Jeff Schlupp 76'
Data: 04.02.2023 r.

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka (Maguire 87'), Varane, Martinez, Shaw – Casemiro, Fred – Antony (Sabitzer 81'), Fernandes, Rashford – Weghorst (Garnacho 59' (Lindelof 87'))

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Richards, Guehi, Mitchell – Doucoure (Ahamada 82'), Hughes (Lokonga 72') – Ayew (Eze 72'), Olise, Schlupp (Mateta 82') – Edouard

Manchester United wygrał z Crystal Palace 2:1 (1:0) w 22. kolejce Premier League. Czerwone Diabły do ostatniej chwili drżały o korzystny rezultat po tym jak z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Casemiro.

Spotkanie na Old Trafford poprzedziła minuta ciszy ku pamięci ofiar katastrofy monachijskiej. Na poniedziałek przypada 65. rocznica tamtych tragicznych wydarzeń w historii klubu z Old Trafford.

Manchester United mecz z Crystal Palace rozpoczął dobrze. Czerwone Diabły od pierwszego gwizdka sędziego przejęły inicjatywę i zepchnęły londyńczyków pod bramkę. W 5. minucie dośrodkowanie spod linii końcowej posłał Marcus Rashford, a piłkę ręką w polu karnym zablokował Will Hughes. Sędzia Andre Marriner nie widział tego zajścia, ale po interwencji VAR-u obejrzał całą sytuację i przyznał Czerwonym Diabłom rzut karny. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Bruno Fernandes!

Piłkarze Erika ten Haga po golu otwierającym spotkanie chcieli iść za ciosem i często gościli pod bramką Crystal Palace. W 13. minucie bliski pokonania Vicente Guaity był Wout Weghorst. Holenderski napastnik uderzył piłkę głową w kierunku dalszego słupka, a hiszpański bramkarz popisał się efektowną paradą.

W 27. minucie Manchester United znów był bliski wpakowania piłki do siatki. Tym razem sprytne podanie w pole karne posłał Bruno Fernandes, który zauważył rozpędzonego Marcusa Rashforda. Anglik zszedł do boku, uderzył w krótki róg, a dobrą interwencję zanotował golkiper Crystal Palace.

Czerwone Diabły przed przerwą miały jeszcze jedną dogodną sytuację. W 36. minucie w boczną siatkę bramki Crystal Palace trafił Fred, który wymienił podanie z Weghorstem i oddał sytuacyjny strzał.

Manchester United miał mecz pod kontrolą, ale jednobramkowe prowadzenie było niebezpiecznym rezultatem. W 42. minucie do interwencji zmuszony został David de Gea. Błąd przed szesnastką popełnił Casemiro, piłkę przejął Jeff Schlupp i oddał mocny strzał. Golkiper Czerwonych Diabłów zdołał obronić ten strzał.

Drugą połowę lepiej zaczęli piłkarze Crystal Palace, którzy wiedzieli, że muszą grać odważniej, aby wywieźć cokolwiek z Old Trafford. W 56. minucie to jednak Czerwone Diabły miały niezłą sytuację. Bruno Fernandes długim podaniem w poprzek boiska dostrzegł Marcusa Rashforda, ten oddał mocny strzał z trzynastu metrów, ale uderzył nad poprzeczką.

Chwilę później mieliśmy pierwszą korektę taktyczną w składzie Manchesteru United. Alejandro Garnacho zastąpił Wouta Weghorsta, a to oznaczało, że na pozycję numer 9 przesunięty został Rashford. Holenderski napastnik nie mógł być zadowolony ze swojego występu przed publicznością na Old Trafford.

W 62. minucie Marcus Rashford dopiął swego i podwyższył na 2:0! Czerwone Diabły skonstruowały dobrą akcję, piłka ładnie krążyła w polu karnym Crystal Palace. W ostatnim etapie Garnacho podał do Shawa na lewą stronę, ten zagrał wzdłuż pola karnego, a nogę do piłki na siódmym metrze dołożył Rashford, który strzałem po ziemi zaskoczył Guaitę. Gol Anglika dał trochę oddechu piłkarzom Manchesteru United.

Kilka minut później sytuacja Czerwonych Diabłów nie wyglądała już tak dobrze. Przy linii bocznej doszło do szamotaniny po faulu Jeffreya Schluppa na Antonym. W olbrzymim zamieszaniu Casemiro złapał za szyję Willa Hughesa, co VAR zgłosił jako brutalne zachowanie Brazylijczyka. Sędzia Andre Marriner obejrzał załe zajście na przyboiskowym monitorze i wyrzucił z boiska pomocnika Czerwonych Diabłów. Piłkarze Erika ten Haga musieli więc kończyć mecz w osłabieniu.

Crystal Palace zwietrzyło swoją szansę i ruszyło do zdecydowanych ataków. W 75. minucie kapitalną paradę po strzale Marca Guéhiego zanotował David de Gea. Chwilę później hiszpański bramkarz był już bezradny. Strzał w kierunku dłuższego słupka oddał Cheick Doucouré, futbolówkę instynktownie trącił Jeff Schlupp i zdobył gola kontaktowego.

Manchester United w końcówce przeżywał trudne chwile. Erik ten Hag musiał postawić na wariant defensywny. Na boisku zameldował się Marcel Sabitzer, a kilka minut później na boisko weszli Victor Lindelof i Harry Maguire. Czerwone Diabły, w przeciwieństwie do niedawnego meczu z Palace na Selhurst Park, tym razem nie zamierzały wypuszczać punktów z rąk i korzystny wynik dowiozły do końcowego gwizdka!