Data: 11.02.2024 r.
Stadion: Villa Park

Aston Villa: Martinez – Cash (Digne 87'), Carlos, Lenglet, Moreno (Zaniolo 87') – Kamara (Diaby 65'), Luiz – Bailey (Tielemans 73'), Ramsey, McGinn – Watkins

Manchester United: Onana – Dalot, Maguire, Varane, Shaw (Lindelof 46') – Mainoo (Amrabat 90'), Casemiro – Garnacho, Fernandes, Rashford (McTominay 73') – Hojlund (Evans 90')

Manchester United pokonał Aston Villę 2:1 (1:0) w 24. kolejce Premier League. Cenne zwycięstwo na Villa Park dały Czerwonym Diabłom bramki Rasmusa Hojlunda i Scotta McTominaya. To szósty mecz bez porażki ekipy z Old Trafford.

Erik ten Hag w końcu ma do dyspozycji solidną kadrę i nie musi dokonywać zbyt wielu zmian w wyjściowej jedenastce. Holenderski menadżer w starciu z The Villans z konieczności musiał zastąpić tylko Lisandro Martineza. Miejsce Argentyńczyka na środku defensywy zajął Raphael Varane i była to jedyna roszada w porównaniu do meczu z West Hamem United (3:0).

Manchester United mecz na Villa Park zaczął z dużą pewnością siebie. Czerwone Diabły pierwszy groźny atak przeprowadziły w 9. minucie. Piłkę na własnej połowie stracił Jacob Ramsey, a z ofensywnym rajdem ruszył Marcus Rashford. Anglik zagrał na prawe skrzydło do Alejandro Garnacho, a ten dobrym dograniem szukał Rasmusa Hojlunda. Duńczyka w ostatniego chwili zablokował Diego Carlos.

Czerwone Diabły ewidentnie podkręciły tempo. W kolejnych minutach sytuacje strzeleckie mieli Rasmus Hojlund i Alejandro Garnacho. Uderzenie Duńczyka znów zostało zablokowane, a Argentyńczyk strzelił niecelnie zza pola karnego.

W 17. minucie w Manchesterze United wszystko zagrało tak, jak należy. Czerwone Diabły miały rzut rożny. Dobre dośrodkowanie w pole karne posłał Bruno Fernandes. Pojedynek o górną piłkę wygrał Harry Maguire, strącił futbolówkę w pole bramkowe, a tam sprytnie znalazł się Rasmus Hojlund. 21-latek posłał piłkę między nogami Emiliano Martineza!

Gracze The Villans byli wyraźnie poirytowani stratą bramki i szybko podkręcili tempo. Piłkarze Unaia Emery’ego raz po raz gościli pod bramką Manchesteru United. W 24. minucie potężne uderzenie zza pola karnego oddał John McGinn. Dobrą interwencję między słupkami zanotował Andre Onana. Chwilę później Kameruńczyk powstrzymał rozpędzonego Ollie’ego Watkinsa.

Do końca pierwszej połowy inicjatywa była po stronie graczy Aston Villi. Manchester United oddał środek pola gospodarzom i zdecydował się odpierać ataki rywali. Czerwone Diabły robiły to bardzo skutecznie, bo na przerwę zeszły z prowadzeniem 1:0.

Manchester United drugą połowę został zmuszony rozpocząć z jedną zmianą. Po zmianie stron na boisko nie wyszedł Luke Shaw. Anglika na lewej stronie defensywy zastąpił Victor Lindelof.

Aston Villa w drugiej połowie mogła błyskawicznie wyrównać stan rywalizacji. W 48. minucie dobrą akcję na prawej stronie przeprowadził Matty Cash. Defensor The Villans zagrał na szósty metr, gdzie do piłki dopadł Ollie Watkins, oddał strzał, ale na szczęście dla Czerwonych Diabłów uderzył prosto w Andre Onanę. Kibice United odetchnęli z ulgą!

W kolejnych minutach przewaga Aston Villi była bezdyskusyjna. Gracze Emery’ego nie potrafili udokumentować tego golem. Aktywny na połowie Manchesteru United był Leon Bailey, a nieskutecznością raził Jacob Ramsey.

W 63. minucie Manchesteru United miał znakomitą okazję na ostudzenie zapału The Villans. Dobrą piłkę przed polem karnym otrzymał Bruno Fernandes, huknął ile miał tylko sił, ale uderzenie było bardzo niecelne.

Nieustanne ataki Aston Villi przyniosły efekt w 67. minucie. Gospodarze mieli rzut rożny, po którym w polu karnym Czerwonych Diabłów mieliśmy olbrzymie zamieszanie. Najpierw strzał z bliskiej odległości obronił Andre Onana, ale futbolówka szybko wróciła do szesnastki. Kameruńczyka strzałem z bliskiej odległości zaskoczył Douglas Luiz. The Villans doprowadzili do remisu.

Manchester United mógł błyskawicznie zareagować na straconego gola. W 70. minucie błyskotliwą akcją popisał się Alejandro Garnacho. Argentyńczyk zakończył efektowny rajd mocnym strzałem i tylko dobra interwencja Emiliano Martineza uchroniła The Villans przed stratą bramki.

Manchester United oddał inicjatywę Aston Villi, ale w 86. minucie bezlitośnie wykorzystał nadarzającą się okazję. Dokładne dośrodkowanie w pole karne The Villans posłał z prawego skrzydła Diogo Dalot. Na siódmym metrze znakomicie odnalazł się Scott McTominay i strzałem głową dał Czerwonym Diabłom prowadzenie!

Piłkarze Erika ten Haga korzystnego wyniku nie oddali już do samego końca. Dzięki wygranej udało się odrobić trzy punkty do The Villans.