12' Cristiano Ronaldo
35' Fred
38' Cristiano Ronaldo
82' Cristiano Ronaldo
85' Paul Pogba
Eric Dier 30'
Harry Kane 35' [K]
Harry Maguire 72' [sam.]
Godzina: 18:30
Data: 12.03.2022 r.

Manchester United: De Gea – Dalot, Maguire, Varane, Telles – Matić (Cavani 79'), Fred – Sancho, Pogba, Rashford (Elanga 68') – Ronaldo (Lindelof 83')

Tottenham Hotspur: Lloris – Romero, Dier, Davies (Bergwijn 87') – Doherty, Bentancur (Winks 87'), Hoejbjerg, Reguilon – Kulusevski (Lucas 78'), Son – Kane

Manchester United po emocjonującym spotkaniu pokonał Tottenham Hotspur (3:2) 29. kolejce Premier League. Bohaterem Czerwonych Diabłów był Cristiano Ronaldo, który w sobotni wieczór ustrzelił hat-tricka!

Ralf Rangnick mocno zamieszał wyjściowym składem Manchesteru United. W porównaniu do meczu derbowego z Manchesterem City mieliśmy aż pięć zmian. Z powodu choroby z kadry meczowej wypadł Bruno Fernandes.

Czerwone Diabły rozpoczęły spotkanie w dobrym stylu. W grze zawodników Ralfa Rangnicka widać było dużą dokładność i pewność w rozgrywaniu akcji. Efekt dobrej postawy przyszedł już w 12. minucie – Manchester United objął prowadzenie za sprawą Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dostał sprytne podanie od Freda i zdecydował się na strzał z ponad 20 metrów. Piłka po soczystym uderzeniu CR7 ugrzęzła po chwili w bramce Hugo Llorisa.

Chwilę wcześniej mieliśmy sporą kontrowersję na Old Trafford. Cristiano Ronaldo domagał się rzutu karnego po tym jak ręką jego strzał w szesnastce zablokował Eric Dier. Sędzia Jonathan Moss nie wskazał jednak na „wapno”.

Tottenham Hotspur był wyraźnie podirytowany straconym golem i ruszył do zdecydowanych ataków. W 18. minucie piłkę do bramki Davida de Gei skierował Ben Davies. Defensor Spurs zrobił to jednak z pozycji spalonej i radość Kogutów z wyrównującego trafienia była bardzo krótka.

W sobotni wieczór znakomicie czuł się Cristiano Ronaldo. W 23. minucie Portugalczyk miał kolejną okazję – idealnym dośrodkowaniem obsłużył go Alex Telles. Ronaldo doszedł do podania, ale uderzył piłkę głową niecelnie.

W 34. minucie Tottenham Hotspur doprowadził do wyrównania. Dejan Kulusevski wrzucił piłkę z prawego skrzydła i trafił w rękę Alexa Tellesa. Choć sytuacja była podobna do incydentu z udziałem Diera, to tym razem sędzia Moss wskazał na jedenastkę. Protesty Czerwonych Diabłów nic nie dały. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Harry Kane.

Manchester United wrócił do gry błyskawicznie. Już cztery minuty później Czerwone Diabły ponownie objęły prowadzenie! Gospodarze przeprowadzili błyskawiczna akcję. Jadon Sancho uniknął pułapki ofsajdowej i wpadł w szesnastkę Tottenhamu. Anglik wyłożył piłkę na szósty metr, gdzie formalności musiał dopiąć Cristiano Ronaldo. Portugalczyk po chwili mógł cieszyć się ze swojego drugiego trafienia.

Sancho rozgrywał kapitalne zawody, a w doliczonym czasie gry, tuż przed przerwą, mógł sam wpisać się na listę strzelców. Młody skrzydłowy oddał niezły strzał z lewego skrzydła, a dobrą interwencją popisał się Hugo Lloris. Czerwone Diabły zeszły do szatni z prowadzeniem 2:1.

Po zmianie stron zespoły nie forsowały tempa. W 61. minucie świetną okazję na wyrównanie stanu rywalizacji miał Tottenham. Stratę przed szesnastką zanotował Jadon Sancho. Gracze Spurs koronkowo rozegrali akcję: Kane podał do Kulusevskiego, ten wyłożył futbolówkę do Sona, ale Koreańczyk z piętnastu metrów posłał piłkę obok lewego słupka bramki Davida de Gei.

Manchester United zaczepną akcję wyprowadził w 66. minucie. Jadon Sancho prostopadłym podaniem uruchomił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wpadł w szesnastkę Tottenhamu i strzałem z ostrego kąta zmusił do poważnego wysiłku Llorisa. Francuz był jednak górą w tym pojedynku.

Większą inicjatywę przejawiali piłkarze Tottenhamu i w 72. minucie zostali za to wynagrodzeni. Hueng-min Son przytomnie zwolnił akcję przed szesnastką Manchesteru United. Koreańczyk podał na lewe skrzydło do lepiej ustawionego Reguilona, ten wrzucił piłkę na szósty metr, a tam niefortunną interwencję zanotował Harry Maguire. Kapitan Czerwonych Diabłów wpakował piłkę do własnej siatki…

Pięć minut później Manchester United był bliski zdobycia trzeciego gola. W pole karne Kogutów wpadł Cristiano Ronaldo. Portugalczyk uderzył „ze szpica” w krótki róg, a kapitalną interwencją popisał się Lloris.

W 82. minucie Cristiano Ronaldo nie dał szans Llorisowi! Manchester United miał rzut rożny. Świetną piłkę na dziesiąty metr posłał Alex Telles, a tam jak znakomicie znalazł się Ronaldo. CR7 wyskoczył najwyżej i efektownym strzałem głową pokonał Llorisa. „Viva Ronaldo!” długo niosło się po trybunach Old Trafford.

Manchester United w końcówce oddał inicjatywę Tottenhamowi, ale cennego zwycięstwa nie dał sobie wydrzeć!