Godzina: 17:30
Data: 28.05.2023 r.

Manchester United: De Gea – Dalot, Lindelof, Maguire, Malacia – Casemiro, Fred (McTominay 66') – Sancho (Eriksen 66'), Fernandes (Pellistri 83'), Garnacho (Martial 66') – Rashford (Weghorst 77')

Fulham: Leno – Tete, Adarabioyo, Diop, Robinson – Palhinha, Lukić (Reed 66') – Cairney (James 79'), Wilson (Solomon 65'), Willian – Mitrović (Vinicius 79')

Manchester United udanie zakończył sezon 2022/2023 w Premier League. Czerwone Diabły w ostatniej ligowej kolejce pokonały Fulham 2:1 dzięki bramkom Jadona Sancho i Bruno Fernandesa. Piłkarze Erika ten Haga ukończyli Premier League na trzecim miejscu.

Erik ten Hag dokonał sześciu w wyjściowej jedenastce Manchesteru United w porównaniu do meczu z Chelsea (4:1), ale desygnował do gry mocny skład. Holender pokazał, że nie zamierza odpuszczać ostatniego ligowego meczu w tym sezonie.

Manchester United spotkanie z Fulham zaczął dobrze, ale to goście jako pierwsi mieli naprawdę groźną okazję. W 7. minucie strzał głową z bliskiej odległości oddał Aleksandar Mitrović. Serb uderzył jednak nad poprzeczką.

Czerwone Diabły odpowiedziały chwilę później. Ze znakomitej strony pokazał się Marcus Rashford, który posłał soczyste uderzenie na bramkę Bernda Leno z rzutu wolnego z ponad 25 metrów. Golkiper londyńczyków popisał się efektowną paradą.

Wydawało się, że bliżej objęcia prowadzenia jest Manchester United, ale w 19. minucie to goście wpakowali piłkę do siatki. Willian precyzyjnie dośrodkował na krótki słupek z rzutu rożnego. Tam bierność graczy United wykorzystał Kenny Tete i strzałem głową otworzył wynik meczu.

Sytuacja Manchesteru United ze złej mogła stać się beznadziejna. W 24. minucie Casemiro sfaulował w polu karnym Toma Cairneya. Londyńczycy wyprowadzili błyskawiczną kontrę, a Brazylijczyk wyraźnie spóźnił się z interwencją i zahaczył gracza Fulham. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Aleksandar Mitrović. Intencje Serba znakomicie wyczuł David de Gea i obronił rzut karny!

Parada De Gei zmobilizowała zawodników Manchesteru United do lepszych ataków. Czerwone Diabły wyraźnie podkręciły tempo. Na lewym skrzydle uaktywnił się Alejandro Garnacho. W 29. minucie Argentyńczyk oddał strzał z ostrego kąta, ale trafił tylko w poprzeczkę. Niedługo później swoją okazję miał Casemiro. Strzał Brazylijczyka w krótki róg obronił Leno.

W 39. minucie Manchester United w końcu dopiął swego i wyrównał stan rywalizacji. Akcję zainicjował Victor Lindelof, który podał do Bruno Fernandesa. Portugalczyk podłączył do gry Freda. Brazylijczyk wpadł w szesnastkę londyńczyków, wdał się w drybling, a piłka szczęśliwie odbiła się od Tete i trafiła pod nogi Jadona Sancho. Anglikowi nie pozostało nic innego, jak tylko skończyć akcję strzałem z bliskiej odległości.

Manchester United przed przerwą szukał kolejnego trafienia, ale na przerwę drużyny zeszły przy stanie 1:1. Erik ten Hag mógł być zadowolony z reakcji drużyny na straconą bramkę.

Druga połowa mogła rozpocząć się idealnie dla Czerwonych Diabłów. W 47. minucie długą piłkę pod pole karne Fulham posłał Casemiro. Marcus Rashford wypracował sobie dobrą sytuację strzelecką na jedenastym metrze, uderzył z woleja, ale posłał piłkę tuż obok słupka.

W 55. minucie Manchester United objął prowadzenie po świetnej akcji. Kapitalnym prostopadłym podaniem popisał się Fred, który znalazł Bruno Fernandesa. Portugalczyk stanął oko w oko z Berndem Leno i efektowną podcinką zaskoczyć golkipera londyńczyków!

Dziesięć minut później mieliśmy potrójną zmianę w szeregach Manchesteru United. Erik ten Hag postanowił wprowadzić z ławki Scotta McTominaya, Christiana Eriksena i Anthony’ego Martiala.

W kolejnych minutach obie jedenastki nie forsowały tempa. W 72. minucie niezłą szansę na podwyższenie wyniku miał Marcus Rashford. Anglik wpadł w pole karne Fulham, oddał strzał, ale został zablokowany. Rashford pospieszył z natychmiastową dobitką, a tym razem mocne uderzenie obronił Leno.

Pięć minut później to Fulham było blisko bramki wyrównującej. Przed szansą stanął Tom Cairney, który oddał kąśliwe uderzenie pod poprzeczkę. Tylko refleks Davida de Gei uchronił Czerwone Diabły przed stratą bramki.

Golkiper Manchesteru United stanął na wysokości zadania również w 86. minucie, kiedy to jego bramce zagroził Manor Solomon i oddał mocny strzał zza pola karnego. W samej końcówce dogodną sytuację w szeregach Czerwonych Diabłów zmarnował Wout Weghorst.

Manchester United korzystny wynik utrzymał do samego końca i ukończył ligowy sezon 2022/2023 na trzecim miejscu w Premier League!