49' Cheikhou Kouyaté
73' Alex Song 73'
80' Adrián
Stadion: Upton Park

West Ham: Adrian, Jenkinson, Tomkins, Kouyate, Cresswell, Song, Noble, Nolan, Downing, Sakho, Valencia (Jarvis 83')

Manchester United: De Gea, Valencia, Jones, Rojo, Shaw, Blind, Rooney, Januzaj (Fellaini 72'), Di Maria, Falcao (Smalling 90'), van Persie

Manchester United zremisował na wyjeździe z West Hamem United 1:1 (0:0) w 24. kolejce Premier League. Czerwone Diabły długo nie potrafiły znaleźć sposobu na dobrze grających gospodarzy. Gola na wagę jednego punktu zdobył dopiero w doliczonym czasie gry Daley Blind.

Spotkanie na Upton Park rozpoczęło się spokojnie. Początkowo dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, co przekładało się także na zagrożenie pod bramką Davida de Gei.

Hiszpański bramkarz po raz pierwszy musiał interweniować w 14. minucie, kiedy potężny strzał zza pola karnego oddał Enner Valencia. Ekwadorski napastnik minutę później miał kolejną okazję na otworzenie wyniku mecz, ale jego uderzenie z kilku metrów również wybronił De Gea.

Manchester United mimo obecności w podstawowym składzie Wayne'a Rooneya, Robina van Persiego, Radamela Falcao, Angela Di Marii i Adnana Januzaja sporadycznie zagrażał bramce Adriana.

Czerwone Diabły przycisnęły nieco mocniej pod koniec I połowy, czego efektem był m.in. groźny strzał Di Marii zza pola karnego. Chwilę później obrońcy West Ham w ostatniej chwili zablokowali strzał Adnana Januzaja.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Manchesteru United. Gracze Młotów wykonywali rzut wolny około 35 metrów od bramki De Gei. Po dośrodkowaniu w szesnastkę gości zrobił się straszny kocioł, piłka trafiła do Cheikhou Kouyate, ten podbił ją sobie dwukrotnie, po czym potężnym wolejem z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki.

Stracony gol nieco obudził ospałych zawodników Manchesteru United. W 52. minucie piłkę w polu karnym efektownie przyjął sobie Van Persie, oddał mocny strzał z woleja, ale znakomitą interwencją popisał się Adrian.

Czerwone Diabły długo utrzymywały się przy piłce, lecz im bliżej było pola karnego gospodarzy, tym trudniej było im znaleźć pomysł na sforsowanie defensywy londyńczyków. W 73. minucie strzał rozpaczy z rzutu wolnego z blisko 30 metrów oddał Di Maria. Argentyńczyk podszedł do piłki bez wiary i posłał ją nad poprzeczką.

W 77. minucie powinno być 1:1. Falcao przytomnie zgrał wysoką piłkę głową do Van Persiego, Holender błyskawicznie ją odegrał, a Kolumbijczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Adrianem. Napastnik United w dogodnej sytuacji jednak skiksował i z kilku metrów uderzył obok prawego słupka bramki WHU. Chwilę później niecelnie główką strzelał Marouane Fellaini.

W 83. minucie kolejną dobrą okazję miał Robin van Persie. Falcao źle przyjął piłkę od Daleya Blinda, ale ostatecznie zdołał strącić ją do Holendra, ten nie zastanawiając się długo kropnął z lewej nogi w krótki róg, lecz niestety Adrian instynktownie odbił futbolówkę.

Kilka minut później mecz rozstrzygnąć mógł Mark Noble. Anglik był zupełnie niepilnowany na dwunastym metrze w polu karnym Manchesteru United, oddał mocny strzał w środek bramki De Gei, ale Hiszpan zdołał sparować piłkę.

Czerwone Diabły o wyrównującego gola walczyły do ostatniego gwizdka sędziego. Sztuka ta udała się dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Po dalekim zagraniu piłki w pole karne źle wybił ją Jenkinson, dopadł do niej Blind i mocnym strzałem wyrównał stan rywalizacji.

Chwilę później drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Luke Shaw, co oznacza, że będzie pauzował w najbliższym spotkaniu.