Gareth McAuley 90'
Data: 07.11.2015 r.

Manchester United: De Gea - Young (Jones 64'), Smalling, Blind, Rojo (Borthwick-Jackson 76'), Carrick, Schweinsteiger, Lingard, Mata, Rooney (Herrera 82') - Martial

West Bromwich Albion: Myhill - Dawson, McAuley, Evans, Brunt (McManaman 85'), Morrison (Berahino 72'), Fletcher, Yacob, McClean, Sessegnon, Rondon (Lambert 72')

Manchester United pokonał 2:0 zespół West Bromwich Albion. Chociaż gra podopiecznych Louisa van Gaala nie była bardzo efektowna, to okazała się skuteczna. Pierwszego gola na początku drugiej połowy technicznym uderzeniem zdobył Jesse Lingard. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił z rzutu karnego Juan Mata.

Tak jak można było się tego spodziewać, Manchester United od samego początku dominował w spotkaniu pod katem posiadaniu piłki. W 16. minucie świetną okazję do strzelenia bramki otwierającej wynik miał Juan Mata. Hiszpan otrzymał lekki podanie do boku od znajdującego się w polu karnym Rooneya. Hiszpan bez zastanowienia uderzył technicznie lewą nogą w kierunku długiego słupka. Futbolówka jednak nie znalazła drogi do siatki Myhilla.

Kolejna groźna akcja miała miejsce dopiero w 41. minucie meczu. Po złym podaniu na połowie WBA, piłkę przejął Anthony Martial. Napastnik od razu wysunął futbolówkę do atakującego Lingarda. Jesse przebiegł z nią jeszcze kilka metrów i uderzył mocno lewą nogą. Wrócić zdołał jednak Johny Evans, który pięknym wślizgiem zablokował uderzenie młodego zawodnika United.

Pierwszy celny strzał gracze Manchesteru United oddali w 44. minucie pierwszej połowy. Stojąc tyłem do bramki piłkę otrzymał Martial. Francuz wykonał prosty zwód, przełożył piłkę na prawą nogę i uderzył mocno. Niestety futbolówka poleciała prosto w ręce Myhilla. Dobrym znakiem było jednak to, że piłkarze MU coraz odważniej próbowali przebić się przez defensywę West Bromu.

Po przerwie gracze Louisa van Gaal szybko przekuli przewagę w liczbie podań i posiadaniu piłki na trafienie. W 52. minucie piłka po nieudanej wrzutce Martiala, piłkę przed pole karne wybił jeden z defensorów WBA. Futbolówkę na linii 16. metrów zgarnął Jesse Lingard, który pięknie i technicznie uderzył piłkę prawą noga. Ta po precyzyjnym locie zmieściła się tuż przy słupku bramki Myhilla.

Po bramce ożywieniu uległa gra gości w ofensywie. W 74. minucie po mocnym dośrodkowaniu Dawsona dobrą okazję miał Berahino. Napastnik uderzał głową, ale piłka po strzale przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki Davida De Gei.

Warto odnotować fakt, że w 76. minucie swój debiut w drużynie seniorskiej zaliczył Borthwick-Jackson. Młody zawodnik zmienił Marcosa Rojo, który miał już na swoim koncie żółtą kartkę.

Kilka minut przed końcem spotkania dobrą okazję strzelecką miał Juan Mata. Hiszpan otrzymał podanie od Martiala, który zgrał mu piłkę głową w polu karnym. Hiszpan uderzył mocno bez przyjmowania futbolówki, jednak celność pomocnika United pozostawiała wiele do życzenia.

W doliczonym czasie gry Ander Herrera posłał piękną prostopadłą piłkę do Martiala. Francuz wpadł w pole karne i został wycięty przez McAuleya. Sędzia wyrzucił z boiska zawodnika WBA, a do rzutu karnego podszedł Juan Mata. Hiszpan podbiegł do piłki spokojnie, uderzył lekko w środek bramki i zmylił Myhilla, ustanawiając tym samym wynik sobotniego meczu na Old Trafford.