Godzina: 18:30
Data: 26.12.2019 r.

Manchester United: De Gea – Shaw, Lindelof, Maguire, Wan-Bissaka – Pereira, Fred, McTominay (Pogba 46') – Martial (Mata 67'), Rashford (Lingard 63'), Greenwood

Newcastle United: Dubravka – Manquillo, Willems, Fernandez, Schaar (Krafth 88'), Lejeune – S. Longstaff, M. Longstaff, Almiron (Yedlin 63'), Gayle (Atsu 59') – Joelinton

Manchester United podarował kibicom w Boxing Day worek bramek. Czerwone Diabły wygrały z Newcastle United 4:1 (3:1) w 19. kolejce Premier League. Dwie bramki w czwartkowy wieczór ustrzelił Anthony Martial, a po jednym trafieniu dołożyli Mason Greenwood i Marcus Rashford.

Manchester United mecz z Newcastle United zaczął tak jakby piłkarze nadal byli przy świątecznych stołach. W grze Czerwonych Diabłów było sporo niedokładności, akcje nie były płynne. Zawodnicy Ole Gunnara Solskjaera pierwszy sygnał ostrzegawczy dostali w 15. minucie, kiedy stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Dwight Gayle. Z bliskiej odległości posłał piłkę nad poprzeczką bramki Davida de Gei.

W 17. minucie hiszpański bramkarz musiał już wyciągnąć piłkę z siatki. Sroki przeprowadziły kolejną składną akcję. Ta zaczęła się od straty Freda na połowie przeciwnika. W polu karnym Czerwonych Diabłów umiejętnie zastawił się Joelinton, wyłożył piłkę na dwunasty metr do Matthew Longstaffa, a ten płaskim strzałem pokonał De Geę.

Stracony gol wstrząsnął graczami Manchesteru United i od tego momentu gra gospodarzy zaczęła wyglądać dużo lepiej.

W 22. minucie Czerwone Diabły doprowadziły do remisu. Ładnie w akcję ofensywną na lewym skrzydle podłączył się Luke Shaw. Anglik podprowadził piłkę pod szesnastkę i podał do Andreasa Pereiry. Brazylijczyk przytomnie wyłożył futbolówkę do Anthony’ego Martiala, który strzałem w krótki róg zaskoczył Martina Dubravkę.

Manchester United starał się iść za ciosem i naciskał na rywala. Swoje szanse mieli Pereira oraz Rashford. Strzelali jednak niecelnie.

W 36. minucie pressing Manchesteru United przyniósł efekt w postaci drugiego trafienia. Błąd przy wyprowadzeniu akcji popełnił Fabian Schaar. Piłkę przed szesnastką przejął Mason Greenwood i huknął ile miał tylko siły w środek bramki. Futbolówka po drodze podbiła się jeszcze od Federico Fernandeza, trafiła w poprzeczkę i wpadła do siatki!

Dwie minuty później mogło być 3:1 dla Manchesteru United. Groźnie z rzutu wolnego z ostrego kąta uderzył Pereira. Dobrą interwencją popisał się Dubravka.

Co nie udało się Pereirze, znakomicie zrobił Rashford. W 41. minucie Anglik wpisał się na listę strzelców po dośrodkowaniu Aarona Wana-Bissaki z prawego skrzydła na dalszy słupek. Rashford zamknął akcję i kapitalną główką pokonał golkipera Srok.

Manchester United kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń i do końca pierwszej części meczu szukał kolejnego trafienia. Postawa zawodników została nagrodzona gromkimi brawami od kibiców, którzy w czwartkowy wieczór pojawili się na Old Trafford.

Czerwone Diabły drugą połowę zaczęły zdecydowanie lepiej niż pierwszą. Szybko swoją szansę miał wprowadzony w przerwie Paul Pogba. Francuz mocno kropnął zza pola karnego, piłka w nieznacznej odległości powędrowała obok okienka bramki Srok.

W 51. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Anthony Martial. Goście znów popełnili szkolny błąd. Tym razem źle piłkę do własnego bramkarza wycofał Sean Longstaff. Futbolówkę przejął Martial, stanął oko w oko z Dubravką i sprytną podcinką pokonał bramkarza Czerwonych Diabłów.

Swojego trafienia w starciu ze Srokami ewidentnie szukał Paul Pogba. Francuz w 57. minucie popisał się efektowną kiwką przed polem karnym Newcastle. Przełożył sobie piłkę z prawej na lewą nogę, uderzył natomiast za lekko, aby zaskoczyć golkipera gości. Kibicom Manchesteru United mogło podobać się to, że piłkarze Ole Gunnara Solskjaera pragnęli kolejnych bramek.

W 61. minucie bliski skompletowania hat-tricka był Anthony Martial. Piłka po mocnym uderzeniu Francuza zza pola karnego trafiła jednak tylko w słupek bramki Dubravki. Martial kolejnej szansy już nie miał, bo kilka minut później opuścił plac gry. Solskjaer postanowił go oszczędzić razem z Marcusem Rashfordem i dał pograć Jessemu Lingardowi i Juanowi Macie.

Wraz z upływem minut i zmianami akcje Manchesteru United stały się wolniejsze. Newcastle United cofnęło się głęboko pod własną bramkę i gospodarze mogli ćwiczyć atak pozycyjny. W 79. minucie w ofensywnej roli wystąpił Harry Maguire. Strzał Anglika zza pola karnego obronił natomiast Dubravka.

Czerwone Diabły do końcowego gwizdka kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń i pewnie zgarnęły komplet punktów. Już w sobotę piłkarzy Ole Gunnara Solskjaera czeka wyjazdowe spotkanie z Burnley.