11' Lucas Digne
42' Leon Bailey
49' Jacob Ramsey
60' Tyrone Mings
88' Emiliano Martinez
Stadion: Villa Park

Aston Villa: Martinez – Cash, Konsa, Mings, Digne (Young 78') – Luiz, Dendoncker (Sanson 89'), Ramsey, Buendia (Ings 78'), Watkins (Kamara 78') – Bailey (McGinn 70')

Manchester United: De Gea – Dalot, Lindelof, Martinez, Shaw (Malacia 65') – Casemiro, Eriksen – Garnacho (Martial 65'), Van de Beek (Elanga 65'), Rashford – Ronaldo

Manchester United przegrał z Aston Villą 1:3 (1:2) w 15. kolejce Premier League. Czerwone Diabły w Birmingham pokazały się z bardzo słabej strony. Dla The Villans była to pierwsza wygrana z United na własnym stadionie od 27 lat.

Początek spotkania na Villa Park ułożył się fatalnie dla Manchesteru United. Czerwone Diabły zaczęły mecz ospale i szybko zostały za to skarcone. Piłkarze Aston Villi chcieli zaprezentować się Unaiowi Emery’emu, dla którego był to debiut na ławce trenerskiej klubu z Birmingham. W 7. minucie w pole karne gości wpadł Leon Bailey i strzałem w długi róg nie dał szans Davidowi de Gei. Przy trafieniu Jamajczyka zaspał Victor Lindelof, a gracza The Villans nie zdołał dogonić Lisandro Martinez.

W 11. minucie sytuacja Manchesteru United ze złej stała się beznadziejna. Luke Shaw sfaulował przed polem karnym Jacoba Ramseya. Do piłki ustawionej około 20 metrów od bramki Davida de Gei podszedł Lucas Digne i precyzyjnym strzałem podwyższył na 2:0.

Piłkarze Manchesteru United sprawiali wrażenie zszokowanych takim obrotem spraw. Na pierwszą dobrą akcję Czerwonych Diabłów przyszło nam poczekać dopiero do 34. minuty. Piłka ładnie krążyła między zawodnikami Erika ten Haga, aż na lewej stronie otrzymał ją Alejandro Garnacho. Argentyńczyk uderzył mocno w krótki róg, a z dobrą interwencją pospieszył Emiliano Martinez. Argentyński golkiper skuteczną paradę zanotował też chwilę później – tym razem nie dał się zaskoczyć Cristiano Ronaldo, który uderzał piłkę głową.

W końcówce pierwszej połowy Czerwone Diabły nieco podkręciły tempo. W 45. minucie goście zdobyli gola kontaktowego, choć sporo było w tym przypadku. Luke Shaw uderzył piłkę mocno z półwoleja, ta po drodze odbiła się od barku Jacoba Ramseya i całkowicie zaskoczyła Emiliano Martineza. Gol Anglika pozwolił uwierzyć zawodnikom, że jeszcze nie wszystko na Villa Park jest stracone.

Po zmianie stron gracze Aston Villi stworzyli sobie groźną akcję tuż po wznowieniu gry. Z przebojowym dryblingiem na bramkę Manchesteru United ruszył Leon Bailey. Jamajczyk uderzył mocno z ponad 25 metrów, ale czujność w bramce zachował David de Gea i pewnie złapał futbolówkę.

W 49. minucie było już 3:1 dla Aston Villi. Akcja zaczęła się od złego wybicia piłki przez Lisandro Martineza i na bramkę Czerwonych Diabłów ruszył szybki atak. Ollie Watkins dostał podane na lewym skrzydle, wpadł w pole karne United i wyłożył piłkę na jedenasty metr. Tam na futbolówkę nabiegł Jacob Ramsey i mocnym strzałem w okienko pokonał Davida de Geę.

Gra Manchesteru United nie kleiła się i w 65. minucie Erik ten Hag zdecydował się na potrójną zmianę. Na placu gry pojawili się Tyrell Malacia, Anthony Elanga i Anthony Martial, którzy zastąpili kolejno Luke’a Shawa, Donny’ego van de Beeka i Alejando Garnacho. Elanga już chwilę po wejściu na boisko miał niezłą szansę – dostał dalekie podanie od Lisandro Martineza, zdołał strzelić głową, lecz futbolówkę obronił Emiliano Martinez. Argentyński bramkarz przy okazji poturbował szwedzkiego skrzydłowego.

Zmiennicy nie rozruszali gry Manchesteru United. Czerwone Diabły nie sprawiały wrażenia drużyny, która chce odrobić straty. Piłkarze Erika ten Haga rzadko gościli pod polem karnym Aston Villi. Gospodarze koncentrowali się natomiast na rozbijaniu nielicznych ataków i szukali swojej szansy na podwyższenie prowadzenia w kontratakach. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie.

Manchester United i Aston Villa spotkają się ponownie w czwartek na Old Trafford. Tym razem stawką spotkania będzie awans do IV rundy Pucharu Ligi.