25' Joe Bryan
38' Calum Chambers
89' Aleksandar Mitrović
Stadion: Craven Cottage

Fulham: Rico – Odoi, Le Marchand, Ream, Vietto – Chambers, Seri, Bryan (Sessegnon 81'), Schurrle (Christie 53'), Babel (Cairney 77') – Mitrović

Manchester United: De Gea – Dalot, Jones, Smalling, Shaw – Herrera (Bailly 85'), Matić – Mata, Pogba (McTominay 74'), Martial (Sanchez 70') – Lukaku

Manchester United pewnie pokonał Fulham 3:0 (2:0) w 26. kolejce Premier League. Dwie bramki dla Czerwonych Diabłów zdobył Paul Pogba, a jedno trafienie dołożył Anthony Martial. To dziesiąte zwycięstwo klubu z Old Trafford w ostatnich 11 meczach.

Ole Gunnar Solskjaer, mając na uwadze mecz z Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów, mocno zamieszał wyjściowym składem Czerwonych Diabłów. Norweg dokonał sześciu zmian w podstawowej jedenastce w porównaniu do ostatniego starcia z Leicester City.

Mecz na Craven Cottage lepiej zaczęli gospodarze, którzy szybko wypracowali sobie dwie dogodne sytuacje na objęcie prowadzenia. Najpierw przeprowadzili błyskawiczną kontrę, piłkę na dalszy słupek dorzucił Andre Schurrle, akcję zamykał Luciano Vietto, ale nie trafił w światło bramki. Trzy minuty później znakomitą sytuację miał Aleksandar Mitrović, lecz nie zdołał oddać strzału.

Manchester United długo nie mógł znaleźć swojego rytmu. Podobać się mógł jednak Anthony Martial, który szarżował na lewym skrzydle i często szukał podaniami Paula Pogby. Tak też było w 14. minucie. Francuz zagrał świetną piłkę w pole karne Fulham, Pogba wybiegł zza obrońców, strzelił z lewej nogi z ostrego kąta i zaskoczył Sergio Rico uderzeniem przy bliższym słupku.

Czerwone Diabły prowadzenie podwyższyły w 23. minucie za sprawą szybkiej kontry i indywidualnego popisu Martiala. Francuz dostał podanie na własnej połowie i w pojedynkę postanowił zakończyć akcję. 23-latek minął dwóch graczy Fulham, wpadł w pole karne londyńczyków i strzałem w długi róg nie dał szans Rico.

Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło Manchesterowi United na kontrolowanie boiskowych wydarzeń. Piłkarze Solskjaera przed przerwą mieli jeszcze dwie okazje. Najpierw strzał Phila Jonesa z dystansu obronił Rico, a później w bramkę gospodarzy nie trafił Diogo Dalot.

Gospodarze przed zejściem do szatni mieli szansę na zdobycie gola kontaktowego. W 44. minucie strzał zza pola karnego oddał Calum Chambers, De Gea bardzo pewnie złapał futbolówkę.

Czerwone Diabły po zmianie stron wyraźnie dążyły do zdobycia trzeciej bramki, która definitywnie rozstrzygnęłaby losy sobotniej rywalizacji. Goście szybko oddali dwa strzały – najpierw Juan Mata, a następnie Ander Herrera. Obie próby zostały zablokowane przez zawodników Fulham.

Kolejne minuty płynęły leniwie na Craven Cottage. Gospodarze byli wyraźnie podłamani dwubramkową stratą i ograniczali się jedynie do przeszkadzania zawodnikom Czerwonych Diabłów. W 63. minucie groźny strzał Herrery obronił Rico.

Dwie minuty później hiszpański golkiper był bezradny – z rzutu karnego pokonał go Paul Pogba. Francuz pewnie wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Juanie Macie i tym samym odebrał gospodarzom jakiekolwiek nadzieje na korzystny wynik. Dla Ole Gunnara Solskjaera była to dobra okazja, aby zacząć oszczędzać swoich graczy. Wkrótce Martiala zastąpił Alexis Sanchez.

W 73. minucie The Cottagers przeprowadzili jedną z nielicznych akcji. Na bramkę De Gei groźnie głową uderzył Mitrović. Hiszpański golkiper po efektownej paradzie złapał futbolówkę. Chwilę później swoją szansę pod drugą bramką imał Sanchez. Błąd popełnili defensorzy Fulham, ale Chilijczyk przegrał pojedynek z Sergio Rico.

W 77. minucie kibice Fulham złapali się za głowy, bo Ryan Babel z kilkudziesięciu centymetrów nie wpakował futbolówki do siatki Manchesteru United, a obił nią jedynie słupek. Było to idealne podsumowanie kiepskiej postawy londyńczyków.

Końcowy etap spotkania to nieco bojaźliwa gra w wykonaniu Czerwonych Diabłów. Momentami w szeregi United wdawało się rozprężenie, krycie nie było dokładne, a podania niechlujne. Fulham nie robiło jednak wiele, aby zdobyć honorowego gola.

Manchester United dzięki pewnej wygranej przystąpi w świetny humorze do wtorkowego meczu z Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów.