Godzina: 17:30
Data: 30.12.2018 r.

Manchester United: De Gea – Young, Bailly, Lindelof, Shaw – Matić, Herrera (Pereira 76'), Pogba – Lingard, Martial (Jones 81'), Rashford (Lukaku 70')

Bournemouth: Begović – Rico, Cook, Ake (Mings 82'), Daniels – Brooks (Mousset 66'), Surman, Stanislas, Ibe, King – Wilson (Fraser 66')

Trwa dobra passa Manchesteru United pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera. Czerwone Diabły w ostatnim meczu 2018 roku pewnie pokonały Bournemouth 4:1 (3:1). Dwie bramki na Old Trafford zdobył Paul Pogba, a po jednym trafieniu dorzucili Marcus Rashford i Romelu Lukaku. Gospodarze kończyli spotkanie w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę obejrzał Eric Bailly.

Czerwone Diabły pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera zaczynają mecze od zdecydowanych ataków i nie inaczej było w niedzielny wieczór. Manchester United na prowadzenie wyszedł już w 5. minucie. Fantastyczną akcją popisał się Marcus Rashford. Anglik wpadł w pole karne, efektownie mijając po drodze Nathana Ake oraz Diego Rico i dograł piłkę na szósty metr do Paula Pogby. Ten zdecydował się na wślizg, dołożył nogę i po raz pierwszy pokonał Asmira Begovicia.

Jedna bramka nie zaspokajała ambicji gospodarzy i szukali oni swoich kolejnych szans. Jedną z nich po kapitalnym podaniu od Maticia miał Martial, ale Francuza przytomnym wyjściem z bramki uprzedził Begović.

Bournemouth atakowało sporadycznie. W 25. minucie goście mieli korner. Strzał na bramkę De Gei oddał Ake, piłka po drodze przeszła między nogami Herrery, ale hiszpański bramkarz nie dał się zaskoczyć.

W 33. minucie było już 2:0 dla Manchesteru United. Akcję na prawym skrzydle rozegrali Ashley Young i Ander Herrera. Hiszpan po chwili posłał precyzyjne dośrodkowanie na szósty metr, tam kapitalnie znalazł się Pogba i ładnym strzałem głową ponownie wpisał się na listę strzelców.

Wisienki odpowiedziały mocnym strzałem Kinga z ostrego kąta, ale De Gea zanotował kolejną skuteczną interwencję.

W 45. minucie bramkę zdobył ten, który pracował na nią od początku spotkania. Matić znów zagrał ładną piłkę do Martiala, Francuz znalazł się na prawym skrzydle, dorzucił futbolówkę zewnętrzną częścią stopy na piąty metr, a tam Rashford wślizgiem wpakował ją do bramki.

Czerwone Diabły były bliskie zejścia na przerwę z trzybramkową przewagą, ale wtedy w szeregach gospodarzy nastąpił moment rozprężenia. Bournemouth w doliczonym czasie gry miało rzut rożny. Po chwili piłka trafiła do Davida Brooksa, ten zszedł pod linię końcową i precyzyjnie dośrodkował na szósty metr. Tam na futbolówkę dobrze nabiegł Ake i strzałem głową nie dał szans De Gei.

Manchester United w drugiej połowie nie musiał forsować tempa i pozwalał gościom częściej gościć przy piłce. Czerwone Diabły w pełni kontrolowały jednak przebieg boiskowych wydarzeń. W 66. minucie piłkarze Ole Gunnara Solskjaera mieli dobrą okazję na podwyższenie prowadzenia. Ładną piłkę w pole karne do rozpędzonego Rashforda zagrał Pogba. Anglik próbował podcinką pokonać Begovicia, ale ten wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Kilka minut później mieliśmy małą kontrowersję na Old Trafford. Bezpardonowo piłkę z własnego pola karnego wybijał Eric Bailly. Iworyjczyk wysoko uniósł nogę i po skutecznej interwencji uderzył nią Charliego Danielsa. Sędzia Lee Mason nie zdecydował się wskazać na jedenastkę, choć miał ku temu podstawy.

W 72. minucie Czerwone Diabły dopięły swego, a na listę strzelców wpisał się wprowadzony chwilę wcześniej Romelu Lukaku. Belg dostał dobre podanie od Pogby, urwał się obrońcom Bournemouth i lekkim strzałem pokonał Begovicia. Trzeba jednak przyznać, że Lukaku w momencie podania od Francuza był na pozycji spalonej. Arbiter liniowy tego jednak nie zauważył.

Trzy minuty później bliski skompletowania hat-tricka był Pogba. Futbolówka po strzale pomocnika United z siedemnastu metrów została trącona przez Begovicia, a następnie tylko odbiła się od słupka.

Czerwone Diabły mecz na Old Trafford kończyły w osłabieniu. W 78. minucie czerwoną kartkę obejrzał Eric Bailly. Iworyjczyk bezmyślnie zaatakował wślizgiem Ryana Frasera i sędzia bez chwili zawahania wyrzucił piłkarza z boiska. Ole Gunnar Solskjaer musiał dokonać taktycznej zmiany – Phil Jones zastąpił Martiala.

Zejście Bailly’ego do szatni nie miało wpływu na losy spotkania. Manchester United grał z dużym spokojem i zasłużenie zgarnął trzeci komplet punktów za kadencji Solskjaera.