12' Granit Xhaka
37' Sokratis Papastatopulos
69' Pierre-Emerick Aubameyang
89' Sead Kolasinac
Nemanja Matić 68'
Paul Pogba 76'
Godzina: 17:30
Data: 10.03.2019 r.
Stadion: Emirates Stadium

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Koscielny, Monreal, Kolašinac - Xhaka, Ramsey - Özil (Iwobi 77') - Lacazette (Nketiah 87'), Aubameyang (Suarez 80')

Manchester United: De Gea - Young, Lindelöf, Smalling, Shaw - Matić (Greenwood 80'), Fred - Dalot (Martial 70'), Pogba, Rashford - Lukaku

Manchester United przegrał z Arsenalem 0:2 (0:1) i doznał pierwszej porażki w Premier League pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera. Czerwone Diabły na Emirates Stadium zapłaciły wysoką cenę za nieskuteczność pod bramką Kanonierów.

Mecz lepiej zaczęli piłkarze Arsenalu, ale to Manchester United pierwszy stworzył sobie znakomitą okazję do otworzenia wyniku mecz. W 9. minucie kapitalną piłkę w pole karne posłał z lewego skrzydła Luke Shaw. Na szóstym metrze nogę do dośrodkowania dołożył Romelu Lukaku, lecz futbolówka tylko odbiła się od poprzeczki.

Arsenal odpowiedział trzy minuty później. Zaskakującą próbę zza pola karnego podjął Granit Xhaka. Szwajcar oddał mocny strzał zza pola karnego. Na Emirates Stadium niedzielnego popołudnia było dość wietrznie i tor lotu piłki zaskoczył Davida de Geę. Hiszpan spodziewał się uderzenia w krótki róg, futbolówka nabrała rotacji w drugą stronę i ugrzęzła w siatce.

Manchester United bliski wyrównania był w 18. minucie. Do szczęścia znów zabrakło centymetrów. Strzał zza pola karnego oddał Fred, Bernd Leno nie sięgnął piłki, ale ta odbiła się tylko od słupka i wyszła poza boisko.

W pierwszej połowie Czerwone Diabły miały jeszcze dwie dogodne sytuacje. W 36. minucie Romelu Lukaku dostał dobre podanie od Marcusa Rashforda, wpadł w pole karne, położył golkipera Arsenalu, a ten w ostatniej chwili zablokował uderzenie Belga.

Tuż przed przerwą Manchester United przeprowadził efektowną kontrę. Piłkarze Solskjaera szybko przenieśli grę pod pole karne Arsenalu. Pogba rozciągnął akcję na prawe skrzydło do Lukaku, ten podał do obiegającego go zza pleców Dalota, który wyłożył futbolówkę na jedenasty metr do Rashforda. Anglik spóźnił się jednak z oddaniem strzału i został zablokowany przez Xhakę.

Czerwone Diabły drugą połowę rozpoczęły od zdecydowanych ataków i szybko wypracowały sobie świetną okazję na doprowadzenie do remisu. W 51. minucie Rashford kapitalnie zagrał między obrońców Arsenalu, piłkę na jedenastym metrze przyjął Lukaku, stanął oko w oko z Leno, ale niestety znów przegrał pojedynek z bramkarzem Kanonierów.

Po zmianie stron przewaga Manchesteru United była zdecydowana. Nie przekładało się to natomiast na liczbę klarownych sytuacji pod bramką Leno. W 65. minucie jeden z nielicznych ataków wyprowadzili gospodarze. Niecelnym strzałem zza pola karnego zakończył go Xhaka.

W 69. minucie sędzia Jonathan Moss podjął kontrowersyjną decyzję. Alexandre Lacazette przewrócił się w polu karnym United po starciu z Fredem. Francuz łatwo upadł w szesnastce, a arbiter odgwizdał jedenastkę. Do rzutu karnego podszedł Pierre-Emerick Aubameyang i strzałem w środek bramki pokonał De Geę.

Stracony gol podciął skrzydła Czerwonym Diabłom. Chwilę po wznowieniu gry błąd w defensywie popełnił Lindelof, a przed szansą stanął Lacazette. Francuz uderzył mocno po długim rogu, ale niecelnie.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry na boisku pojawił się Mason Greenwood. Dla młodego Anglika był to debiut w angielskiej ekstraklasie.

W końcówce nie było szaleńczych ataków Manchesteru United i pogoni za wynikiem. Czerwone Diabły doznały pierwszej porażki w Premier League od grudnia i skomplikowały sobie sytuację w walce o TOP 4.