Data: 18.01.2023 r.
Stadion: Selhurst Park

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Richards, Guehi, Mitchell – Doucoure (Schlupp 71'), Hughes (Milivojević 84'), Michael Olise – Odsonne Edouard (Ayew 71'), Wilfried Zaha, Jean-Philippe Mateta (Eze 56')

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Varane, Martinez, Shaw – Casemiro, Eriksen (Fred 83') – Antony (Garnacho 69'), Fernandes, Rashford – Weghorst (McTominay 69')

Manchester United zremisował z Crystal Palace 1:1 (1:0) w zaległym meczu 7. kolejki Premier League. Gola dla Czerwonych Diabłów na Selhurst Park zdobył Bruno Fernandes, a w doliczonym czasie gry wyrównał Michael Olise.

Erik ten Hag nieznacznie przemeblował wyjściowy skład Manchesteru United w porównaniu do zwycięskiego starcia z Manchesterem City. Szansę od pierwszych minut dostali Lisandro Martinez i Antony, a pierwszy występ w diabelskich barwach zanotował Wout Weghorst.

Manchester United od pierwszej minuty spotkania na Selhurst Park kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. Naprawdę groźną okazję Czerwone Diabły miały jednak dopiero po kwadransie gry. Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne posłał Aaron Wan-Bissaka, a na dalszym słupku efektownym wolejem popisał się Luke Shaw. Piłka minęła bramkę Orłów o dobry metr.

Kilka minut później Vicente’a Guaitę przelobować próbował Antony. Brazylijczyk wygrał walkę o piłkę na szesnastym metrze, uderzył sprytnie, lecz tylko w boczną siatkę.

W 31. minucie z dobrej strony pokazał się Wout Weghorst. Piłkę na głowę holenderskiego napastnika dośrodkował Shaw. Napastnik Manchesteru United najwyżej wyskoczył do futbolówki na jedenastym metrze, uderzył nad bramką. W kolejnych minutach niecelne próby notowali Casemiro, Fernandes i Rashford.

W 40. minucie groźnie zrobiło się pod bramką Manchesteru United. Kapitalny strzał zza pola karnego zanotował Odsonne Edouard, a jeszcze lepszą interwencją popisał się David de Gea. Hiszpan trącił futbolówkę, ta odbiła się od poprzeczki i wyszła poza linię końcową.

Dla Manchesteru United był to sygnał ostrzegawczy. Czerwone Diabły zareagowały na tę sytuację znakomicie i w 44. minucie objęły prowadzenie. Christian Eriksen rozegrał z Marcusem Rashfordem dobrą akcję na lewej stronie. Anglik wypuścił prostopadłym podaniem Duńczyka w pole karne, ten odegrał piłkę do Bruno Fernandesa, który mocnym strzałem z dwunastu metrów wykonał wyrok. Mocny strzał i piłkarze Ten Haga cieszyli się z prowadzenia!

Po zmianie stron Manchester United szukał drugiego trafienia, który pozwoliłby na jeszcze pełniejszą kontrolę boiskowych wydarzeń. Szybko dobre okazje mieli Bruno Fernandes, a później Antony. Portugalczyk trafił w Willa Hughesa, a Brazylijczyk posłał piłkę nad bramką.

W 69. minucie Erik ten Hag zdecydował się na podwójną zmianę. Na placu gry pojawili się Scott McTominay i Alejandro Garnacho. Kilka minut później McTominay wpadł w pole karne Palace i starł się z Chrisem Richardsem. Sytuację z potencjalnym rzutem karnym analizował VAR, ale nie dopatrzył się nieprawidłowości.

Sytuacja ta zmotywowała Crystal Palace do bardziej zdecydowanych ataków. Gracze Patricka Vieiry odważniej ruszyli z atakami na bramkę Davida de Gei. W 76. minucie Hiszpan zanotował świetną interwencję po strzale Marca Guehiego.

W 80. minucie mieliśmy na boisku ważne wydarzenie w kontekście niedzielnego meczu Manchesteru United z Arsenalem. Żółtą kartką upomniany został Casemiro, który sfaulował Wilfrieda Zahę. Była to piąta kartka pomocnika United w tym sezonie, a to oznacza, że nie zobaczymy go w szlagierze 21. kolejki Premier League.

Manchester United oddał pole Crystal Palace i w 90. minucie został za to skarcony. Fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Michael Olise. David de Gea był bez szans, a Orły w ten sposób doprowadziły do remisu.

Czerwone Diabły w końcówce próbowały odwrócić losy rywalizacji. Niezłą szansę miał Casemiro, lecz minął się z futbolówką na trzecim metrze. Emocji było sporo, ale bramek już nie obejrzeliśmy.