14' Ashley Young
27' Marouane Fellaini
67' Juan Mata
73' Chris Smalling
Data: 12.04.2015 r.

Manchester United: De Gea; Valencia, Smalling, Jones (Rojo 75'), Blind; Carrick, Herrera, Mata (Di Maria 80'), Fellaini (Falcao 83'), Young, Rooney

Manchester City: Hart; Zabaleta, Kompany (Mangala 46'), Demichelis, Clichy; Fernandinho, Touré, Milner (Nasri 63'), Navas (Lampard 74'), Silva, Agüero

Czerwone Diabły okazały się mocniejszym zespołem w lokalnych derbach Manchesteru! Ekipa Louisa van Gaala wygrała pewnie, bo aż 4:2, z drużyną Obywateli. Bramki dla United strzelali Ashley Young, Marouane Fellaini, Juan Mata oraz Chris Smalling. Tym samym United umacnia się na 3. pozycji w lidze angielskiej!

Bardzo groźnie pod bramką Manchesteru United zrobiło się w 6. minucie spotkania. Po dalekim podaniu z własnej połowy w sytuacji sam na sam znalazł się Jesus Navas. Piłkarz po chwili oddał strzał po ziemi, ale David De Gea nie dał się zaskoczyć i uratował Diabły przed stratą gola.

Napór Manchesteru City był niesłychanie mocny. Już dwie minut później obrona Manchesteru United została złamana. James Milner świetnie podał prostopadle do Davida Silvy w pole karne. Ten po chwili wystawił futbolówkę Sergio Aguero na 5. metr, a Argentyńczyk bez problemów pokonał De Geę.

Początek meczu nie wróżył nic dobrego, ale za sprawą Ashley Younga Manchester United szybko wrócił do gry. W 14. minucie z lewej flanki piłkę dogrywał Ander Herrera. Strzał z trudnej pozycji oddał Young, ale piłka utknęła między nogami defensorów City. Szczęśliwie futbolówka upadła jeszcze pod nogi Ashleya i pomocnik MU dobił ją z bliskiej odległości.

Losy meczu odwróciły się w 27. minucie meczu. Akcję lewą flanką rozpoczął Young pięknym podaniem piętą do Blinda. Holender świadomie zwolnił gre i wycofał ponownie do Ashleya. Anglik świetnie dośrodkował na długi słupek, gdzie głową mocno uderzył Marouane Fellaini i pokonał Joe Harta.

Tuż przed przerwą Vincent Kompany zasłużył na to, aby przedwcześnie udać się do szatni. Belg ostrym wślizgiem sfaulował Daleya Blinda, nie trafiając w piłkę. Po konsultacji Mark Clattenburg nie zdecydował się jednak pokazać czerwonej kartki. Kompany ujrzał tylko żółtą kartkę. W doliczonym czasie gry ekipa Van Gaala miała jeszcze okazję podwyższyć wynik do przerwy po kontrataku. Valencia zdołał dośrodkować z prawego skrzydła, ale Fellaini nie poradził już sobie z Zabaletą.

52. minuta to niesamowity chaos w polu karnym Joe Harta. Wszystko zaczęło się od bezpośredniego uderzenia z rzutu wolnego Wayne’a Rooneya. Anglik strzelił mocno, w kierunku okienka bramki Harta. Bramkarz City popisał się dobrą interwencją. Po tej obronie Manchester United co najmniej trzy razy próbował dobijać piłkę z bliskiej odległości. Niestety żadne uderzenie nie znalazło drogi do bramki City.

Kolejna akcja Manchesteru United to zmarnowana okazja Ashley Younga. Anglik otrzymał podanie górą od Juana Maty i był w bardzo dobrej pozycji do oddania strzału głową. Niestety nie trafił czysto w futbolówkę i jedynie delikatnie ją trącił. Pozwoliło to Hartowi na spokojną interwencję.

Trzecią bramkę dla Manchesteru United w 67. minucie zdobył Juan Mata. Po przejęciu futbolówki na połowie City, United ruszyło do ataku. Piłkę dostał Wayne Rooney i od razu odebrał do atakującego lewą flanką Maty. Pomocnik Diabłów skrócił dystans do Joe Harta, po czym uderzył technicznie po ziemi, między nogami bramkarza, i skierował piłkę do siatki.

To jednak nie był koniec strzelania na Old Trafford. W 73. minucie rzut wolny w okolicy pola karnego wykonał Ashley Young. Anglik posłał wysokie podanie za plecy obrońców, gdzie wbiegł Chris Smalling. Niepilnowany defensor spokojnie złożył się do główki i Joe Hart po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z własnej bramki.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Manchester City zdołał zmniejszyć rozmiar porażki. Drugą bramkę zdobył Sergio Aguero. Argentyńczyk otrzymał podanie od Zabalety z boku pola karnego i mocnym strzałem pokonał De Geę. Hiszpan zdołał sięgnąć futbolówki, niestety ta odbiła się jeszcze od słupka, zanim przekroczyła linię bramkową.