84' Zlatan Ibrahimović
90' Ander Herrera
James Milner [K] 27'
Dejan Lovren 31'
Georginio Wijnaldum 62'
Roberto Firmino 90'
Godzina: 17:00
Data: 15.01.2017 r.

Manchester United: De Gea - Valencia, Jones, Rojo, Darmian (Fellaini 76'), Carrick (Rooney 46'), Herrera, Mychitarian, Pogba, Martial (Mata 65'), Ibrahimović

Liverpool FC: Mignolet - Alexander-Arnold, Lovren, Klavan, Milner, Henderson, Can, Wijnaldum, Lallana, Firmino, Origi (Coutinho 61')

Czerwone Diabły zremisowały 1:1 w szlagierowym spotkaniu 21. kolejki Premier League z Liverpoolem. Pierwszą bramkę z rzutu karnego da The Reds zdobył James Milner, po zagraniu ręką Paula Pogby. Remis dla Manchesteru United uratował Zlatan Ibrahimović w 84. minucie spotkania.

Pierwsze minuty spotkania pomiędzy Manchesterem United a Liverpoolem nie należały do najciekawszych. Oba zespoły starały się wybadać rywala i nie ryzykowały zbyt odważnymi wyjściami ofensywnymi.

Akcja warta odnotowania miała miejsce dopiero w 13. minucie meczu. Anthony Martial po dobrym dryblingu dośrodkował lekko piłkę nad głowami obrońców LFC w stronę Zlatana. Szwed mimo wysiłku nie zdołał opanować wrzutki, która okazała się delikatnie za mocna.

Ibrahimović był bliski zdobycia gola w 18. minucie. Napastnik wykorzystał za słabe podanie Lovrena do Mignoleta. Bramkarz Liverpoolu w ostatniej sekundzie zdołał jednak wybić piłkę, odbijając ją od Szweda. Futbolówka zmierzała po rykoszecie w stronę bramki, ale finalnie wylądowała na górnej siatce.

Chwilę potem Henrich Mychitarian zagrał świetne, prostopadłe podanie do Paula Pogby. Francuz w sytuacji sam na sam nie trafił jednak w światło bramki rywala. Nieudana akcja Paula zemściła się na nim w 27. minucie. Paul niefortunnie interweniował przy górnej piłce po rożnym pod własną bramką i zagrał piłkę ręką. Sędzia od razu wskazał na wapno. Jedenastkę na gola mocnym strzałem zamienił James Milner.

Dobrą okazję w 33. minucie zaliczył Zlatan Ibrahimović. Szwed oddał potężne uderzenie z rzutu wolnego, tuż sprzed linii 16 metrów. Strzał Ibry został jednak wybity przez Simona Mignoleta.

W końcowych minutach Czerwone Diabły zaliczyły jeszcze jedną świetną akcję. Ander Herrera podał diagonalną, prostopadłą piłkę do Henricha Mychitarian. Ormianin wybiegł przed bramkarza Liverpoolu, ale strzelając trafił prosto w niego, marnując 100% okazję.

Po przerwie na murawie pojawił się Wayne Rooney, zastępując Michaela Carricka. W 49. minucie dobry atak zaliczyli gości, a dokładniej - Divock Origi. Piłkarz The Reds zaatakował lewą flanką, zbiegł do środka pola i oddał mocne uderzenie na bramkę De Gei, które po rykoszecie przeleciało tuż nad poprzeczką bramki Hiszpana.

55. minuta to świetne przejęcie Martiala na środku boiska i szybki kontratak po podaniu do Zlatana. Szwed rozciągnął grę na prawo do Mychitariana. Henrich miał okazję do oddania strzału z ostrego kąta, ale zdecydował się zagrać do Martiala. Anthony nie zdołał jednak oddać strzału piętą.

W 61. minucie w pierwszej akcji Coutinho po wejściu na murawę, zawodnik LFC zagrał piłkę do atakującego lewą flanką Firmino. Roberto uderzał z ostrego kąta, ale De Gea skutecznie zablokował drogę do bramki.

Kilka minut później Liverpool ponownie strzelał na bramkę De Gei. Tym razem lewą nogą uderzał Adam Lallana, który otrzymał piłkę w dobrym miejscu po rykoszecie. Strzał Anglika pewnie złapał jednak bramkarz Manchesteru United.

W końcowych 20 minutach bardzo niewiele działo się na Old Trafford. Manchester United nie potrafił znaleźć sposobu na otrząśnięcie się ze straconego gola, pomimo ciągłych ataków i znaczącego posiadania piłki. Liverpool atakował okazjonalnie, jednak bez zbędnego ryzyka.

Po ciągłym oblężeniu połowy Liverpoolu, w 83. minucie w końcu udało się sforsować barykadę ramki Mignoleta. Po delikatnej wrzutce w pole karne głową uderzył Fellaini. Futbolówka odbiła się od słupka. Zgarnął ją Valencia, wycofał delikatnie do Zlatana a Ibra technicznym strzałem głową wpakował ją do siatki. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, zanim przekroczyła linię bramkową. Mimo chwilowej euforii, graczom United nie udało się już mocniej nacisnąć na rywala i zdobyć drugiego gola w ostatnich minutach meczu.