62' Paddy McNair Jonas Olsson 63'
Godzina: 18:30
Data: 02.05.2015 r.

Manchester United: De Gea - Valencia, Smalling, McNair (Falcao 83'), Blind (Di Maria 64') - Mata, Herrera, Fellaini, Young - Rooney, Van Persie

WBA: Myhill, Dawson, McAuley, Olsson, Lescott, Brunt, Yacob, Gardner (Wisdom 89'), Mulumbu (Baird 76'), Fletcher, Berahino (Ideye 80')

Ekipa Louis van Gaala odniosła trzecią porażkę z rzędu, przegrywając przed własną publicznością na Old Trafford 0:1 z drużyną West Bromwich Albion. Jedynego gola w meczu 35. kolejki Premier League zapisano na konto Jonasa Olssona. Szansa na bezpośredni awans do Ligi Mistrzów oddala się z każdym tygodniem...

Po powolnym kwadransie gry, Manchesteru United zdołał w końcu zagrozić bramce West Bromu. W 16. minucie strzał z obrotu z woleja oddał Robin van Persie. Uderzenie Holendra nie było zbyt mocne, ale sprawiło sporo kłopotów Myhillowi. Wybita piłka spadła pod nogi Younga. Anglik przełożył ją sobie na prawą stopę i oddał mocny strzał. Nie trafił jednak w światło bramki, gdyż futbolówka po rykoszecie wypadła poza linię końcową.

W 25. minucie przed szansą oddania groźnego strzału ponownie stanął Robin van Persie. Tym razem jednak mocne uderzenie napastnika z linii bramkowej zostało błyskawicznie zablokowane. W odpowiedzi WBA w 28. minucie wywalczyło rzut rożny, a po dośrodkowaniu piłkę głową uderzył Joleon Lescott. Futbolówka spada jedynie na górną siatkę bramki De Gei.

Manchester United wyraźnie przeważał w tym spotkaniu pod względem posiadania piłki oraz ilości wymienianych podań. Niestety tak jak w poprzednich starciach, i tym razem nie owocowało to ciągłym oblężeniem bramki rywali.

W doliczonym czasie gry Antonio Valencia zdecydował się na strzał z bardzo ostrego kąta. Myhill zdołał wypiąstkować piłkę przed pole karne. Tam na strzał z woleja zdecydował się Ander Herrera. Hiszpan uderzył ile sił w nodze, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką bramki West Bromwich Albion.

Po przerwie pierwsze dobre uderzenie zanotował Wayne Rooney. Anglik przymierzył zza pola karnego po podaniu od McNaira. Wazza trafił jednak w środek bramki i Myhill nie miał problemów z obroną mocnego strzału.

Gdy zegar na Old Trafford pokazywał już godzinę gry, zespół WBA bronił się już całą drużyną w obrębie pola karnego. Nie wróżyło to nic dobrego dla podopiecznych Tony’ego Pullisa. 81% posiadania piłki ekipy Van Gaala nie wystarczyło. To ekipa WBA w 63. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą gola z rzutu wolnego. Piłkę uderzał Chris Brunt. Ta jednak odbiła się od nóg kolegi z zespołu ustawionego w murze i całkowicie zmieniła tor lotu piłki. David de Gea nie miał żadnych szans na zareagowanie w tej sytuacji.

W 66. minucie sędzia główny nie podyktował ewidentnego rzutu karnego dla Manchesteru United. Piłkę z boku pola karnego dośrodkowywał Juan Mata, a nieprzepisowo ręką zagrał Joleon Lescott. Sytuacja powtórzyła się w 73. minucie. Tym razem po dośrodkowaniu Valencii ręką blokował Berahino. Piłkę na 11. metrze ustawił Van Persie, uderzył mocno w kierunku prawego słupka, ale Myhill przeczuł jego zamiary i popisał się skuteczną interwencją.

W 76. minucie z rożnego piłkę mocno dośrodkował Angel Di Maria. Czystą pozycję do oddania strzału głową miał Paddy McNair. Obrońca zdołał oddać strzał, lecz nie trafił w światło bramki. W 90. minucie strzał Robina van Persiego wybronił po raz kolejny Myhill, który bez wątpienia stał się bohaterem tego spotkania.