81' Ruben Neves
84' Romain Saiss
90' Morgan Gibbs-White
Stadion: Molineux Stadium

Wolverhampton: Sa – Kilman, Coady (Gibbs-White 87'), Saiss – Semedo, Neves, Moutinho, Marcal – Trincao (Podence 70'), Jimenez, Traore (Silva 87')

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Varane, Maguire, Shaw – Fred, Pogba – Sancho (Martial 72'), Fernandes, James (Cavani 53') – Greenwood (Dalot 89')

Manchester United pokonał Wolverhampton Wanderers 1:0 (0:0) w 3. kolejce Premier League. Czerwone Diabły nie rozegrały na Molineux Stadium wielkiego spotkania, ale nie dały się pokonać w swoim 28. meczu z rzędu w lidze w delegacjach! To nowy rekord w historii Premier League!

Manchester United nie zaczął dobrze spotkania na Molineux Stadium. Już w 3. minucie gospodarze mieli znakomitą okazję. Popłoch w defensywie Czerwonych Diabłów siał Adama Traore, który przestawiał jak chciał Freda. Hiszpan ruszył z akcją na bramkę United, podał do Raula Jimeneza, a ten strzelił w krótki róg. Dobrą interwencją popisał się David de Gea.

W 6. minucie Wolves byli bliscy objęcia prowadzenia. Akcja zaczęła się od straty Czerwonych Diabłów pod szesnastką gospodarzy. Fred nie przeciął podania Rubena Nevesa, a w szesnastce Manchesteru United znalazł się Francisco Trincão. Portugalczyk posłał piłkę obok De Gei, a z interwencją zdążył Aaron Wan-Bissaka, który wybił futbolówkę sprzed linii bramkowej.

W 26. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Romain Saïss. Marokańczyk uderzył nożycami z bliskiej odległości i pomylił się naprawdę nieznacznie. Gola i tak by jednak nie było, bo na pozycji spalonej znalazł się chwilę wcześniej Raul Jimenez.

Na składną akcję Manchesteru United przyszło nam czekać do 38. minuty. Paul Pogba zagrał piłkę z głębi pola do Bruno Fernandesa i ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wolves. Portugalczyk świetnie skończył akcję, lecz w momencie podania od Francuza był na pozycji spalonej. Gol nie został więc uznany.

Tuż przed przerwą wynik spotkania mógł otworzyć Mason Greenwood. Anglik dostał kapitalne podanie od Bruno Fernandesa. Wpadł w szesnastkę Wolves, uderzył po długim rogu i pomylił się tylko nieznacznie. Ole Gunnar Solskjaer nie mógł być zadowolony z gry Czerwonych Diabłów w pierwszej połowie i miał z pewnością sporo do powiedzenia swoim piłkarzom w szatni.

Po zmianie stron w grze Manchesteru United nie widać było polotu. Ole Gunnar Solskjaer na pierwszą zmianę zdecydował się więc już w 53. minucie. Pierwszy występ w sezonie 2021/2022 zanotował Edinson Cavani, który zastąpił bezbarwnego Daniela Jamesa.

W 58. minucie Czerwone Diabły zawiązały niezłą akcję. Paul Pogba znalazł długim podaniem Bruno Fernandesa. Ten zagrał futbolówkę wzdłuż pola karnego, a po chwili futbolówka trafiła przed szesnastkę do Freda. Brazylijczyk huknął z woleja, sprawił trochę problemów Jose Sa, ale ostatecznie bramkarz Wolves złapał futbolówkę. Był to pierwszy celny strzał United w niedzielne popołudnie.

W 69. minucie Wilki były bliskie objęcia prowadzenia. Plany gospodarzy pokrzyżował David de Gea. Hiszpański golkiper obronił dwa strzały Romaina Saïssa z bliskiej odległości po tym jak futbolówkę w szesnastkę z rzutu rożnego dograł Joao Moutinho. Najpierw golkiper United odbił piłkę po uderzeniu rywala głową, a następnie nie dał się pokonać przy dobitce.

Gra wybitnie nie układała się Manchesterowi United, ale w 80. minucie Czerwone Diabły objęły prowadzenie! Piłkę na prawym skrzydle od Raphaela Varane’a otrzymał Mason Greenwood, Anglik w swoim stylu wpadł w szesnastkę Wilków, uderzył mocno z prawej nogi i zaskoczył Jose Sa mocnym strzałem. Wilki domagały się interwencji VAR-u po tym jak noga Paula Pogby prześlizgnęła się po Rubenie Nevesie. Sędzia nie dopatrzył się natomiast przewinienia Francuza.

Manchester United do końca spotkania nie dał sobie już wydrzeć prowadzenia i zgarnął komplet punktów na Molineux Stadium. Czerwone Diabły ustanowiły tym samym nowy rekord w Premier League – 28. spotkań z rzędu bez porażki na wyjeździe.