Data: 22.08.2021 r.
Stadion: St Mary's Stadium

Southampton: McCarthy – Livramento, Stephens, Salisu, Perraud (Walker-Peters 79') – Walcott (Bednarek 46'), Ward-Prowse, Romeu, Djenepo (Diallo 70') – Adams, Armstrong

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – Fred (McTominay 76'), Matić (Lingard 86') – Greenwood, Fernandes, Pogba – Martial (Sancho 58')

Manchester United zremisował z Southampton 1:1 (0:1) w 2. kolejce Premier League. Czerwone Diabły na St Mary’s Stadium nie rozegrały dobrego spotkania, ale przedłużyły wyjazdową serię bez porażki w lidze do 27 spotkań.

Manchester United nie zaczął dobrze meczu na St Mary’s Stadium. W grze Czerwonych Diabłów było sporo niedokładności. Gospodarze pierwszą niezłą sytuację mieli już w 1. minucie. Kąśliwe uderzenie Jamesa Warda-Prowse’a z rzutu wolnego obronił jednak David de Gea.

W 7. minucie mieliśmy spore zamieszanie w polu karnym Southampton. Dobre dośrodkowanie w szesnastkę posłał Bruno Fernandes. Tam piłka trafiła do Harry’ego Maguire’a i Paula Pogby, a po małym pinballu trafiła w poprzeczkę. Po chwili z dobitką pospieszył Anthony Martial. Strzał Francuza z bliskiej odległości z linii bramkowej wybił Mohammed Salisu.

W kolejnych minutach Manchester United miał okres niezłej gry. Dwukrotnie w dogodnych sytuacjach bramkowych znalazł się Paul Pogba. Najpierw Francuz został zablokowany przez Salisu, a po chwili oddał strzał głową, ale skierował piłkę nad poprzeczkę.

Niewykorzystane sytuacje i niedokładna gra zemściły się w 30. minucie. Święci objęli prowadzenie za sprawą Ché Adams. Jack Stephens ostro odebrał piłkę na skrzydle Bruno Fernandesowi, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Gracze Southampton poklepali piłką przed szesnastką Manchesteru United, Adams oddał strzał zza szesnastki, futbolówka otarła się od Freda i wpadła do bramki Davida de Gei.

Stracony gol nie zmobilizował Manchesteru United do lepszych ataków. Do przerwy gra Czerwonych Diabłów była bardzo niemrawa. Jedyne zagrożenie nadchodziło po stałych fragmentach. W 44. minucie Nemanja Matić doszedł do dobrego środkowania Luke’a Shawa z rzutu wolnego. Strzał serbskiego pomocnika pewnie obronił Alex McCarthy.

W przerwie spotkania Ole Gunnar Solskjaer nie zdecydował się na żadną zmianę. Roszadę mieliśmy w szeregach Świętych. Jan Bednarek zastąpił Theo Walcotta i gospodarze przeszli na grę trzema środkowymi defensorami.

W 48. minucie do kolejnej dobrej sytuacji doszedł Paul Pogba. Francuz uderzał z woleja po dograniu Aarona Wana-Bissaki. Na linii strzału stanął po raz kolejny Salisu. Pogba domagał się karnego po zagraniu piłki ręką przez gracza Świętych, ale VAR nie dopatrzył się przewinienia.

Manchester United dopiął swego w 55. minucie. Wynik rywalizacji na St Mary’s Stadium wyrównał Mason Greenwood! Ładną akcję w szesnastce Świętych zawiązali Bruno Fernandes i Paul Pogba. Francuz wyłożył następnie futbolówkę do Greenwooda, a ten mocnym strzałem z jedenastu metrów pokonał McCarthy’ego.

Czerwone Diabły chciały iść za ciosem. Sygnał z ławki dał też Ole Gunnar Solskjaer, który ściągnął niewidocznego Anthony’ego Martiala i zastąpił go Jadonem Sancho. W 59. minucie kapitalną indywidualną akcją błysnął Paul Pogba. Francuz ograł czterech rywali na linii szesnastu metrów, uderzył z lewej nogi w kierunku dalszego słupka, pomylił się nieznacznie.

W 65. minucie niezłą okazję miał Bruno Fernandes. Portugalczyk dostał znakomite podanie na jedenastym metrze od Wana-Bissaki. Bruno uderzył piłkę instynktownie głową, a świetną interwencję zanotował McCarthy. Zagrożenie pod bramką Świętych było nieprzypadkowe, bo Czerwone Diabły podkręciły tempo.

W 74. minucie to Southampton było bliskie ponownego objęcia prowadzenia. Stratę przed własnym polem karnym zanotował Harry Maguire, którego nacisnął Ward-Prowse. Anglik podał do Adama Armstronga, ten miał przed sobą tylko De Geę na trzynastym metrze, ale Hiszpan zanotował kapitaną interwencję!

W ostatnim kwadransie nie mieliśmy zdecydowanych ataków Manchesteru United. Southampton również sprawiało wrażenie zadowolonego z remisu i takim też wynikiem zakończyło się niedzielne spotkanie. Czerwone Diabły zgubiły więc pierwsze punkty w sezonie 2021/2022.