Data: 17.12.2016 r.
Stadion: The Hawthorns

West Bromwich Albion: Foster - Dawson (Morrison 74'), McAuley, Olsson, Nyom, Yacob, Fletcher, Brunt, Chadli (Leko 81'), Phillips (Robson-Kanu 81'), Rondon

Manchester United: De Gea - Valencia, Jones, Rojo, Darmian, Carrick, Herrera (Smalling 90+), Pogba, Lingard (Rashford 76'), Rooney (Fellaini 84'), Ibrahimović

Manchester United pokonał na wyjeździe West Bromwich Albion 2:0 (1:0) w meczu 16. kolejki Premier League. Czerwone Diabły od początku do końca kontrolowały spotkanie na The Hawthorns. Kolejne dwie bramki dla drużyny Jose Mourinho zdobył Zlatan Ibrahimović. To trzecie ligowe zwycięstwo United z rzędu.

Manchester United mecz na The Hawthorns zaczął w imponującym stylu. Już w 5. minucie piłkarze Jose Mourinho objęli prowadzenie po szybkiej kontrze. Antonio Valencia uruchomił na prawym skrzydle Jesse'ego Lingarda, ten od razu dośrodkował na jedenasty metr do wbiegającego w pole karne Zlatana Ibrahimovicia, a Szwed precyzyjnym strzałem głową nie dał szans Benowi Fosterowi.

Po objęciu prowadzenia United kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, choć West Bromwich co jakiś czas próbowało zapuszczać się pod pole karne Davida de Gei.

W 23. minucie bliski wyrównania strzeleckiego rekordu United wszech czasów był Wayne Rooney. Anglik popisał się fenomenalnym uderzeniem z półwoleja z linii szesnastu metrów, ale Foster znakomicie interweniował, delikatnie trącił piłkę i ta ostatecznie tylko trafiła w poprzeczkę.

Tuż przed końcem I połowy znakomitą okazję do podwyższenia rezultatu zmarnował Lingard. Przed polem karnym skiksował Matteo Darmian, piłka dość niespodziewanie trafiła do Anglika, który huknął z prawej strony szesnastki ile miał tylko sił. Futbolówka poszybowała jednak w trybuny.

Drugą połowę Manchester United rozpoczął w równie imponującym stylu, co pierwszą odsłonę. W 56. minucie Ibrahimović dostał piłkę w narożniku pola karnego. Przy Szwedzie natychmiast pojawiło się dwóch defensorów West Bromu, Ibra miał jednak swój pomysł na zakończenie tej akcji – podrzucił lekko piłkę, minął rywali i mocno uderzył na bramkę Fostera w kierunku długiego rogu. Futbolówka po drodze odbiła się od Craig Dawsona i wpadła do siatki!

Drugi gol praktycznie „zabił” spotkanie na The Hawthorns. Manchester United nie szukał już aktywnie trzeciej bramki. West Bromwich nie rzucał się natomiast do desperackich ataków i odrabiania strat.

Kolejne spotkanie Czerwone Diabły rozegrają 26 grudnia – na Old Trafford przyjedzie Sunderland.