Godzina: 19:00
Data: 24.06.2020 r.

Manchester United: De Gea – Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – Matić, Pogba (Pereira 80') – Rashford (James 80'), Fernandes (McTominay 80'), Greenwood (Mata 80') – Martial (Ighalo 80')

Sheffield United: Moore – Jagielka, Robinson, Basham – Stevens, Baldock, Lundstram, Norwood (Berge 46'), Fleck – Mousset (McBurnie 46'), McGoldrick (Zivkovic 63')

Manchester United pokonał Sheffield United 3:0 (2:0) w 31. kolejce Premier League. Czerwone Diabły na Old Trafford nie dały Szablom żadnych szans. Środowy wieczór należał do Anthony’ego Martiala, który ustrzelił hat-tricka! Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera są niepokonani już od 13 meczów we wszystkich rozgrywkach.

Ole Gunnar Solskjaer wystawił do gry bardzo mocny skład przeciwko Szablon. Po raz pierwszy szansę wspólnej gry od początku dostali Bruno Fernandes i Paul Pogba. Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia, wyraźnie spragnieni gry na Old Trafford. Ostatni raz o ligowe punkty w Teatrze Marzeń walczyli aż 108 dni temu.

W 7. minucie wynik spotkania otworzył Anthony Martial. Na prawej stronie boiska dobrze pokazał się Marcus Rashford. Anglik spod linii końcowej mocno wstrzelił piłkę na trzeci metr, tam Martial dołożył nogę i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Manchester United starał się iść za ciosem. Kilka minut później wyborną okazję miał Rashford. Najpierw Anglik uruchomił świetnym podaniem Martiala. Ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Simonem Moore’em, ale nie zdecydował się na strzał, a na odegranie piłki na dziesiąty metr do Rashforda. Ten jednak skiksował i nie trafił w bramkę.

W kolejnych minutach aktywny był Bruno Fernandes. Portugalczyk groźnie uderzył z rzutu wolnego zza pola karnego. Jego intencje wyczuł bramkarz Sheffield. W 19. minucie kolejną szansę, po wymianie podań z Pogbą, miał Rashford. Anglik i tym razem skiksował.

Przewaga Manchesteru United nie podlegała dyskusji, choć co jakiś czas Sheffield United odgryzało się składnymi akcjami. David de Gea nie był jednak zmuszany do interwencji. W 21. minucie piłkę do bramki gości wpakował Harry Maguire. Sędzia uznał, że Anglik faulował Phila Jagielkę przy strzale głową.

W 23. minucie sędzia Anthony Taylor zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. W momencie rozpoczęcia meczu na Old Trafford mieliśmy 29 stopni, więc piłkarze chętnie z niej skorzystali. Później nastąpił nieco słabszy okres w wykonaniu obu zespołów.

Przed przerwą Manchesterowi United udało się udokumentować przewagę drugą bramką. Tym razem dobrze na prawej stronie pokazał się Aaron Wan-Bissaka. Anglik ograł Endę Stevensa, dograł mocno po ziemi na dziesiąty metr, a tam świetnie był ustawiony Anthony Martial. Francuz płaskim i mocnym strzałem nie dał szans Moore’owi.

Drugą połowę obiecująco zaczęli gracze Chrisa Wildera. W 49. minucie swoją szansę miał rezerwowy Oliver McBurnie. Z prawej strony boiska dobre dośrodkowanie w szesnastkę United posłał Chris Basham, McBurnie minął się z futbolówką na piątym metrze.

Manchester United, mając korzystny wynik, nie forsował tempa i spokojnie rozgrywał swoje akcje. W 56. minucie z dobrej strony zaprezentował się Greenwood. Anglik efektownym zwodem minął rywala, strzelił z lewej nogi, piłka odbiła się jeszcze po drodze od Paula Pogby i nieznacznie minęła bramkę Sheffield United.

Kilka minut później efektownym dryblingiem popisał się Paul Pogba. Francuz minął trzech zawodników Sheffield United i chciał samodzielnie skończyć akcję. Gdyby mu to się udało, to trafienie pretendowałoby do miana bramki sezonu. Przy ostatnim przetoczeniu piłki ta trafiła jednak do Martiala, a Francuz uderzył nad poprzeczką.

W 71. minucie składną akcję przeprowadzili Greenwood z Martialem, którzy zanotowali efektowną wymianę podań przed szesnastką Sheffield United. Akcję strzałem zakończył Greenwood, lecz Moore nie musiał interweniować.

W 74. minucie losy rywalizacji na Old Trafford zostały rozstrzygnięte. Piłkę w poprzek boiska zagrał Paul Pogba. Przed polem karnym piętą do Martiala zgrał ją Fernandes. Francuz wymienił następnie futbolówkę z Rashfordem, wyszedł na czystą pozycję, dostał podanie w uliczkę i będąc na siódmym metrze efektownie podciął piłkę nad wychodzącym z bramki Moorem. Martial skompletował tym samym swojego pierwszego hat-tricka w Premier League! Był to też pierwszy hat-trick piłkarza Manchesteru United w angielskiej ekstraklasie od sezonu 2012/2013.

Na dziesięć minut przed końcem Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na wprowadzenie… pięciu nowych zawodników. Na placu gry pojawili się Odion Ighalo, Andreas Pereira, Juan Mata, Daniel James i Scott McTominay.

Duża liczba zmian nie zmieniła obrazu gry – Manchester United nadal miał spotkanie pod pełną kontrolą. W 89. minucie swoją szansę miał Odion Ighalo. Nigeryjczyk dostał kapitalną piłkę od Luke’a Shawa, ale przyjęciem wyrzucił się pod linię końcową, po chwili oddał strzał, ale został zablokowany.

Manchester United ostatecznie pokonał Sheffield United 3:0 i może zacząć myśleć o starciu z Nowich City w ćwierćfinale Pucharze Anglii (27 czerwca o 18:30).