Trent Alexander-Arnold 24'
Data: 22.08.2022 r.

Manchester United: De Gea – Dalot (Wan-Bissaka 85'), Varane, Martinez, Malacia – Eriksen (Van de Bek 85'), McTominay – Elanga (Martial 46'), Fernandes, Sancho (Fred 70') – Rashford (Ronaldo 85')

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson (Tsimikas 85') – Elliott, Henderson (Fabinho 59'), Milner (Carvalho 73') – Salah, Firmino, Diaz

Manchester United stanął na wysokości zadania i pokonał Liverpool (2:1) w 3. kolejce Premier League. Czerwone Diabły dzięki bramkom Jadona Sancho i Marcusa Rashforda odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/2023.

Erik ten Hag mocno wstrząsnął wyjściowym składem Manchesteru United w Bitwie o Anglię. Na ławce rezerwowych usiedli Harry Maguire, Cristiano Ronaldo i Luke Shaw. Już pierwsze minuty poniedziałkowego szlagieru pokazały, że nie zobaczymy Czerwonych Diabłów w tak słabej formie jak w dwóch pierwszych meczach otwierających sezon.

Manchester United groźną akcję przeprowadził już w 4. minucie. Bruno Fernandes sprytnym podaniem wypuścił Marcusa Rashforda, ten podprowadził futbolówkę w szesnastkę Liverpoolu, a w ostatniej chwili z blokiem zdążył Virgil van Dijk.

Kolejne minuty to kolejne ataki Manchesteru United. Dobrze wyglądała współpraca Bruno Fernandesa i Marcusa Rashforda, którzy zawiązali kolejny groźny atak. Tym razem Anglik wywalczył tylko rzut wolny. Z siedemnastu metrów przymierzył Christian Eriksen, ale posłał piłkę obok bramki.

W 10. minucie powinno być 1:0 dla Manchesteru United. Czerwone Diabły zawiązały kolejny dobry atak. Scott McTominay zagrał do Bruno Fernandesa, ten wślizgiem odegrał piłkę na szesnasty metr do Anthony’ego Elangi, a szwedzki skrzydłowy choć posłał futbolówkę obok Alissona, to trafił tylko w słupek.

W 16. minucie ataki Manchesteru United przyniosły efekt w postaci bramki! Czerwone Diabły zabawiły się z Liverpoolem w szesnastce. Piłka szybko krążyła między zawodnikami po podaniu Fernandesa do Rashforda. Po chwili akcja przeniosła się na lewe skrzydło. Anthony Elanga odegrał do Jadona Sancho, ten „nawinął” w szesnastce Jamesa Milnera, zmylił Alissona i wpakował piłkę praktycznie do pustej bramki!

Liverpool chciał zareagować błyskawicznie. Po efektownym rajdzie strzał obok bramki Davida de Gei oddał Luis Diaz.

W 25. minucie Manchester United miał świetną okazję na 2:0. Kąśliwe uderzenie z rzutu wolnego oddał Christian Eriksen. Duńczyk tym razem przymierzył w samo okienko i tylko znakomita interwencja Alissona uratowała Liverpool przed utratą bramki.

W kolejnych minutach inicjatywę na boisku zaczął przejmować Liverpool i nie oddał jej do końca pierwszej połowy. Czerwone Diabły stosunkowo spokojnie radziły sobie z naporem gości. Dobrze w defensywie spisywał się Lisandro Martinez.

W 41. minucie niewiele brakowało, aby Manchester United stracił prowadzenie. The Reds mieli rzut rożny, po którym nastąpiło spore zamieszanie w szesnastce. Strzał głową oddał James Milner, Fernandes próbował wybić piłkę, ale zrobił to tak niefortunnie, że futbolówka zmierzała do bramki. Na linii „strzału” stanął jednak Martinez.

W przerwie Erik ten Hag zdecydował się na jedną zmianę. Anthony Martial zastąpił Anthony’ego Elangę. Dla Francuza był to pierwszy występ w sezonie 2022/2023 w Premier League.

Manchester United nie zaczął najlepiej drugiej połowy, ale w 54. minucie to Czerwone Diabły cieszyły się z drugiej bramki! Błąd na środku boiska popełnił Jordan Henderson. Anthony Martial prostopadłym podaniem uruchomił Marcusa Rashforda, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Alissonem i wpisał się na listę strzelców!

Liverpool po stracie gola odpowiedział szybką akcją i dobrą interwencję między słupkami zanotował David de Gea. Po chwili gra przeniosła się w drugie pole karne. Tam Raphael Varane popisał się efektowną żonglerką, zastawił piłkę i podał do Rashforda. Anglik strzelił po długim rogu, a świetną interwencję zanotował Alisson. Gra Czerwonych Diabłów musiała się podobać.

W kolejnym kwadransie Manchester United nieco ściągnął nogę z gazu. W 67. minucie The Reds oddali kolejny strzał na bramkę Davida de Gei. Hiszpan był świetnie ustawiony przy strzale Fabinho w krótki róg.

W 76. minucie z dobrej strony znów pokazał się Marcus Rashford. Anglik minął trzech piłkarzy Liverpoolu, wpadł w szesnastkę The Reds, uderzył ile miał tylko sił, ale posłał piłkę nieznacznie nad poprzeczką. Został jednak nagrodzony gromkimi brawami.

W 82. minucie Liverpool zdobył gola kontaktowego. The Reds mieli rzut rożny. Kąśliwe uderzenie na bramkę Davida de Gei oddał Fabio Carvalho. Hiszpan zdołał instynktownie strącić uderzenie, ale ze skuteczną dobitką pospieszył Mohamed Salah. Zrobiło się 2:1 dla Manchesteru United i na Old Trafford pojawiły się nerwy.

W końcówce Erik ten Hag zdecydował się na potrójną zmianę w swoim zespole. Na placu gry pojawili się Cristiano Ronaldo, Donny van de Beek i Aaron Wan-Bissaka. Czerwone Diabły nie spanikowały i dowiozły korzystny wynik do końca, notując pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/2023.