Godzina: 17:00
Data: 16.04.2017 r.

Manchester United: De Gea - Valencia, Bailly, Rojo, Darmian - Fellaini, Herrera - Young (Fosu-Mensah 90+), Pogba, Lingard (Carrick 60') - Rashford (Ibrahimović 83')

Chelsea: Begovic - Azpilicueta, David Luiz, Cahill - Moses (Fabregas 54'), Kante, Matic (Willian 67'), Zouma (Loftus-Cheek 83') -Pedro, Diego Costa, Hazard

Manchester United pokonał Chelsea 2:0 (1:0) w hicie 33. kolejki Premier League. Czerwone Diabły na Old Trafford pokazały się ze znakomitej strony i świetnie zrealizowały taktyczny plan Jose Mourinho. Trzy punkty gospodarzom dały bramki Marcusa Rashforda i Andera Herrery.

Jose Mourinho dokonał czterech zmian w wyjściowym składzie United w porównaniu do meczu z Anderlechtem – m.in. do bramki Czerwonych Diabłów wrócił David de Gea. Z powodu zmęczenia na ławce rezerwowych usiadł Zlatan Ibrahimović, a jego miejsce na szpicy zajął Marcus Rashford.

Decyzja Mourinho o wystawieniu Rashforda na „dziewiątce” przyniosła efekt już w 7. minucie spotkania. Piłkę na własnej połowie przejął Ander Herrera, od razu zagrał prostopadle w kierunku Rashforda, który wygrał pojedynek biegowy z Davidem Luizem, wpadł w pole karne i strzałem w długi róg nie dał szans Asmirowi Begoviciowi.

Manchester United dobrze rozpoczął mecz i chciał iść za ciosem. W 17. minucie znakomitą akcją na skrzydle popisał się Ashley Young. Anglik, pełniący rolę kapitana United, mocno wstrzelił piłkę na piąty metr, a tam bliski zamknięcia akcji był Rashford.

W kolejnych minutach Czerwone Diabły grały bardzo zdyscyplinowanie w defensywie i nie pozwalały rozwinąć Chelsea skrzydeł.

Na kolejną naprawdę groźną sytuację podbramkową kibicom na Old Trafford przyszło czekać aż do 42. minuty. Znów z dobrej strony pokazał się Rashford – Anglik dogrywał piłkę na szósty metr, głową trącił ją Gary Cahill i niewiele brakowało, aby futbolówka po rykoszecie wpadła do bramki The Blues.

Chelsea nie potrafiła znaleźć recepty na dobrze prezentujący się Manchester United. W 45. minucie mocny strzał zza pola karnego oddał Diego Costa. Uderzenie hiszpańskiego napastnika znacząco minęło bramkę De Gei.

W doliczonym czasie gry dobrą szansę na podwyższenie prowadzenia miał Ashley Young. Piłka spadła pod nogi Anglika na szesnastym metrze, po dograniu jej z prawej strony boiska, doświadczony zawodnik United strzelił jednak bardzo niecelnie.

Druga połowa rozpoczęła się dla Manchesteru United równie udanie, co pierwsza odsłona. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Ander Herrera. Na lewym skrzydle z dobrej strony pokazał się Young, który posłał dośrodkowanie w pole karne, piłkę po chwili wybili obrońcy Chelsea, ale zrobili to tak nieudolnie, że ta spadła pod nogi Herrery. Hiszpan błyskawicznie oddał strzał, a futbolówka po rykoszecie wpadła do bramki Begovicia.

United w kolejnej akcji mogli podwyższyć na 3:0. Z dogodnej pozycji przestrzelił jednak Jesse Lingard. W 60. minucie niektórzy kibice Czerwonych Diabłów już widzieli piłkę w siatce. Znakomitym podaniem, chwilę po wejściu na boisko, popisał się Carrick. W sytuacji strzeleckiej znalazł się Rashford, uderzył mocno zza pola karnego, ale tylko w boczną siatkę.

The Blues niezwykle rzadko dochodzili do klarownych sytuacji strzeleckich. W 65. minucie groźny strzał oddał Pedro, lecz piłkę trącić zdołał jeszcze Matteo Darmian i ta nie trafiła w światło bramki. W odpowiedzi indywidualną akcją popisał się Rashford. Anglik uwikłał się w pojedynek z trzema graczami Chelsea, a mimo to zdołał oddać strzał w krótki róg, który sprawił niemałe kłopoty Begoviciowi.

Im bliżej było końca spotkania, tym coraz częściej widzieliśmy Chelsea na połowie Manchesteru United. Czerwone Diabły bardzo pewnie i skutecznie odpierały jednak ataki gości, co jakiś czas wyprowadzając groźne kontry. Taktyczny plan Jose Mourinho na niedzielne spotkanie był perfekcyjnie realizowany.

Do końcowego gwizdka nie uległ już zmianie i Manchester United zachował miano niepokonanego zespołu w 22. ligowym spotkaniu. Teraz gracze Mourinho mogą skupić się na rewanżowym starciu z Anderlechtem w Lidze Europy.