Data: 23.04.2017 r.
Stadion: Turf Moor

Burnley: Heaton – Ward, Mee (Tarkowski 46'), Keane, Lowton – Brady, Hendrick, Barton, Boyd (Gudmundsson 62') – Barnes (Agyei 75'), Gray

Manchester United: De Gea – Darmian, Bailly, Blind, Young – Herrera, Fellaini – Pogba (Carrick 90'), Lingard (Rashford 69'), Rooney – Martial (Mychitarian 80')

Manchester United pokonał Burnley 2:0 (2:0) w wyjazdowym meczu 34. kolejki Premier League. Czerwone Diabły od początku do końca kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń na Turf Moor. Gole dla zespołu Jose Mourinho zdobyli Anthony Martial i Wayne Rooney. Kolejne ligowe starcie już w czwartek – derby Manchesteru na Etihad Stadium!

Jose Mourinho został zmuszony mocno przemeblować wyjściowy skład Manchesteru United ze względu na liczne urazy, a także perspektywę ligowego starcia z Manchesterem City, które odbędzie się już w najbliższy czwartek. Portugalczyk łącznie dokonał aż ośmiu zmian w porównaniu do pucharowego meczu z Anderlechtem (2:1). Pod nieobecność Zlatana Ibrahimovicia, Mourinho wystawił na szpicy Anthony’ego Martiala. Od pierwszej minuty na murawie zameldował się także Wayne Rooney.

Piłkarze Manchesteru United od początku narzucili Burnley swoje warunki gry. Pierwszą groźną akcję goście stworzyli sobie w 9. minucie. Ładną akcją na skrzydle błysnął Martial, zbiegł pod linię końcową, podał do Andera Herrery, a ten dobrze obsłużył Rooneya. Niestety strzał Anglika z bliskiej odległości przyblokował defensor Burnley, co ułatwiło złapanie piłki Tomowi Heatonowi.

Kilka minut później dobrą główką popisał się Marouane Fellaini, a w 18. minucie piłka nieznacznie przeleciała nad poprzeczką po „centro-strzale” Rooneya.

W 21. minucie Czerwonym Diabłom udało się w końcu otworzyć wynik. Szybką kontrę z własnej połowy zainicjował Martial. Francuz pociągnął z piłką kilkanaście metrów, odegrał na skrzydło do Herrery, a ten błyskawicznie zagrał przed pole bramkowe, skąd Martial uderzył po ziemi nie do obrony.

W kolejnych minutach tempo spotkania nieznacznie spadło. Manchester United cierpliwie wyczekiwał swojej szansy i ta nadeszła w 39. minucie. Piłkę przed polem karnym przejął Paul Pogba, zagrał prostopadle do Martiala, który strzelił z ostrego kąta w krótki róg. Tom Heaton interweniował, ale piłka zaplątała się obok niego, a ze skuteczną dobitką pospieszył po chwili Rooney. Kapitan United zdobył swoją 251. bramkę w barwach klubu z Old Trafford!

Drugi stracony gol wyraźnie poirytował gospodarzy, którzy coraz częściej gościli pod bramką Davida de Gei. Tuż przed przerwą błyskotliwą akcją w polu karnym popisał się Andre Gray. Anglik sprytnym zwodem wypracował sobie pozycję strzelecką, ale lecącą piłkę do bramki zablokował Eric Bailly.

Po zmianie stron Manchester United nadal często gościł pod bramką The Clarets. W 54. minucie potężne uderzenie zza pola karnego oddał Paul Pogba. Piłka po drodze lekko otarła się od Jeffa Hendricka, ale Heaton wyciągnął się jak długi i końcówkami palców zdołał odbić ją za linię końcową boiska.

W kolejnych minutach Czerwone Diabły oddały inicjatywę Burnley, ale nie oznacza to, że straciły kontrolę nad spotkaniem. Fantastycznie na środku defensywy spisywał się Eric Bailly. Iworyjczyk czyścił, przerywał i dyrygował defensywą United. W efekcie David de Gea był bezrobotny.

W 83. minucie Manchester United wyprowadził ładną akcję ze swojej połowy. Prostopadłe podanie otrzymał Marcus Rashford, Anglik mocno dokręcił piłkę w kierunku krótkiego słupka, ale fantastyczną interwencją popisał się Heaton.

Tuż przed końcowym gwizdkiem bliski podwyższenia prowadzenia był Paul Pogba. Uderzenie Francuza zza pola karnego o centymetry minęło jednak bramkę The Clarets.

Manchester United po dobrym meczu zainkasował więc komplet punktów. Czerwone Diabły mogą teraz skupić się na derbowym starciu z Manchesterem City, które już w czwartek.