Godzina: 21:15
Data: 27.01.2021 r.

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Tuanzebe (Van de Beek 82'), Maguire, Telles (Shaw 82') – Pogba, Matić – Greenwood (Cavani 66'), Fernandes, Rashford – Martial

Sheffield United: Ramsdale – Basham, Bryan (Bogle 53'), Jagielka – Lundstram, Ampadu, Norwood, Baldock, Fleck – McGoldrick (Brewster 80'), Sharp (Burke 70')

Manchester United sprawił niemiłą niespodziankę swoim kibicom w 20. kolejce Premier League i nieoczekiwanie przegrał z Sheffield United 1:2 (0:1). Czerwone Diabły zagrały najsłabsze spotkanie od wielu tygodni i zgubiły punkty z ostatnim zespołem w lidze...

Manchester United mecz z Sheffield United zaczął zdecydowanie. Momentami przewaga w posiadaniu piłki przez Czerwone Diabły przekraczała 80% czasu gry. Nie przekładało się to natomiast na bezpośrednie zagrożenie bramki Aarona Ramsdale’a.

Gospodarze pierwszą groźną akcję wyprowadzili w 11. minucie. Marcus Rashford przerzucił piłkę ze skrzydła do Masona Greenwooda, ten podał ją na prawą stronę do Aarona Wana-Bissaki. Anglik wycofał futbolówkę do Rashforda na szesnasty metr, lecz napastnik Czerwonych Diabłów uderzył obok słupka.

Kilka minut później Manchester United dostał pierwszy sygnał ostrzegawczy. Piłkę nad linią obrońców dostał Billy Sharp. Napastnik Sheffield United znalazł się w sytuacji sam na sam z Davidem de Geą, ale przegrał ten pojedynek. Hiszpan zanotował bardzo dobrą interwencję.

Wydawało się, że to bramka dla Manchesteru United jest kwestią czasu, ale w 23. minucie wynik spotkania otworzyli nieoczekiwanie goście. Piłkarze Chrisa Wildera mieli rzut rożny. John Fleck dośrodkował na trzeci metr, tam gracze Sheffield utrudniali wyjście do dośrodkowania De Gei, piłkę lekko zdołał trącić Kean Bryan, ta odbiła się od dalszego słupka i wpadła do siatki. Na Old Trafford mieliśmy sensację.

Reakcja na straconego gola nie była taka, jakiej oczekiwałby Ole Gunnar Solskjaer. Czerwone Diabły długo utrzymywały się przy piłce, nie przekładało się to natomiast na zagrożenie bramki Sheffield United.

W 29. minucie piłkę do bramki Ramsdale’a wpakował Anthony Martial. Sędzia Peter Bankes uznał jednak, że chwilę wcześniej Harry Maguire nieprzepisowo walczył o futbolówkę z bramkarzem Sheffield United. Decyzja była kontrowersyjna, ale VAR nie mógł interweniować, bo przed strzałem Martiala mieliśmy gwizdek sędziego.

Manchester United przed przerwą miał jeszcze jedną niezłą okazję. W 41. minucie Czerwone Diabły przyspieszyły. Alex Telles posłał długą piłkę do Bruno Fernandesa pod linię końcową, ten odegrał sytuacyjnie do Anthony’ego Martiala na szósty metr. Francuz z trudnej pozycji uderzył głową, lecz za lekko, by zaskoczyć golkipera Sheffield United.

Czerwone Diabły drugą połowę zaczęły nieźle i już w 49. minucie powinny doprowadzić do remisu. Fernandes uruchomił prostopadłym podaniem Masona Greenwooda, ten wpadł w pole karne Sheffield United, uderzył natomiast z prawej nogi, po długim rogu, niecelnie.

Sheffield United odgryzło się w 56. minucie. Defensywa Manchesteru United rozstąpiła się w prawym narożniku pola karnego, w sytuacji strzeleckiej znalazł się David McGoldrick. Irlandczyk próbował zaskoczyć De Geę sprytnym uderzeniem zewnętrzną częścią stopy po długim rogu, pomylił się nieznacznie, bo piłka o kilkadziesiąt centymetrów minęła spojenie bramki United.

Manchesterowi United nie szło, ale w 66. minucie sprawy w swoje ręce wziął kapitan zespołu. Czerwone Diabły miały rzut rożny. Świetne dośrodkowanie na ósmy metr posłał Alex Telles, a w szesnastce niepilnowany był Harry Maguire. Anglik znakomicie złożył się do uderzenia głową i mocnym strzałem nie dał szans golkiperowi Sheffield United.

Po strzelonym golu na placu gry pojawił się Edinson Cavani. Sygnał od Ole Gunnara Solskjaera był jasny – Manchester United miał szukać kolejnych bramek. Następnego gola strzelili jednak piłkarze Sheffield United… W 74. minucie Davida de Geę pokonał Oliver Burke. Piłkarze Czerwonych Diabłów nie potrafili wybić piłki spod własnej bramki, ta trafiła ostatecznie pod nogi Burke’a, ten oddał strzał, futbolówkę podbił po drodze jeszcze Axel Tuanzebe i zmylił De Geę. Szable po raz drugi objęły prowadzenie w środowy wieczór.

Chwilę później bliski doprowadzenia do remisu był Alex Telles. Brazylijczyk oddał strzał zza pola karnego, piłka odbiła się od Lundstrama, a następnie prześlizgnęła się pod górnej części poprzeczki bramki Ramsdale’a.

W końcówce Manchester United rzucił wszystkie siły, aby doprowadzić do remisu. Czerwone Diabły biły natomiast głową w mur. Efekt był taki, że piłkarze Ole Gunnara Solskjaera nie odwrócili losów rywalizacji i po raz czwarty w tym sezonie Premier League zeszli z boiska pokonani.