90' Charles Barkley Christian Eriksen 3'
Stadion: Villa Park

Aston Villa: Martinez – Cash, Konsa (Carlos 11'), Torres, Digne (Maatsen 84') – Philogene, Barkley, Tielemans, Bailey (Duran 62') – Rogers – Watkins

Manchester United: Onana – Mazraoui (Lindelof 46'), Maguire (De Ligt 46'), Evans, Dalot – Mainoo (Casemiro 84'), Eriksen – Garnacho, Fernandes, Rashford (Antony 64') – Hojlund (Zirkzee 64')

Manchester United zremisował 0:0 z Aston Villą w 7. kolejce Premier League. Kibice na Villa Park obejrzeli bardzo słabe spotkanie, w którym obu zespołom niespecjalnie zależało na zgarnięciu pełnej puli. Czy remis pozwoli Erikowi ten Hagowi pozostać na stanowisku menadżera?

Erik ten Hag zdawał sobie sprawę ze stawki niedzielnego spotkania i postanowił dokonać kilku korekt w wyjściowym składzie w porównaniu do meczu z FC Porto (3:3). Zaskoczeniem było postawienie na doświadczony duet Harry Maguire – Jonny Evans na środku obrony. Szansę od pierwszej minuty dostali też Alejandro Garnacho i Kobbie Mainoo.

Manchester United mecz na Villa Park zaczął nieźle i w 5. minucie miał dobrą sytuację. Stratę na boku boiska zanotował Matty Cash, piłkę odebrał mu Marcus Rashford i ruszył na bramkę Emiliano Martineza. Anglik ściął ze skrzydła do środka, oddał mocny strzał, ale argentyński golkiper The Villans spisał się bez zarzutów.

Aston Villa najgroźniejszą akcję przed przerwą przeprowadziła w 9. minucie. Morgan Rogers zagrał piłkę do Olliego Watkinsa, dostał podanie zwrotne i miał doskonałą sytuację strzelecką. Uderzenie gracza gospodarzy było jednak niecelne.

W kolejnych minutach gra na Villa Park toczyła się głównie na środku boiska. Ani Andre Onana, ani Emiliano Martinez nie musieli interweniować, bo pod obiema bramkami nie działo się zbyt wiele.

Manchester United w pierwszej połowie przeprowadził jeszcze jedną akcję godną odnotowania. W 39. minucie kąśliwe uderzenie w krótki róg oddał Alejandro Garnacho. Dobrą interwencję zanotował Martinez.

W ostatniej akcji pierwszej połowy Manchester United stracił Harry’ego Maguire’a. Anglik doznał urazu mięśniowego i zastąpić musiał go Matthijs de Ligt. Erik ten Hag zdecydował się również zastąpić Noussaira Mazraouiego. Marokańczyka zastąpił Victor Lindelof.

Manchester United po zmianie stron szybko wypracował sobie niezłą sytuację. W 49. minucie Kobbie Mainoo zagrał do Marcusa Rashforda, ten błyskawicznie odwrócił się z futbolówką, huknął potężnie zza pola karnego, a dobrą interwencję zanotował Emiliano Martinez.

Aston Villa odgryzła się akcją z 56. minuty. Gospodarze mieli rzut rożny. Po chwili piłka trafiła przed pole karne do Youriego Tielemansa, ten uderzył ile miał tylko sił, a dobrą interwencję bramce Manchesteru United zanotował Onana. Chwilę później nad bramką Czerwonych Diabłów uderzył Ollie Watkins.

Manchester United bliski objęcia prowadzenia był w 68. minucie. Kapitalny strzał z rzutu wolnego oddał Bruno Fernandes, ale piłka tylko odbiła się od poprzeczki. Z natychmiastową dobitką pospieszył wprowadzony chwilę wcześniej Antony, lecz uderzył obok bramki.

W kolejnych minutach mecz toczył się spokojnym tempem. Drużyny sprawiały wrażenie zadowolonych z remisowego rezultatu. W doliczonym czasie gry piłkę meczową miał Jaden Philogene, ale uderzenie gracza The Villans z bliskiej odległości zablokował Diogo Dalot.