8' Tom Smith
9' Christopher Schindler
28' Aaron Mooy
34' Laurent Depoitre
66' Aaron Mooy
79' Danny Williams
Anthony Martial 8'
Ashley Young 60'
Marcus Rashford 78'
Godzina: 16:00
Data: 21.10.2017 r.
Stadion: John Smith’s Stadium

Huddersfield Town: Lössl - Löwe, Schindler, Zanka, Smith - Hogg, Williams - Ince (Malone 90+), Mooy, Kachunga (van La Parra 39') - Depoitre

Manchester United: De Gea - Valencia, Jones (Lindelof 23'), Smalling, Young - Herrera, Matić - Mata (Mychitarian 46'), Lingard, Martial (Rashford 46') - Lukaku

Manchester United przegrał z Huddersfield 1:2 (0:2) w 9. kolejce Premier League. Czerwone Diabły doznały pierwszej porażki w aktualnym ligowym sezonie. Zespół Jose Mourinho zapłacił drogo za indywidualne błędy, które popełnił w starciu z beniaminkiem.

Jose Mourinho dokonał czterech zmian w wyjściowej jedenastce Manchesteru United w porównaniu do starcia z Benfiką Lizbona. Do podstawowego składu powrócił m.in. Phil Jones, choć jak się później okazało nie na długo.

Manchester United od początku starał się narzucić swoje tempo gry na John Smith’s Stadium. Choć Czerwone Diabły utrzymywały się przy piłce, to nie stwarzały jednak groźnych sytuacji podbramkowych. Zaraz na początku meczu na bramkę Jonasa Lössla uderzył Romelu Lukaku, ale później bramkarz gospodarzy nie był zmuszany do wysiłku.

W 23. minucie plac gry z powodu kontuzji opuścił Phil Jones. Miejsce Anglika na środku defensywy zajął Victor Lindelof. Wejście Szweda miało duży wpływ na przebieg sobotniego spotkania.

W 28. minucie David de Gea skapitulować po raz trzeci w sezonie 2017/2018 w Premier League. Stratę na środku boiska zanotował Juan Mata. Gospodarze ruszyli z szybką kontrą, którą wyprowadził Aaron Mooy. Podał piłkę do rozpędzonego Toma Ince’a, którego strzał obronił De Gea. Hiszpan przy dobitce Mooya z bliskiej odległości był już jednak bez szans.

Pięć minut później gracze Manchesteru United zostali skarceni za kolejny indywidualny błąd. Bramkarz Huddersfield wykopał piłkę mocno z pola karnego, z futbolówką na swojej połowie minął się Lindelof. Z prezentu natychmiastowo skorzystał Laurent Depoitre, ograł De Geę i wpakował piłkę do pustej siatki.

Po objęciu dwubramkowego prowadzenia Huddersfield skoncentrowało się na grze w defensywie. Manchester United był przy piłce przez ponad 75% czasu gry, ale nie oddawał strzałów na bramkę The Terriers. W doliczonym czasie gry pierwszej części mocne uderzenie zza pola karnego, w sporym zamieszaniu, zanotował Nemanja Matić. Serb został zablokowany.

W przerwie Jose Mourinho wykorzystał dwie zmiany – miejsce Juana Maty i Anthony’ego Martiala zajęli Henrich Mychitarian i Marcus Rashford. Pierwszą akcję zakończoną strzałem po zmianie stron Czerwone Diabły przeprowadziły dopiero w 53. minucie. Niecelnie zza pola karnego uderzał Ashley Young.

Minuty mijały, a Manchester United nie potrafił zanotować celnego strzału na bramkę Huddersfield. Gospodarze znakomicie organizowali się w defensywie, a Czerwonym Diabłom ewidentnie brakowało pomysłu na rozmontowanie przeciwnika.

Lössl po raz pierwszy interweniować musiał w 75. minucie. Dobrą wrzutkę w pole karne posłał Young, futbolówkę głową trącił Herrera, ale golkiper Huddersfield instynktownie odbił piłkę lecącą w długi róg.

W 77. minucie Manchester United złapał kontakt. Na lewej stronie świetnie pokazał się Lukaku, który poszedł za piłką do samego końca. Belg dograł futbolówkę na piąty metr, gdzie głową do bramki wpakował ją Rashford.

W końcówce spotkania posiadanie piłki Manchesteru United wynosiło 86%. Huddersfield postanowiło się cofnąć jeszcze głębiej, aby bronić korzystnego wyniku. Czerwonym Diabłom brakowało pomysłu na zdobycie wyrównującej bramki. W doliczonym czasie gry bliski bramki na 2:2 był Chris Smalling, ale jego strzał zablokował gracz gospodarzy. W efekcie zespół Jose Mourinho doznał pierwszej porażki w sezonie 2017/2018 Premier League.