25' Glenn Murray
28' Shane Duffy
44' Pascal Gross [K]
67' Glenn Murray
Romelu Lukaku 34'
Anthony Martial 45'
Paul Pogba 90'
Godzina: 17:00
Data: 19.08.2018 r.
Stadion: The Amex

Brighton: Ryan – Montoya, Dunk (Balogun 20'), Duffy, Bong – Propper, Stephens, Gross (Kayal 89'), March, Knockaert – Murray (Locadia 90')

Manchester United: De Gea – Young, Lindelof, Bailly, Shaw – Fred, A. Pereira (Lingard 46'), Pogba – Mata (Rashford 46'), Lukaku, Martial (Fellaini 60')

Manchester United w fatalnym stylu przegrał wyjazdowe spotkanie 2. kolejki Premier League z Brighton & Hove Albion 2:3 (1:3). Gracze Jose Mourinho wykazali się w niedzielny popołudnie totalnym brakiem zaangażowania na murawie.

Po spokojnym początku meczu, w 10. minucie Manchester United wyprowadził prosty i szybki kontratak. Paul Pogba znalazł się z futbolówką na około 30. metrze, zagrał delikatnie na prawo do Romelu Lukaku. Belg podbiegł kilka kroków z piłką w stronę bramki i zdecydował się na uderzenie lewą nogą. Piłka przeleciała jednak obok słupka bramki Ryana. Napastnik powinien spisać się w tej sytuacji znacznie lepiej.

W 22. minucie niespodziewany atak wyprowadzili gospodarze. Po zagraniu z głębi pola, obronie United próbował uciec Knockaert. Zawodnik Brighton oddał mocny strzał lewą nogą z linii 16. metrów, lecz mocno niecelny.

Wynik meczu został otwarty w 25. minucie spotkania. Autorem gola na 1:0 był Glenn Murray, który dostał podanie po ziemi na 5. metr. Napastnik trącił tylko futbolówkę zewnętrzną częścią stopy i to wystarczyło, aby De Gea nie miał szans zdążyć zareagować.

Dwie minuty później fani Brighton oszaleli z radości. Po rzucie rożnym i chwilowym zamieszaniu w polu karnym, do piłki doszedł Duffy, który po przyjęciu błyskawicznie oddał strzał lewą nogą z około 10 metrów podwyższając wynik spotkania. Był to pierwszy gol tego zawodnika w Premier League w jego karierze.

Czerwone Diabły ruszyły do ataków. W 35. minucie Young wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu strzał wolejem próbował oddać Shaw, jednak został przyblokowany. Piłka przeleciała rykoszetem nad głowami defensorów do Lukaku, który delikatnie trącił ją głową i pokonał Ryana, strzelając bramkę kontaktową.

Ponownie groźnie pod bramką De Gei zrobiło się w 38. minucie. Fred sfaulował Knockaerta na około 20. metrze od linii bramkowej. Sam poszkodowany zdecydował się na techniczne uderzenie. Piłka na szczęście przeleciała nad poprzeczką bramki bramkarza Manchesteru United.

43. minuta to błąd zawodników Manchesteru United, który przerodził się w rzut karny dla Brighton. Zaczęło się od kiepskiego wykopu De Gei, a następnie spóźniony wślizg Erica Bailly’ego doprowadził do faulu na zawodniku Brighton. Pascal Gross ustawił piłkę na 11. metrze, mocnym strzałem uderzył w środkową strefę bramki i pokonał De Geę. Hiszpan zdołał kopnąć futbolówkę nogą, lecz niewystarczająco mocno, aby wybić ją poza światło bramki.

Jose Mourinho po przerwie zdecydował się na szybką korektę składu Manchesteru United. W miejsce Juana Maty i Andreasa Pereiry weszli Jesse Lingard oraz Marcus Rashford, którzy mieli za zadanie dodać dynamiki w ofensywie United.

Czerwone Diabły pomimo świeżych nóg na murawie nie imponowali nadal rozegraniem i stworzonymi akcjami pod bramką rywali. W większości zagrań i ruchów widać było niedokładność i frustrację piłkarzy z Old Trafford.

Przed upływem 60 minut na zegarze, Jose postawił wszystko na jedna kartkę – Marouane’a Fellainiego. Belg zastąpił Anthony’ego Martiala. Taktyka United od tego momentu była oczywista – długa piłka na Fellainiego.

Wszelkie zmiany zawodników, podpowiedzi trenerów, zmiany ustawienia na nic się zdawały. Morale zespołu było od samego początku spotkania mocno obniżone.

United zagrozili bramce Brighton dopiero w 75. minucie. Paul Pogba zgarnął piłkę przed polem karnym po wybitym dośrodkowaniu Rashforda. Francuz uderzył mocno lewą nogą na długi słupek. Bramkarz gospodarzy był jednak dobrze ustawiony i piękną paradą wybił piłkę na korner.

Pod koniec meczu groźnie zrobiło się jeszcze z boku słupka bramki De Gei. Propper dostał dobre podanie głową z rzutu wolnego. Oddał strzał lewą nogą, lecz w dobrym miejscu ustawiony był Ashley Young, który zablokował piłkę.

W doliczonym czasie gry Shane Duffy sfaulował Fellainiego w polu karnym. Piłkę na 11. metrze ustawił Paul Pogba. Francuz pewnie podbiegł do piłki i mocnym strzałem umieścił ją pod poprzeczką. Ta bramka dla United przyszła jednak o 20 minut za późno i nic nie zmieniła w obrazie tego spotkania.