78' Gareth Barry 78'
Stadion: The Hawthorns

West Bromwich Albion: Foster - Nyom, Evans, Hegazi, Gibbs, Yacob (Barry 46'), Livermore, Krychowiak (Brunt 72'), Burke (Rodriguez 65'), McClean, Rondón

Manchester United: De Gea - Valencia (Rojo 66'), Jones, Smalling, Young, Herrera, Matić, Mata, Lingard (McTominay 86'), Rashford (Martial 79'), Lukaku

Manchester United pokonał West Bromwich Albion 2:1 (2:0) w 18. kolejce Premier League. Bramki dla Czerwonych Diabłów zdobyli Romelu Lukaku i Jesse Lingard. Dla The Baggies trafił Gareth Barry. Do 72. minuty na placu gry przebywał Grzegorz Krychowiak.

Manchester United do meczu na The Hawthorns przystąpił ze świadomością sobotnich wyników Premier League. Każde potknięcie oznaczałoby powiększenie dużej straty do Manchesteru City i zmniejszenie przewagi nad niżej notowanymi rywalami. Początek spotkania nie napawał jednak optymizmem – piłkarze Jose Mourinho co prawda długo utrzymywali się przy piłce, ale w ogóle nie zagrażali bramce Bena Fostera.

W 27. minucie Czerwone Diabły oddały pierwszy strzał, który od razu znalazł drogę do siatki. Z lewego skrzydła piłkę na szósty metr wrzucił Marcus Rashford. W szesnastce The Baggies najwyżej wyskoczył Romelu Lukaku i strzałem głową posłał futbolówkę w okienko bramki Fostera. Gol ten był bliźniaczo podobny do trafienia Belga z meczu z Bournemouth.

Po objęciu prowadzenia zawodnicy Manchesteru United znów zaczęli usypiać defensywę West Bromu długim rozgrywaniem piłki. W 35. minucie gościom udało się podwyższyć prowadzenie. Po szybkiej i składnej akcji przed polem karnym The Baggies znalazł się Jesse Lingard. Anglik uderzył mocno w kierunku bramki Fostera, piłka po drodze odbiła się jeszcze od Ahmeda Hegaziego i zmyliła Fostera.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Manchester United wciąż kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, ale nie zagrażał raz po raz bramce Fostera. W 57. minucie niezłą okazję na wpisanie się na listę strzelców miał Marcus Rashford. Strzał Anglika z woleja nieznacznie minął jednak bramkę West Bromwich. Chwilę później goście przeprowadzili kombinacyjną kontrę. Po wymianie podań między Lingardem a Lukaku strzał oddał Jesse. Bardzo dobrą interwencję zanotował Foster.

W 64. minucie Jose Mourinho został zmuszony przeprowadzić pierwszą zmianę – z powodu kontuzji boisko opuścił Antonio Valencia. Ekwadorczyk sam poprosił o zejście z boiska, sugerując problem z mięśniem dwugłowym uda.

Na The Hawthorns działo się niewiele, ale w 78. minucie sytuacja Czerwonych Diabłów się skomplikowała. Gospodarze egzekwowali rzut rożny po którym doszło do sporego zamieszania w szesnastce Davida de Gei. Piłka spadła pod nogi Garetha Barry’ego, który lekkim strzałem w długi róg z bliskiej odległości zdobył bramkę kontaktową.

Po strzeleniu gola gracze West Bromwich przejęli inicjatywę i coraz odważniej atakowali bramkę De Gei. Manchester United skutecznie odpierał próby rywali. W doliczonym czasie gry szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze Romelu Lukaku, strzelił jednak tuż obok słupka.