Data: 16.04.2023 r.
Stadion: The City Ground

Nottingham Forest: Navas – Felipe, McKenna (Dennis 82'), Niakhate – Williams, Freuler (Mangala 65'), Danilo, Lodi – Gibbs-White (Lingard 87') – Awoniyi (Surridge 65'), Johnson

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Dalot – Casemiro, Eriksen (Fred 78') – Antony, Fernandes, Sancho – Martial (Weghorst 72')

Manchester United pewnie pokonał Nottingham Forest 2:0 (1:0) w 31. kolejce Premier League. Bramki dla Czerwonych Diabłów na The City Ground zdobyli Antony oraz Diogo Dalot. Kapitalne zawody rozegrał Bruno Fernandes. Teraz przed piłkarzami Erika ten Haga pucharowy tydzień i mecze z Sevillą (Liga Europy) oraz Brighton & Hove Albion (Puchar Anglii).

Erik ten Hag musiał mocno przemeblować defensywę Manchesteru United w starciu z Nottingham Forest w związku z licznymi kontuzjami. Miejsce Lisandro Martineza i Raphaela Varane’a zajęli Harry Maguire i Victor Lindelof. Na lewej stronie defensywy z konieczności zagrał Diogo Dalot. Przed pierwszym gwizdkiem okazało się, że z gry wypadł też Marcel Sabitzer, który doznał kontuzji na rozgrzewce. Austriaka zastąpił Christian Eriksen.

Manchester United mógł idealnie rozpocząć spotkanie na The City Ground, bo już w 1. minucie wyborną okazję bramkową miał Jadon Sancho. Bruno Fernandes zagrał mocną piłkę spod linii końcowej, futbolówkę na szósty metr odbił Keylor Navas, a tam dobrze znalazł się Sancho. Mocne uderzenie Anglika zablokował Felipe.

Pięć minut później swoją okazję miał Nottingham Forest. W polu karnym Manchesteru United doszło do sporego zamieszania, a strzał z bliskiej odległości oddał Taiwo Awoniyi. Lecącą do bramki futbolówkę zdołał zablokować Aaron Wan-Bissaka.

W kolejnych minutach to Manchester United częściej gościł pod bramką rywala, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje. Dopiero w 18. minucie Czerwone Diabły poważnie zagroziły bramce gospodarzy. Mocny strzał z dwunastu metrów oddał Bruno Fernandes, a kapitalną interwencję zanotował Navas.

W 25. minucie zapachniało bramką dla Nottingham Forest. Piłkarze Steve’a Coopera mieli rzut rożny. Morgan Gibbs-White zagrał mocno podkręconą piłkę w pole bramkowe, a tam futbolówka odbiła się od Harry’ego Maguire’a i trafiła w słupek. Kapitan Czerwonych Diabłów mógł mówić o sporym szczęściu, bo był bliski kolejnego samobójczego gola, po tym jak zanotował takie trafienie w meczu z Sevillą.

W 32. minucie Manchester United w końcu dopiął swego i otworzył wynik spotkania! Znakomity odbiór zanotował Anthony Martial. Francuz dostał zwrotne podanie od Bruno Fernandesa i wpadł w pole karne Nottingham Forest. Napastnik United oddal mocny strzał, ale Navas zdołał odbić futbolówkę. Z natychmiastową dobitką pospieszył Antony i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki!

Przed przerwą obie ekipy miały jeszcze po jednej godnej odnotowania szansie. W 44. minucie błąd w defensywie popełnił Diogo Dalot, który praktycznie podał na czternasty metr do Awoniyiego. Piłkarz Nottingham Forest huknął, ile miał tylko sił, lecz uderzył bardzo niecelnie.

W doliczonym czasie gry dobrą akcję przeprowadził Manchester United. Z lewej strony boiska precyzyjne dośrodkowanie w pole karne posłał Christian Eriksen. Pozycję strzelecką wypracował sobie Bruno Fernandes, uderzył głową, ale obok bramki Nottingham Forest. Portugalczyk złapał się za głowę, bo wiedział, że powinien przymierzyć dokładniej.

Fernandes jeszcze bliżej szczęścia był w 56. minucie. Tym razem Portugalczyk zrobił wszystko jak należy – rozegrał krótko rzut rożny z Christianem Eriksenem, oddał potężne uderzenie ze skraju pola karnego, a fantastyczną paradą popisał się Navas. Golkiper Nottingham Forest strącił futbolówkę na poprzeczkę. Chwilę później niezłą próbę zanotował Antony. Strzał Brazylijczyka z lewej nogi minął bramkę o dobry metr.

W 60. minucie z dobrej strony znów pokazał się Bruno Fernandes, który rozgrywał kapitalne zawody. Tym razem Portugalczyk oddał strzał z linii szesnastu metrów, po drodze mieliśmy niewielki rykoszet, a kolejną dobrą interwencję na swoim koncie zapisał Navas.

Kilka minut później Fernandes wystąpił w roli podającego. Portugalczyk sprytnie przerzucił futbolówkę nad murem z rzutu wolnego, a w dobrej sytuacji na krótkim słupku znalazł się Christian Eriksen. Duńczyk uderzył z woleja, ale znów na drodze piłkarzy United stanął Navas.

Manchesterowi United nie brakowało okazji na podwyższenie prowadzenia. W 71. minucie znakomitą szansę miał Anthony Martial. Francuza idealnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła obsłużył Casemiro. Martial zamknął akcję na dalszym słupku, lecz oddał niecelny strzał głową. Był to ostatni kontakt z piłką Francuza, bo po chwili zmienił go Wout Weghorst.

W 74. minucie bliski zdobycia drugiej bramki był Antony. Brazylijczyk wpadł w pole karne Nottingham Forest po szybkiej akcji Manchesteru United i tym razem zdecydował się na strzał z prawej nogi. Uderzenie skrzydłowego Czerwonych Diabłów zdołał odbić przed siebie Navas. Tym razem żaden z zawodników Ten Haga nie pospieszył ze skuteczną dobitką.

W 76. minucie Manchester United zdobył upragnioną bramkę! Kapitalną akcją popisał się Antony, który zszedł ze skrzydła do środka i idealnym podaniem obsłużył Diogo Dalota. Portugalczyk nie spanikował w polu karnym i mocnym strzałem po ziemi podwyższył na 2:0!

Druga bramka odebrała piłkarzom Nottingham Forest ochotę do gry. Gospodarze sprawiali wrażenie pogodzonych z porażką. Manchester United stworzył sobie jeszcze kilka sytuacji, ale wyniku już nie poprawił.