23' Joshua Zirkzee
40' Lisandro Martinez
45' Kobbie Mainoo
65' Matthijs de Ligt
Luis Diaz 35'
Luis Diaz 42'
Virgil van Dijk 55'
Mohamed Salah 56'
Godzina: 17:00
Data: 01.09.2024 r.

Manchester United: Onana – Mazraoui, De Ligt (Maguire 69'), Martinez, Dalot – Casemiro (Collyer 46'), Mainoo – Rashford, Fernandes, Garnacho (Amad 69') – Zirkzee (Eriksen 86')

Liverpool FC: Alisson – Robertson (Tsimikas 83'), Van Dijk, Konate, Alexander-Arnold (Bradley 76') – Mac Allister, Gravenberch – Diaz (Gakpo 66'), Szoboszlai, Salah – Jota (Nunez 76')

Manchester United doznał dotkliwej porażki z Liverpoolem (0:3) w szlagierze 3. kolejki Premier League. Czerwone Diabły w niedzielne popołudnie myliły się na potęgę i na wrześniową przerwę na kadrę udadzą się w fatalnych nastrojach.

Erik ten Hag dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce Manchesteru United na spotkanie z Liverpoolem. Szansę od pierwszych minut otrzymali Matthijs de Ligt, Alejandro Garnacho i Joshua Zirkzee. Dla nowych nabytków Czerwonych Diabłów było to pierwsze spotkanie w podstawowym składzie.

Manchester United mecz z Liverpoolem zaczął na dobrej intensywności, ale ta szybko uleciała z zawodników Erika ten Haga. W 4. minucie pierwszy strzał oddał Diogo Jota. Portugalczyk uderzył obok bramki Andre Onany.

Trzy minuty później Liverpool cieszył się z objęcia prowadzenia, ale radość okazała się przedwczesna. Piłkę do bramki skierował Trent Alexander-Arnold. Akcję The Reds przeanalizował VAR i uznał, że Mohamed Salah był na pozycji spalonej w momencie zagrania od Luisa Diaza.

W kolejnej fazie meczu spotkanie nieco się wyrównało. Raziła duża niedokładność z obu stron, a bramkarze nie mieli zbyt wiele pracy.

W 35. minucie stratę na własnej połowie zanotował Casemiro. Brazylijczyk zagrał pod nogi Ryana Gravenbercha, ten podał do Mohameda Salaha, Egipcjanin wypatrzył na dalszym słupku Luisa Diaza, który strzałem głową pokonał Andre Onanę.

Manchester United na gola Liverpoolu mógł odpowiedzieć szybko. W 40. minucie dobrą próbę zapisał na swoim koncie Noussair Mazraoui. Marokańczyk oddał mocny strzał na bramkę Alissona, piłka przeszła między nogami Virgila van Dijka, ale brazylijski golkiper Liverpoolu zachował czujność i odbił futbolówkę.

Przewaga Liverpoolu w końcówce pierwszej połowy była wyraźna. W 42. minucie gracze Arne Slota podwyższyli na 2:0. Szybki atak gości zaczął się od straty Casemiro. Gracze The Reds wymienili szybkie podania, Salah zagrał do Luisa Diaza, a ten strzałem tuż przy słupku po raz drugi pokonał Onanę.

Manchester United drugą połowę zaczął z jedną zmianą. Mylącego się na potęgę Casemiro zastąpił 20-letni Toby Collyer. Angielski pomocnik został rzucony na głęboką wodę przez Erika ten Haga.

Collyer z dobrej strony pokazał się w 52. minucie, kiedy to dograł piłkę do Joshuy Zirkzee. Holender uderzył sprytnie zza pola karnego, ale dobrą interwencję na swoim koncie zapisał Alisson.

W 54. minucie Liverpool podwyższył na 3:0. Atak gości zaczął się od straty Mainoo, a po chwili piłkę do siatki wpakował Mohamed Salah. Po wznowieniu gry Egipcjanin był bliski zdobycia czwartej bramki, ale na szczęście dla Czerwonych Diabłów posłał futbolówkę nad poprzeczką. Piłkarze Ten Haga zostali wrzuceni na karuzelę…

Manchester United godną odnotowania akcję przeprowadził w 63. minucie. Rashford dośrodkował na głowę Zirkzee, ten oddał strzał głową z bliskiej odległości, a instynktowną obroną popisał się Alisson.

Czerwone Diabły szykały honorowego trafienia. W 73. minucie bliski zdobycia efektownej bramki był Lisandro Martinez, który złożył się do przewrotki po dośrodkowaniu Amada Diallo. Uderzenie Argentyńczyka minęło jednak bramkę The Reds.

Manchester United do końcowego gwizdka nie był w stanie pokusić się o bramkową akcję i poległ w Bitwie o Anglię z kretesem...