Data: 24.08.2014 r.
Stadion: Stadium of Light

Sunderland: Mannone - Vergini, Van Aanholt, Brown, O'Shea - Cattermole, Larsson, Rodwell (Gomez 63'), Buckley (Bridcutt 79'), Wickham - Fletcher (Altidore 77')

Manchester United: De Gea - Jones, Smalling (Keane 43'), Blackett - Valencia, Cleverley, Fletcher (Januzaj 62'), Young - Mata - Rooney, Van Persie (Welbeck 62')

Zawodnicy Louisa van Gaala nie zdołali odnieść pierwszego zwycięstwa w sezonie 2014/2015. Manchester United po nużącym spotkaniu zremisował 1:1 z Sunderlandem. Bramkę dla Diabłów zdobył Juan Mata, jednak jeszcze w 1. połowie wyrównał Jack Rodwell.

Początek spotkanie był mocno przeciętny. Momentami przeważała ekipa Sunderlandu, lecz Czarne Koty nie potrafiły oddać groźnego strzału na bramkę Davida de Gei, nawet w dogodnych sytuacjach strzeleckich.

Pierwsza bramka meczu padła w 17. minucie. Zapowiadało się niegroźnie, Van Persie oddał piłkę do Valencii na prawą flankę. Ekwadorczyk prostym zwodem i przyspieszeniem uciekł do linii końcowej, po czym zagrał mocną piłkę po ziemi wzdłuż 5. metra pola karnego Mannone. Tam czaił się Juan Mata, który tylko dostawił nogę i skierował piłkę do pustej bramki.

28. minuta to bardzo dobre uderzenie Wickhama. Gracz Sunderlandu prostym zwodem uwolnił się spod opieki Phila Jonesa po podaniu z rzutu z autu, po czym szybko oddał mocny strzał po ziemi. Piłka minęła światło bramki De Gei tuż przy słupku.

Częste ataki Sunderlandu wreszcie przyniosły oczekiwany rezultat. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Jack Rodwell był niepilnowany, wysoko wyskoczył do główki i celny strzałem pokonał Davida de Geę.

Niewiele brakowało, a Steve Fletcher dałby efektowne prowadzenie swojej drużynie w 41. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne futbolówkę strącił Rodwell. Ta trafiła do Fletchera, który zdecydował się na strzał przewrotką. Wszystko wyglądało bardzo groźnie i efektywnie, jednak napastnik nie trafił czysto w piłkę i ostatecznie nie trafił w światło bramki.

W 51. minucie Wickham zatańczył z zawodnikami Manchesteru United w polu karnym. Michael Keane przez chwilę nie wiedział co się wokół niego dzieje. Na szczęście dobrze ustawiony był Tyler Blackett, który wybił podawaną piłkę na rzut rożny.

61. minuta to szybka i składną akcja pomiędzy Van Persiem a Juanem Matą. Holender odegrał krótko futbolówkę do atakującego pomocnika. Mata nie miał jednak wystarczającej ilości miejsca, aby oddać groźny strzał. Chwilę później Van Persie był faulowany w polu karnym. Sędzia Atkinson jednak nie dopatrzył się przewinienia. Po tej akcji Van Gaal dokonał dwóch zmian - Welbeck zmienił Robina, a Januzaj Fletchera.

W 77. minucie Vitor Mannone uratował swój zespół przed niechybną stratą gola. Danny Welbeck dograł świetną piłkę po przekątnej boiska do Younga na lewej flance. Anglik wychodził do sytuacji sam na sam. Bramkarz Czarnych kotów zdecydował się jednak na ryzykowne wyjście poza pole karne, i skutecznym wślizgiem przeciął atak Manchesteru United.

Pod koniec spotkania wynik na tablicy próbował zmienić Ashley Young poprzez indywidualny rajd. Anglik rozpoczął bieg jeszcze na własnej połowie. Gdy przedostał się pod pole karne, oddał mocny strzał po ziemi, który obronił Mannone. Young tę szarżę przypłacił na koniec mocnym zderzeniem z Lee Cattermolem.