Data: 28.08.2004 r.
Stadion: Ewood Park

Blackburn: Friedel, Neill, Matteo, Amoruso, Short, Thompson (16' Emerton), Ferguson, Tugay, Pedersen, Stead (64' Yorke), Dickov (71' Johansson)

ManUtd: Howard - G.Neville, O'Shea, Silvestre, Spector (75' Miller) - Giggs, Djemba (79' Bellion), Kleberson (45' Saha), Ronaldo - Scholes, Smith

W swoim trzecim meczu sezonu 2004/2005 Manchester United podejmował drużynę Blackburn Rovers. Skład United był podobny do tego ze spotkania z Dynamem Bukareszt. W ataku po raz kolejny zobaczyliśmy dobrze dysponowanego Alana Smitha a jego partnerem był tym razem Scholes a nie jak wcześniej David Bellion. Od pierwszej minuty wystąpił Ronaldo mimo tego, że miał odpoczywać po trudach olimpiady. Jak wiadomo inni rywale United trzecią kolejkę rozegrali podczas ostatniego tygodnia.

Spotkanie rozpoczęli gracze Blackburn jednak już w drugiej minucie strzał oddał Cristiano Ronaldo jednak nieudany. Przez pierwsze 15 minut Manchester United dominował na boisku. Reżyserem poczynań graczy z Old Trafford był oczywiście Cris Ronaldo. Mecz za to rozpoczął się pechowo dla Rovers gdyż w 16 minucie za kontuzjowanego Thompsona wszedł Emerton.

W 18 minucie Manchester United przegrywał 0:1 po golu Dickov’a. Fatalnie w tej sytuacji spisała się defensywa Manchesteru.

Natychmiastowa odpowiedz United: dwie minuty później strzelał Smith, ale świetnie bramkarz gospodarzy. W dalszych akcjach pomocnicy MU skupiali się na podawaniu do Alana jednak nie przynosiło to porządanego efektu.

Widać było dużą przewagę Manchesteru United, gracze Sir Alexa chcieli strzelić za wszelką cenę gola przed przerwą. W 35 minucie żółtą kartką został ukarany Kleberson za swoją agresywną grę, którą wcześniej spowodował kontuzje Thompsona. Pięć minut później żółtą kartkę ujrzał Amoruso za faul na...Klebersonie.

Im bliżej końca tym bardziej United napierało, jednak strzały Silvestre i Ronaldo daleko od bramki. Jednak na minutę przed końcem wyśmienitym strzałem popisał się, Kleberson ale z trudem obronił Friedel.

Do końca pierwszej części gry nic się nie zmieniło i United przegrywało 0-1. Porażka z Rovers oddaliłaby graczy MU od mistrzostwa.

Druga połowa rozpoczęła się od zmiany, Saha zmienił Klebersona. Chwilę po rozpoczęciu akcja Sahy, Louis podaje do Alan, ale niedokładnie. Aktywny Saha kilka minut później ponownie próbował przedrzeć się przez defensywę, ale został zatrzymany. W 56 minucie Scholes podaje znów do Sahy, ale Friedel piąstkuje.

Między 60 a 65 minutą oblężenie bramki Rovers, strzały oddają kolejno – Smith, Giggs i Saha. W 65 minucie na boisku pojawił się Yorke, który zastąpił Stead’a. Na miano gracza meczu na pewno zasłużył, Friedel który w 68 minucie fenomenalnie obronił strzał głową Smitha.

Na 20 minut przed końcem czerwoną kartkę dostał, Amoruso po swojej drugiej żółtej. Natychmiastowa reakcja trenera Rovers. Zmiana: Johansson w miejsce Dickova. W 74 minucie zmiana w zespole United, Spector opuszcza boisko a na jego miejce Miller. W 78 minucie kolejny strzał Sahy, ale bez bramki. W 81 minucie wchodzi Bellion za Djembe-Djembe. Na trzy minuty przed końcem strzał, Scholesa ale ponownie Friedel.

W 90 minucie honor United ratuje Alan Smith. Manchester United do końca spotkania utrzymuje remis.