Mathias Jørgensen 88'
Data: 26.12.2018 r.

Manchester United: De Gea – Dalot (Young 53'), Jones, Lindelof, Shaw – Fred (Herrera 53'), Matić, Pogba – Mata (Gomes 80'), Lingard, Rashford

Huddersfield Town: Lossl – Zanka, Schindler, Kongolo, Hadergjonaj – Kachunga (Lowe 57'), Billing, Durm, Pritchard, Mbenza (Quaner 63') – Depoitre (Mounie 73')

Manchester United pewnie pokonał Huddersfield 3:1 (1:0) w 19. kolejce Premier League. Dzięki bramce Nemanji Maticia i dwóm golom Paula Pogby, Ole Gunnar Solskjaer zanotował zwycięski debiut na Old Trafford w roli tymczasowego menadżera Manchesteru United.

Ole Gunnar Solskjaer dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie Manchesteru United w porównaniu do meczu z Cardiff City. Największym nieobecnym w jedenastce był Anthony Martial, który rozchorował się przed starciem z Terrierami.

Czerwone Diabły spotkanie z Huddersfield chciały rozpocząć jak mecz w Walii, ale nie udało się powtórzyć szybkiego początku. Pierwszą dogodną okazję stworzyli sobie goście. Po wrzucie piłki w pole karne przed szansą stanął Terence Kongolo, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką z zaledwie sześciu metrów.

Manchester United pierwszy raz bramce Terrierów zagroził po kwadransie. Strzał zza pola karnego oddał Jesse Lingard. Było to jednak zbyt lekkie uderzenie, aby zaskoczyć Jonasa Lössla.

Później na bramkę duńskiego bramkarza dwukrotnie uderzał Pogba. Najpierw strzelił mocno z ostrego kąta, ale golkiper rywali zanotował skuteczną interwencję. Później piłka po uderzeniu z rzutu wolnego wyszła poza linię końcową boiska, a Manchester United zyskał rzut rożny, po którym otworzył wynik spotkania.

Piłkę z narożnika dorzucił Marcus Rashford. Strzał głową na bramkę Huddersfield oddał Victor Lindelof. Uderzenie Szweda obronił na linii jeden z defensorów gości, ale piłka spadła pod nogi Nemanji Maticia, który z bliskiej odległości wpakował ją do siatki.

Dziesięć minut po objęciu prowadzenia Manchester United powinien wygrywać już 2:0. Z lewej strony boiska znakomitą piłkę w pole karne posłał aktywny środowego popołudnia Marcus Rashford. W szesnastce niepilnowany znalazł się Diogo Dalot. Portugalczyk oddał strzał z pierwszej piłki, ale fatalnie spudłował.

Tuż przed przerwą jedną z nielicznych akcji przeprowadzili goście. Błąd w ustawieniu Freda wykorzystał Philip Billing. Podprowadził piłkę pod linię końcową, oddał strzał w krótki róg, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę.

Drugą połowę dużo odważniej zaczęli zawodnicy Huddersfield, którzy często przedostawali się pod pole karne Manchesteru United. Szybko na korektę taktyczną zdecydował się Ole Gunnar Solskjaer. W 53. minucie zastąpieni zostali kiepsko spisujący się Fred i Diogo Dalot. Ich miejsce zajęli Ander Herrera i Ashley Young.

W 62. minucie Huddersfield pomysłowo rozegrało rzut rożny. Piłkę na siódmym metrze otrzymał Laurent Depoitre i oddał techniczny strzał w kierunku długiego rogu bramki De Gei. Hiszpański bramkarz wyciągnął się jak długi i sparował trudne uderzenie.

Co nie udało się Terrierom, udało się Czerwonym Diabłom! W 64. minucie ładną akcję w polu karnym gości przeprowadził Juan Mata. Hiszpan wycofał piłkę spod linii końcowej do Herrery, ten błyskawicznie odegrał do lepiej ustawionego Paula Pogby, który mocnym strzałem w krótki róg nie dał szans golkiperowi Huddersfield.

Manchester United chciał iść za ciosem i mimo dwubramkowego prowadzenia nadal atakował na bramkę Huddersfield. Swoją szansę miał Luke Shaw, który oddał mocny strzał zza pola karnego. Tym razem golkiper gości zanotował pewną interwencję.

W 78. minucie Czerwone Diabły definitywnie rozstrzygnęły losy rywalizacji na Old Trafford. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Paul Pogba. Francuz oddał bardzo precyzyjne i mocne uderzenie z 20 metrów i podwyższył na 3:0.

Ole Gunnar Solskjaer widząc, że mecz jest już rozstrzygnięty dał szansę młodemu piłkarzowi Akademii United. Na boisku pojawił się Angel Gomes, który zmienił Juana Matę. Dla Anglika był to pierwszy występ w Premier League od czasu debiutu w lidze w ostatniej kolejce sezonu 2016/2017.

Manchester United nie utrzymał koncentracji do ostatniego gwizdka sędziego i w 88. minucie zapłacił za to cenę. Goście wrzucili piłkę w pole karne z rzutu wolnego, pojedynek w szesnastce przegrał Paul Pogba. Do futbolówki po chwili dopadł Mathias Jørgensen i nie niepokojony przez nikogo pokonał De Geę.