Data: 07.05.2016 r.
Stadion: Carrow Road

Norwich City: Ruddy - Pinto, Martin, Bassong, Olsson, Redmond, Howson (Dorrans 78'), O'Neil, Brady (Mbokani 63'), Hoolahan, Jerome (Bamford 79')

Manchester United: De Gea - Valencia, Smalling, Rojo, Darmian (Borthwick-Jackson 16'), Carrick (Fosu-Mensah 87'), Herrera, Mata, Lingard (Schneiderlin 78'), Depay, Rooney

Choć spotkanie na Carrow Road nie należało do najbardziej porywających widowisk, Manchester United zdołał pokonać Norwich City 1-0. Jedynego gola zdobył Juan Mata po asyście Wayne’a Rooneya. Na przedmeczowej rozgrzewce urazu doznał Anthony Martial, zaś w pierwszej połowie boisko z kontuzją opuścił Matteo Darmian.

Pierwsze minuty spotkania to totalna dominacja Norwich. Gospodarze stworzyli sobie trzy niezwykle groźne sytuacje, ale gości ratowali kolejno Carrick, Rooney i De Gea. Pierwszy z nich tuż przed swoją interwencją przewrócił w polu karnym Robbiego Brady’ego, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. United odpowiedzieli dopiero w 8. minucie. Po podaniu Rooneya do piłki doszedł Mata, ale Hiszpan źle przyjął futbolówkę tuż przed bramką Ruddy’ego i w konsekwencji sfaulował jednego z obrońców Kanarków.

Kilka minut później urazu doznał Matteo Darmian. Włoch próbował powstrzymać Pinto przed dojściem do piłki i został brutalnie sfaulowany. Zamiast niego na boisku pojawił się Cameron Borthwick-Jackson.

W 29. minucie przyzwoicie z wolnego dogrywał Mata, ale Rooney nie miał szans w pojedynku główkowym z Bassongiem. Po chwili dobrą sytuację miał Chris Smalling, który główkował po kornerze autorstwa Maty. Piłka przeszła jednak nad poprzeczką bramki Ruddy’ego. Następnie z dystansu uderzał Lingard, ale jego strzał nie był dość precyzyjny, by zaskoczyć angielskiego bramkarza. Po kilku minutach w prosty sposób piłkę stracił Michael Carrick, jednak Norwich nie zdołało skorzystać z prezentu i defensorzy United dość szybko zażegnali niebezpieczeństwo.

W 41. minucie w pole karne United wbiegł Cameron Jerome. Zawodnik Norwich wpadł w pole karne wpuszczony przez Rojo, ale zatrzymał go Borthwick-Jackson. United odpowiedzieli strzałem Herrery; został on jednak zablokowany przez O’Neila. W doliczonym czasie gry zrobiło się gorąco pod bramką Ruddy’ego. Bramkarz Kanarków wypuścił piłkę z rąk, ale żadnemu z graczy zespołu gości nie udało się wykorzystać potknięcia Anglika. Przed zakończeniem pierwszej połowy szczęścia pod bramką De Gei próbował jeszcze Jerome. Jego strzał głową był jednak bardzo słaby i Hiszpan złapał go bez najmniejszego problemu.

Na początku drugiej połowy ładną akcją popisał się duet Mata-Herrera. Pierwszy z Hiszpanów podawał, a drugi strzelał – niestety tylko w boczną siatkę. W kolejnych minutach Czerwone Diabły dominowały, ale nie przekładało się to na wynik. Sytuacjom kreowanym przez United brakowało wykończenia. Na szczęście to samo można było powiedzieć o akcjach gospodarzy.

W 72. minucie błąd popełnił Bassong. Obrońca nie sięgnął piłki, do której dopadł Rooney. Kapitan United zatańczył z dwójką rywali, wstrzymał się ze strzałem i w końcu podał do Juana Maty, któremu pozostało umieszczenie piłki w siatce!

W reakcji na gola w obydwu drużynach dokonano zmian. W Norwich z boiska zeszli Howson i Jerome, a weszli Dorrans i Bamford. Z kolei Louis van Gaal wymienił Lingarda na Morgana Schneiderlina, choć tuż przed bramką Maty do wejścia przygotowywany był Adnan Januzaj.

W kolejnych minutach United wciąż kontrolowali mecz, chociaż gospodarze próbowali kontratakować, głównie za sprawą Hoolahana i Redmonda. Najlepszą sytuację miał jednak Morgan Schneiderlin, który w 85. minucie mógł i powinien podwyższyć na 2-0, ale zamiast tego posłał piłkę obok słupka. W 88. minucie na murawie zameldował się Fosu-Mensah, zaś na ławce usiadł Carrick.

W doliczonym czasie gry dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Memphis Depay. Holender pomylił się nieznacznie, piłka poszybowała kilka centymetrów obok słupka. Kilka chwil później sędzia zakończył spotkanie na Carrow Road.