27' Saïd Benrahma Tyrell Malacia 36'
Aaron Wan-Bissaka 64'
Godzina: 20:00
Data: 07.05.2023 r.
Stadion: Stadion Olimpijski

West Ham United: Fabiański – Kehrer, Aguerd, Ogbonna, Cresswell (Emerson 90') – Rice, Soucek – Bowen, Paqueta, Benrahma (Fornals 87') – Antonio (Johnson 90')

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka (Dalot 87'), Lindelof, Shaw, Malacia (Fred 87') – Casemiro, Eriksen (Sabitzer 74') – Antony (Sancho 74'), Fernandes, Rashford – Weghorst (Martial 57')

Manchester United przegrał z West Hamem United 0:1 (0:1) w meczu 35. kolejki Premier League. Czerwone Diabły doznały drugiej porażki z rzędu i dały nadzieję bezpośrednim rywalom na finisz sezonu w TOP 4.

Erik ten Hag dokonał trzech korekt w składzie Manchesteru United po przegranym meczu z Brighton (0:1). Szansę od pierwszy minuty dostali Tyrell Malacia, Christian Eriksen i Wout Weghorst.

Czerwone Diabły mogły dobrze zacząć mecz na Stadionie Olimpijskim w Londynie. Już w 2. minucie goście przeprowadzili szybki atak – Marcus Rashford wymienił podanie z Christianem Eriksenem, oddał mocny strzał, ale była to niecelna próba.

Pięć minut później swoją szansę miał Bruno Fernandes. Dobry atak prawą stroną przeprowadził Antony. Brazylijczyk wyłożył futbolówkę do Fernandesa przed pole karne, Portugalczyk strzelił po ziemi i pomylił się o kilkanaście centymetrów.

Manchester United swoich szans upatrywał w uderzeniach z dystansu. Próby Antony’ego i Christiana Eriksena były jednak niecelne. W 17. minucie w szesnastkę Młotów wpadł Marcus Rashford, uderzył w krótki róg, lecz trafił tylko w boczną siatkę.

Wydawało się, że Czerwone Diabły są coraz bliższe zdobycia bramki otwierającej wynik meczu. W 27. minucie takie trafienie zapisał jednak Said Benrahma. Algierczyk oddał lekki strzał zza pola karnego i wydawało się, że David de Gea bez trudu odbije piłkę do boku. Hiszpan popełnił fatalny błąd i nie powstrzymał uderzenia gracza West Hamu.

Manchester United kilka minut później był bliski wyrównującego trafienia. Kolejny strzał zza pola karnego oddał Antony. Piłka odbiła się po drodze od Nayefa Aguerda i trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego.

Tuż przed przerwą znów było groźnie w szesnastce Manchesteru United. W pole karne Czerwonych Diabłów wpadł Benrahma, ale tym razem dobrą interwencję zanotował De Gea. Po chwili celnym strzałem odpowiedział Christian Eriksen. Było to jedyne celne uderzenie piłkarzy Ten Haga w pierwszej połowie.

Druga część spotkania zaczęła się od zdecydowanych ataków West Hamu United. Gracze Davida Moyesa dążyli do drugiego trafienia, które podcięłoby skrzydła Manchesteru United. W 49. minucie groźny strzał z ostrego kąta zanotował Tomas Soucek, ale dobrą interwencją popisał się David de Gea.

W grze Manchesteru United nie było widać pomysłu na rozmontowanie defensywy West Hamu. W 56. minucie niezłą próbę zza pola karnego zanotował Wout Weghorst. Łukasz Fabiański obronił jednak strzał holenderskiego napastnika. Było to ostatnie zagranie Weghorsta, bo po chwili zmienił go Anthony Martial.

Czerwone Diabły przeżywały na Stadionie Olimpijskim w Londynie trudne chwile. Na bramkę Davida de Gei sunął atak za atakiem, a piłkarze Erika ten Haga kompletnie nie wiedzieli, jak przejąć inicjatywę po zmianie stron. W 74. minucie mieliśmy podwójną zmianę w Manchesterze United – na boisku pojawili się Marcel Sabitzer i Jadon Sancho.

Manchester United bramce Łukasza Fabiańskiego poważnie zagroził dopiero w 77. minucie. Mocny strzał pod poprzeczkę z trudnej pozycji oddał Marcus Rashford, ale polski bramkarz popisał się instynktowną interwencją.

Fabiański górą był również w doliczonym czasie gry, gdy w pole karne West Hamu wpadł rozpędzony Anthony Martial. Francuz oddał niezłe uderzenie, ale golkiper Młotów powstrzymał napastnika Manchesteru United.

Czerwone Diabły do końca spotkania biły głową w mur i z Londynu wrócą bez punktów. O TOP 4 będzie nerwowo do samego końca...