66' Marcus Rashford
71' Scott McTominay
75' Marcus Rashford
81' Harry Maguire
90' Christian Eriksen
William Saliba 24'
Bukayo Saka 60'
Gabriel Jesus 77'
Bukayo Saka 87'
Godzina: 17:30
Data: 04.09.2022 r.

Manchester United: De Gea – Dalot, Varane, Martinez (Maguire 80'), Malacia – McTominay, Eriksen – Antony (Ronaldo 58'), Fernandes, Sancho (Fred 67') – Rashford (Casemiro 80')

Arsenal: Ramsdale – White (Tomiyasu 80'), Saliba, Gabriel, Zinczenko (Nketiah 73') – Lokonga (Vieira 73'), Xhaka – Saka, Odegaard (Smith Rowe 73'), Martinelli – Jesus

Manchester United pokonał Arsenal 3:1 (1:0) w szlagierze 6. kolejki Premier League. Czerwone Diabły dzięki bramce Antony’ego i dwóm trafieniom Marcusa Rashforda przerwały zwycięską serię Kanonierów!

Erik ten Hag dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie Manchesteru United w porównaniu do ostatnich meczów. Spotkanie od pierwszej minuty zaczął Antony, dla którego był to debiut w barwach Czerwonych Diabłów.

Manchester United mecz z Kanonierami zaczął bardzo dobrze. Już w 8. minucie Czerwone Diabły przeprowadziły bardzo składną akcję. Antony wycofał piłkę piętką spod linii końcowej do Diogo Dalota, ten dośrodkował na dalszy słupek, a tam z woleja uderzył Christian Eriksen. Duńczyk posłał piłkę obok bramki.

W kolejnych minutach napięcie na Old Trafford cały czas rosło. W 12. minucie z bramki przez chwilę cieszyli się kibice Arsenalu. Davida de Geę pokonał Gabriel Martinelli. Akcję szybko sprawdził jednak VAR. Sędzia Paul Tierney po analizie wideo uznał, że w trakcie akcji bramkowej faul na Christianie Eriksenie popełnił Martin Odegaard i nie uznał gola dla Kanonierów.

Arsenal rozkręcił się na dobre i często gościł pod bramką Davida de Gei. W 32. minucie hiszpański bramkarz popisał się kapitalną interwencją po strzale głową Martinelliego z czterech metrów.

W 35. minucie publiczności na Old Trafford świetnie przedstawił się Antony. Brazylijczyk otworzył wynik spotkania! Akcję kapitalnym podaniem przez środek pola zainicjował Christian Erisen, który podał do Fernandesa. Portugalczyk zagrał do Jadona Sancho, ten odegrał do Marcusa Rashforda, a Anglik w szesnastce dobrze zauważył po prawej stronie Antony’ego. Brazylijczyk stanął oko w oko z bramkarzem Kanonierów i posłał piłkę w długi róg!

W końcówce pierwszej połowy tempo spotkania nieco spadło. Zawodnicy obu zespołów musieli złapać drugi oddech. Tuż przed przerwą Antony próbował jeszcze raz zaskoczyć Aarona Ramsdale’a. Brazylijczyk chciał przelobować golkipera Kanonierów z ponad trzydziestu metrów, lecz uderzył za lekko.

Drugą połowę lepiej zaczęli piłkarze Arsenalu. Kanonierzy szybko stworzyli sobie dogodną sytuację do wyrównania stanu spotkania. W 52. minucie fatalny kiks w szesnastce Czerwonych Diabłów zanotował Martin Odegaard, który dostał idealnie podanie od Gabriela Jesusa. Po chwili Bukayo Saka ograł Tyrella Malacię i na szczęście dla gospodarzy uderzył niecelnie po długim rogu. Piłkarze Erika ten Haga dostali poważne sygnały ostrzegawcze.

Przewaga Arsenalu w posiadaniu piłki momentami sięgała 85%. W 55. minucie z dobrej strony znów pokazał się Saka. Anglik dośrodkował futbolówkę spod linii końcowej, ta przetoczyła się po poprzeczce bramki De Gei.

Kanonierzy naciskali i za swoje wysiłki zostali nagrodzeni w 60. minucie. Prostopadłą piłkę w pole karne Manchesteru United zagrał Odegaard. Tam Diogo Dalot wybił futbolówkę spod nóg Gabriela Jesusa, ale ta trafiła do Bukayo Saki. Anglik skorzystał z takiego prezentu i doprowadził do remisu.

Manchester United odpowiedział błyskawicznie. W 66. minucie było 2:1 dla Czerwonych Diabłów! Kapitalną prostopadłą piłkę między obrońcami Arsenalu zagrał Bruno Fernandes. Do podania dopadł rozpędzony Marcus Rashford, podprowadził piłkę pod pole karne Kanonierów i strzałem z szesnastu metrów pokonał Ramsdale’a!

W 75. minucie Old Trafford znów poderwało się z krzesełek! Manchester United wyprowadził błyskawiczną kontrę. W sytuacji sam na sam z Ramsdale’em znaleźli się Christian Eriksen i Marcus Rashford. Duńczyk wyłożył piłkę do Anglika, a ten wpakował ją do pustej bramki! Czerwone Diabły bezlitośnie wykorzystały zamieszanie w szeregach Arsenalu, gdyż chwilę wcześniej Mikel Arteta dokonał potrójnej zmiany.

Erik ten Hag po podwyższeniu prowadzenia został zmuszony do dokonania dwóch korekt w składzie. Urazów doznali Marcus Rashford i Lisandro Martinez. W ich miejsce na boisku pojawili się Casemiro i Harry Maguire.

Manchester United korzystnego wyniku nie oddał już do końcowego gwizdka. Czerwone Diabły jako pierwszy zespół w sezonie 2022/2023 Premier League pokonał Arsenal.