Data: 28.11.2021 r.
Stadion: Stamford Bridge

Chelsea: Mendy – Chalobah, Silva, Rudiger – James, Loftus-Cheek, Jorginho, Alonso (Mount 77') – Ziyech, Hudson-Odoi (Pulisic 77') – Werner (Lukaku 82')

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Bailly, Telles – Fred, Matić, McTominay – Fernandes (Van de Beek 89') – Rashford (Lingard 77'), Sancho (Ronaldo 64')

Manchester United zremisował z Chelsea 1:1 (0:0) w szlagierze 13. kolejki Premier League. Czerwone Diabły przyjechały na Stamford Bridge po remis i swój cel osiągnęły. Bramkę dla United zdobył Jadon Sancho, a dla The Blues z rzutu karnego trafił Jorginho.

Michael Carrick zaskoczył składem Manchesteru United na spotkanie z Chelsea. Tymczasowy menadżer Czerwonych Diabłów postanowił posadzić na ławce Cristiano Ronaldo. W linii pomocy mieliśmy natomiast Freda, Scotta McTominaya i Nemanję Maticia, co jasno wskazywało, że remis będzie satysfakcjonował gości.

Chelsea od pierwszej minuty starała się narzucić swoje warunki gry. Już w 3. minucie w defensywie Manchesteru United zapanował chaos. W polu karnym Czerwonych Diabłów znalazł się Hakim Ziyech, oddał strzał z bliskiej odległości, a dobrą interwencję zanotował David de Gea.

Hiszpan nie miał ani chwili przerwy, bo już w kolejnej akcji jego bramce poważnie zagroził Callum Hudson-Odoi. Także w tym przypadku De Gea stanął na wysokości zadania i nie dał sobie wpakować piłki w długi róg.

Manchester United koncentrował się wyłącznie na defensywie i sporadycznie zapuszczał się na połowę The Blues. Goście pierwszy strzał oddali dopiero w 21. minucie. Bardzo nieudaną próbę zza pola karnego zanotował Bruno Fernandes, który w niedzielne popołudnie pełnił rolę kapitana. Piłka po strzale Portugalczyka w znacznej odległości minęła bramkę Edouarda Mendy’ego.

W 31. minucie Chelsea była bliska objęcia prowadzenia. Na zaskakujące uderzenie zza szesnastki zdecydował się Antonio Rudiger. Niemiecki obrońca włożył w strzał mnóstwo siły, a futbolówkę lekko trącić zdołał David de Gea. To sprawiło, że piłka odbiła się do poprzeczki bramki Hiszpana.

Gol dla The Blues wisiał w powietrzu, bo piłkarze Thomasa Tuchela raz po raz gościli pod bramką Manchesteru United. Przed przerwą niezłą okazję miał jeszcze Hudson-Odoi, który dostał podanie od… Bruno Fernandesa. Anglik strzelił mocno, ale nie zaskoczył De Gei.

Manchester United w pierwszej połowie wyprowadził jeszcze jedną niezłą akcję. Kapitalną piłkę do Jadona Sancho zagrał Fred. Gdyby Anglik lepiej przyjął futbolówkę, to znalazłby się sam na sam z Mendym. Do przerwy bramek na Stamford Bridge nie oglądaliśmy.

Druga połowa zaczęła się idealnie dla Manchesteru United. W 50. minucie Chelsea miała rzut wolny. Bruno Fernandes wybił piłkę z własnej szesnastki dalekim wykopem. Fatalny błąd w strefie środkowej popełnił Jorginho, którego naciskali Jadon Sancho i Marcus Rashford. Anglicy mieli otwartą drogę do bramki. Sancho postanowił sam skończyć akcję i strzałem po ziemi otworzył wynik meczu!

Strzelony gol sprawił, że w Manchesterze United coś drgnęło. Czerwone Diabły grały pewniej i częściej gościły pod polem karnym Chelsea. W 58. minucie to jednak The Blues mieli świetną okazję na wyrównanie wyniku. Gospodarze mieli rzut rożny, a strzał z dziesięciu metrów oddał Timo Werner. Choć Niemiec nie był przez nikogo naciskany, to nie trafił w bramkę De Gei z dogodnej pozycji.

W 69. minucie mieliśmy już remis na Stamford Bridge. Sędzia Anthony Taylor wskazał na rzut karny po tym jak Aaron Wan-Bissaka nie trafił w piłkę i przy wybiciu kopnął w nogę Thiago Silvę. Do futbolówki na jedenastym metrze podszedł Jorginho i pewnym strzałem nie dał szans Davidowi de Gei, rehabilitując się za swój błąd przy golu dla Manchesteru United.

Po straconym golu Czerwone Diabły cofnęły się do defensywy i obserwowaliśmy mecz podobny, jak w pierwszej części. Inicjatywa należała do Chelsea, ale piłkarze Michaela Carricka konsekwentnie odpierali ataki londyńczyków. W 79. minucie bliski wpakowania piłki do siatki był Timo Werner, w ostatniej chwili zablokował go Aaron Wan-Bissaka.

W końcówce Manchester United miał szansę na zwycięskiego gola. Mendy podał piłkę prosto pod nogi Freda. Brazylijczyk zdecydował się na próbę przelobowania bramkarza Chelsea. Zagrał jednak za lekko, by zaskoczyć Senegalczyka. Źli na Freda byli Jesse Lingard i Cristian Ronaldo, bo pomocnik United mógł wybrać lepszą opcję.

W ostatniej akcji spotkania szalę zwycięstwa na stronę Chelsea mógł przechylić Rudiger. Niemiec popisał się efektownym wolejem, huknął jednak nad poprzeczką. Efekt był taki, że na Stamford Bridge drużyny podzieliły się punktami.