85' Ivan Toney Anthony Elanga 55'
Mason Greenwood 62'
Marcus Rashford 77'
Data: 19.01.2022 r.
Stadion: Brentford Community Stadium

Brentford: Loessl – Sorensen, Jansson, Pinnock – Janelt (Baptiste 63'), Norgaard, Jensen (Wissa 67'), Roerslev, Canos (Henry 63') – Mbeumo, Toney

Manchester United: De Gea – Dalot, Lindelof, Varane, Telles – McTominay (Matić 85'), Fred – Greenwood (Rashford 71'), Fernandes, Elanga – Ronaldo (Maguire 71')

Manchester United po kiepskiej pierwszej połowie i bardzo dobrej drugiej pokonał Brentford 3:1 (0:0) w zaległym meczu 17. kolejki Premier League. Bramki dla Czerwonych Diabłów zdobyli Anthony Elanga, Mason Greenwood i Marcus Rashford.

Ralf Rangnick dokonał tylko dwóch zmian w wyjściowym składzie Manchesteru United w porównaniu do spotkania z Aston Villą (2:2). Szansę od pierwszych minuty dostali Scott McTominay i Cristiano Ronaldo. Z powodów osobistych w kadrze meczowej nie znalazł się Jadon Sancho, a urazy wyeliminowały z gry Luke’a Shawa i Edinsona Cavaniego.

Manchester United nie zaczął meczu na Brentford Community Stadium najlepiej. To gospodarze przejawiali większą inicjatywę w grze i gdyby nie David de Gea, to Czerwone Diabły szybko musiałyby gonić wynik.

W 13. minucie doskonałą okazję zmarnował Mathias Jensen. Duńczyk znalazł się w sytuacji sam na sam po stracie Diogo Dalota. Z bliskiej odległości uderzył za lekko i David de Gea skutecznie interweniował nogami. Po chwili swoją szansę miał Mads Bech Sørensen. Tym razem dobrym blokiem popisał się Alex Telles.

Manchester United najlepszą okazję w pierwszej połowie miał w 25. minucie. Na kąśliwe uderzenie zza pola karnego zdecydował się Diogo Dalot. Piłka nieznacznie minęła bramkę The Bees.

W 32. minucie Brentford przeprowadził szybką kontrę po rzucie rożnym Manchesteru United. Ivan Toney świetnie wypatrzył w szesnastce rozpędzonego Jensena, a ten po raz drugi stanął oko w oko z Davidem de Geą. Duńczyk i tym razem uderzył za lekko, by zaskoczyć hiszpańskiego bramkarza.

Ralf Rangnick nie mógł być zadowolony z gry swoich zawodników w pierwszej połowie, bo ci choć mieli przewagę w posiadaniu piłki, to nie przekładało się to na zagrożenie pod bramką The Bees.

Drugą połowę Manchester United zaczął intensywnie. Już w 47. minucie Czerwone Diabły wypracowały sobie niezłą sytuację strzelecką. Piłkę w pole karne posłał Bruno Fernandes, głową na dalszym słupku skontrował ją Cristiano Ronaldo, trafił futbolówką tylko w poprzeczkę. Brentford odpowiedziało szybką kontrą, którą strzałem zza szesnastki zakończył Jensen – De Gea nie miał problemu ze złapaniem piłki.

W 55. minucie Manchester United w końcu rozmontował dobrze grającą defensywę gospodarzy. Sprytne podanie nad linią obrony posłał Fred, który dostrzegł wbiegającego w szesnastkę Anthony’ego Elangę. Szwed sprytnym przyjęciem podbił sobie piłkę i strzałem głową pokonał Jonasa Loessla.

Zdobyty gol dodał nieco pewności siebie piłkarzom Czerwonych Diabłów. Dwie minuty później groźny strzał zza szesnastki oddał Scott McTominay. Tylko dobra interwencja bramkarza Brentfordu zapobiegła stracie bramki przez gospodarzy.

W 62. minucie było już 2:0 dla Manchesteru United! Cristiano Ronaldo przytomnie zgrał piłkę klatką piersiową do Bruno Fernandesa na połowie boiska. Ten wpadł z futbolówką w pole karne Brentfordu i przytomnie odegrał do Masona Greenwooda. Anglikowi nie pozostało nic innego, jak tylko wpakować piłkę do pustej bramki!

Dziesięć minut później Ralf Rangnick zdecydował się na podwójną zmianę w szeregach Manchesteru United i korektę taktyczną. Czerwone Diabły przeszły na ustawienie z trzema środkowymi obrońcami, bo w miejsce Cristiano Ronaldo pojawił się Harry Maguire. Portugalczyk był mocno niezadowolony z faktu, że musiał opuścić plac gry. Marcus Rashford zastąpił Masona Greenwooda.

Rashford już w 77. minucie mógł cieszyć się z przełamania strzeleckiej niemocy. Piłkę na środku boiska świetnie odebrał Scott McTominay. Szkot zagrał do Bruno Fernandesa, który szybko uruchomił Marcusa Rashforda. Anglik oddał mocny strzał z dziesięciu metrów pod poprzeczkę i podwyższył na 3:0!

Celem Czerwonych Diabłów było utrzymanie czystego kota, ale w 85. minucie plan ten spalił na panewce. Gospodarze wznowili grę od dalekiego wrzutu z autu w pole karne Davida de Gei. Tam nastąpiło duże zamieszanie, piłka spadła pod nogi Ivana Toneya, który z bliskiej odległości wpakował ją do siatki.

Piłkarze Brentfordu do końca spotkania szukali kolejnego trafienia, ale Manchester United skutecznie odpierał ataki gospodarzy i do domu wróci bogatszy o 3 punkty.