Data: 20.11.2021 r.
Stadion: Vicarage Road

Watford: Foster – Femenia, Cathcart, Nkoulou (Troost-Ekong 63'), Masina – Sissoko – Sarr (Hernandez 68'), Louza (Pedro 77'), Cleverley, Dennis – King

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw (Dalot 84') – McTominay (Van de Beek 46'), Matić – Sancho (Lingard 90'), Fernandes, Rashford (Martial 46') – Ronaldo

Manchester United przegrał z Watfordem 1:4 (0:2) w meczu 12. kolejki Premier League. Czerwone Diabły po listopadowej przerwie na kadrę zaprezentowały tak samo mizerną grę, jak miało to miejsce w ostatnich tygodniach. Czerwoną kartkę na Vicarage Road obejrzał Harry Maguire, a pierwszego gola w sezonie strzelił Donny van de Beek.

Ole Gunnar Solskjaer na przedmeczowej konferencji zapowiadał reakcję i dobrą grę swoich piłkarzy na Vicarage Road. Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że Manchester United czeka kolejne ciężkie ligowe popołudnie.

W 6. minucie sędzia Jonathan Moss wskazał na rzut karny po tym jak Scott McTominay sfaulował Josha Kinga. Szkot próbował naprawić kiks Bruno Fernandesa, ale zrobił to bardzo nieudolnie. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Ismaila Sarr, lecz jego intencje wyczuł De Gea. Ze skuteczną dobitką pospieszył Kiko Femenia. Do akcji wkroczył VAR i uznał, że Hiszpan za szybko wbiegł w szesnastkę. Jedenastka musiała zostać powtórzona. Do karnego znów podszedł Sarr i po raz drugi został powstrzymany przez De Geę!

Obroniona jedenastka nie zmotywowała piłkarzy Manchesteru United do większego wysiłku. Inicjatywa należała cały czas do Watfordu. Zawodnicy Claudio Ranieriego z dużą swobodą przedzierali się przez szeregi defensywne Czerwonych Diabłów.

Gospodarze dopięli swego w 28. minucie. Aaron Wan-Bissaka nieumiejętnie wybijał piłkę z własnego pola karnego i ta trafiła pod nogi Emmanuela Dennisa. Nigeryjczyk z lewej strony zagrał do Kinga, a norweski napastnik dołożył nogę i strzałem z ośmiu metrów zaskoczył Davida de Geę.

Manchester United pierwszy celny strzał oddał dopiero w 31. minucie. Dobrą długą piłkę do Marcusa Rashforda zagrał Bruno Fernandes. Anglik uderzył z woleja, a kapitalną interwencję zanotował Ben Foster.

Watford nic sobie nie robił z niemrawych ataków Czerwonych Diabłów. W 40. minucie gospodarze byli bliscy podwyższenia prowadzenia. Z bliskiej odległości strzał na bramkę De Gei oddał King. Hiszpan zanotował dobrą interwencję.

W 44. minucie było już 2:0 dla Szerszeni. Na prawej stronie boiska ładną wymianę podań zaprezentowali Kiko Femenia i Tom Cleverley. Femenia w ostatnim etapie akcji podał piłkę spod linii końcowej do Sarra. Senegalczyk strzelił mocno w kierunku długiego rogu, David de Gea był bez szans. Czerwone Diabły na przerwę schodziły więc ze stratą dwóch goli.

Manchester United drugą połowę zaczął z dwiema zmianami – Anthony Martial zastąpił Marcusa Rashforda, a Donny van de Beek pojawił się w miejsce Scotta McTominaya.

Van de Beek szybko zaznaczył swoją obecność na boisku, zdobywając w 50. minucie bramkę kontaktową. Dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła posłał w pole karne Jadon Sancho. Cristiano Ronaldo przytomnie zgrał futbolówkę głową do niepilnowanego Van de Beeka, który strzałem głową z bliskiej odległości wpakował piłkę do pustej bramki.

W grze Manchesteru United coś drgnęło. Swobodniej na prawym skrzydle poczuł się Sancho. W 55. minucie Anglik posłał dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła do nabiegającego w szesnastkę Bruno Fernandesa. Portugalczyk uderzył z woleja, lecz obok bramki Bena Fostera. Chwilę później znakomite podanie od Van de Beeka dostał Cristiano Ronaldo. 36-latek znalazł się w sytuacji sam na sam z Fosterem, niestety przegrał ten pojedynek.

W 69. minucie skomplikowała się i tak trudna już sytuacja Manchesteru United. Z boiska wyleciał Harry Maguire. Kapitan Czerwonych Diabłów uwikłał się w drybling przed własną szesnastką i postanowił naprawić błąd… błędem. Maguire sfaulował Toma Cleverleya, obejrzał żółtą kartkę i musiał zejść do szatni.

Czerwone Diabły grały w osłabieniu, ale szukały wyrównującego trafienia. W 78. minucie piłkę do siatki wpakował Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zrobił to jednak z pozycji spalonej. Chwilę później doskonałą okazję miał Bruno Fernandes – strzelił zza pola karnego bardzo niecelnie.

W doliczonym czasie gry zwycięstwo Watfordu przypieczętował Joao Pedro. Błąd przed własnym polem karnym popełnił Martial, piłkę w szesnastce Manchesteru United dostał Pedro i mocnym strzałem posłał futbolówkę między nogami De Gei.

Nie był to koniec katastrofy na Vicarage Road. W czwartej minucie doliczonego czasu gry długą piłkę w pole karne Manchesteru United posłał Foster. Do futbolówki dopadł Emmanuel Dennis i ustalił wynik meczu na 4:1.