14' Angelo Ogbonna
44' Andrij Jarmołenko
74' Mark Noble
84' Aaron Cresswell
Juan Mata 48'
Ashley Young 83'
Godzina: 15:00
Data: 22.09.2019 r.
Stadion: Stadion Olimpijski

West Ham United: Fabiański – Fredericks (Zabaleta 80'), Diop, Ogbonna, Cresswell – Rice – Jarmołenko (Snodgrass 88'), Noble, Fornals, Felipe Anderson (Wilshere 70') – Haller

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Young – Matić (Fred 71'), McTominay – Pereira, Mata (Gomes 81'), James – Rashford (Lingard 61')

Manchester United przegrał kolejne wyjazdowe spotkanie w lidze angielskiej. Czerwone Diabły uległy West Hamowi 0:2. Bramki dla Młotów zdobyli Andrij Jarmołenko oraz Aaron Cresswell. Było to 7. wyjazdowe spotkanie ligowe z rzędu, w którym United nie zdobyli kompletu punktów.

Gracze Ole Gunnara Solskjaera podjęli ekipę Młotów w wyjazdowym spotkaniu 6. kolejki Premier League w niezmienionym składzie względem ostatniej potyczki z Lisami. Mecz od samego początku nie porywał tempem ani ilością i urodą przeprowadzanych akcji i ataków. Manchester United jedyny celny strzał pierwszej połowy oddał w 15. minucie. Była to próba Nemanji Maticia, która zakończyła się prosto w rękach Łukasza Fabiańskiego.

Odpowiedzą West Hamu było uderzenie Jarmołenki. Ukrainiec również nie wycelował dość dokładnie i futbolówka wpadła w stojącego na wprost De Geę.

Po 20 minutach gry ataki gospodarzy wzmagały się z każdą minutą. W 33. minucie zrobiło się groźnie, gdy z kontratakiem prawą flanką ruszył zespół West Hamu. Efektownym i efektywnym wślizgiem popisał się jednak Aaron Wan-Bissaka, który wygarnął w swoim stylu piłkę spod nóg rywala.

okres wzmożonych ataków Manchesteru United i obecności pod polem karnym przeciwników.

Kilka minut później Fornals niespodziewanie dośrodkował piłkę przed linię 16 metrów z rzutu wolnego przy linii bocznej. Tam zaczaił się Mark Noble, który złożył się do woleja. Piłka po rykoszecie i koźle została jednak wyłapana przez interweniującego De Geę.

W 44 minucie Jarmołenko daje prowadzenie Młotom po czystym strzale lewą nogą z wewnątrz pola karnego. Ukrainiec bardzo dobrze przyjął futbolówkę od Andersona i jednocześnie minął obrońcę United. De Gea był bez szans, piłka wpadła do siatki tuż przy słupku.

Po wyjściu na murawę po przerwie Manchester United miał wymarzoną okazję na szybkie doprowadzenie do remisu. Andreas Pereira posłał dalekie podanie wzdłuż linii końcowej z prawego skrzydła. Akcję zdołał zamknąć Juan Mata, ale jego uderzenie piłki wślizgiem z 3. metrów minęło bramkę Fabiańskiego. W tej i kolejnych akcjach było jednak widać bardziej ofensywne podejście do meczu zawodników z Old Trafford niż w pierwszych 45 minutach.

W 57. minucie United wymienili kilka szybkich podań w okolicach pola karnego i finalnie po zagraniu Juana Maty, Scott McTominay oddał strzał z ostrego kąta. Nie uderzył niestety czysto i siła strzału była zbyt słaba, aby zaskoczyć polskiego bramkarza.

Po godzinie gry ofensywę Manchesteru United osłabił Marcus Rashford. Anglik doznał urazu ścięgna lub mięśnia podczas jednego z biegów pod polem karnym rywala. Napastnik nie był w stanie wrócić do gry. W jego miejsce wbiegł Jesse Lingard.

Chwilę po tej zmianie Felipe Anderson miał okazję do podwyższenia prowadzenia gospodarzy. Brazylijczyk dostał podanie w tempo od Jarmołenki i strzelił mocno z ostrego kąta. De Gea wybił strzał instynktownie nogą.

Harry Maguire zmarnował kapitalną szansę na wyrównanie w 69. minucie. Po dużym zamieszaniu pod bramką Fabiańskiego, McTominay odegrał delikatnie piłkę do Anglika, ten zgarnął futbolówkę w odległości 5 metrów i uderzył od razu na bramkę West Hamu. Świetnie zareagował jednak Fabiański i podtrzymał prowadzenie swojego zespołu.

Po faulu Freda w 76. minucie, bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę De Gei z około 20 metrów uderzał Cresswell. Piłka przeleciała około metra nad poprzeczką bramki hiszpańskiego goalkeepera.

Chwilę potem Lingard podał prostopadłe do Daniela Jamesa, Fabiański wyszedł daleko od własnej bramki i zdołał skutecznie wybić piłkę spod nóg Walijczyka.

Ostatnie nadzieje na korzystny rezultat Manchesteru United zniknęły, gdy w 84. minucie pięknego gola z rzutu wolnego zdobył Aaron Cresswell. Defensor West Hamu przymierzył dokładnie i lewą nogą skierował piłkę prosto w okienko bramki De Gei.

Daniel James poderwał się w morderczym sprincie w 87. minucie. Walijcyzk zdołał obiec Ogbonnę, ale jego strzał trafił jedynie w boczną siatkę Polaka. Była to ostatnia groźna akcja warta odnotowania w tym spotkaniu. Po 4 doliczonych minutach gry, sędzia główny zakończył mecz przypieczętowując triumf Młotów w niedzielnym starciu z Manchesterem United.