2' Sead Kolašinac
8' Nicolas Pepe
43' Sokratis Papastatopulos
82' Bukayo Saka
-
Data: 01.01.2020 r.
Stadion: Emirates Stadium

Arsenal: Leno – Maitland-Niles, Sokratis, Luiz, Kolasinac (Saka 69') – Xhaka, Torreira – Pepe (Nelson 62'), Ozil, Aubameyang – Lacazette (Guendouzi 82')

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – Matić (Mata 81'), Fred – James (Greenwood 58'), Lingard (Pereira 58'), Rashford – Martial

Manchester United kiepsko rozpoczął nowy rok. Czerwone Diabły przegrały 0:2 z Arsenalem w wyjazdowym spotkaniu 21. kolejki Premier League. Oba gole gospodarze zdobyli w pierwszej połowie, a ich autorami byli Pepe i Sokratis.

Kanonierzy mocno zdominowali zespół Manchesteru United w pierwszej odsłonie spotkania na The Emirates. Co prawda pierwszy strzał w meczu należał do Rashforda już w pierwszej minucie. Piłka po koźle trafiła w ręce Leno. Później Arsenal przeszedł do ofensywy.

Gol dla gospodarzy padł już w 8. minucie spotkania. Po oskrzydlającej akcji lewą flanką i podaniu spod linii końcowej, Lindelof nieczysto wybił piłkę piętą. Ta trafiła do Pepe na około 11. Metrze, który prostym strzałem skierował piłkę do siatki bramki Manchesteru United.

W 32. minucie Lacazette efektownie zakręcił Maguirem w polu karnym United, po czym próbował uderzyć mocno piłkę z małego kąta. Wydawało się, że ta akcja musi zamienić się na bramkę, ale Francuz przestrzelił światło bramki.

Chwilę potem Torreira oddał mocny strzał z wewnątrz pola karnego. Piłka przeleciała tuż obok słupka Davida De Gei. Pomocnik Arsenalu popisał się efektownym piruetem podczas tej akcji.

38. minuta to nieczyste wybicie De Gei. Hiszpański bramkarz przy wysokim pressingu rywala wykopał piłkę, która po rykoszecie powędrowała do Pepe. Skrzydłowy Arsenalu uderzył mocno lewą nogą, a piłka z impetem odbiła się od słupka bramki Manchesteru United.

Czerwone Diabły tyle szczęścia nie miały w 43. minucie. Po rzucie rożnym Lacazette trącił piłkę głową, De Gea nieczysto ją sparował na plecy Lindelofa. Po odbiciu futbolówka spadła pod nogi Sokratisa, który szybkim kopnięciem z kilku metrów podwyższył wynik na 2:0.

Szansę na złapanie kontaktowego gola gracze Solskjaera mieli w ostatniej akcji pierwszej połowy w doliczonym czasie gry. Po mocnym dośrodkowaniu Freda z rzutu wolnego, akcję na długim słupku zamknął Maguire. Stoper United oddał strzał głową, ale nie zrobił tego wystarczająco dokładnie i bramkarz Arsenalu zaliczył skuteczną interwencję.

Po przerwie ekipa Solskjaera prezentowała się nieco bardziej aktywnie. W 54. minucie Daniel James niespodziewanie uderzał między nogami Kolasinaca po ataku prawą flanką. Leno nie dał się jednak zaskoczyć i złapał piłkę przy słupku.

Minutę później Fred próbował zaskoczyć bramkarza Arsenalu mocnym strzałem z dystansu po podaniu od Shawa. Brazylijczyk nie zdołał jednak pokonać czujnego Niemca.

W 59. minucie prawdziwy popis dryblingu i niesygnalizowanych podań zaprezentował niespodziewanie Nemanja Matić. Serb długo dryblował na granicy pola karnego po czy podał do atakującego Pereiry. Ten nie zastanawiając się długo huknął z całej siły. Niestety piłka uderzyła tylko o boczną siatkę bramki Arsenalu.

Anthony Martial pokazał się z dobrej strony w 64. minucie, kiedy skutecznie dryblował między czterema defensorami Arsenalu przy linii końcowej. W decydującym momencie próbował podawać do lepiej ustawionego Rashforda, ale nieskutecznie z powodu dużego ścisku na małej przestrzeni. Akcja chwilę później zakończyła się uderzeniem Marcusa, ale niecelnym.

Kanonierzy ponownie uaktywnili się w 78. minucie. Po ataku lewą flanką, piłka trafiła do Lacazetta, który po przełożeniu sobie futbolówki na prawą nogę próbował technicznego uderzenia zza pola karnego. Francuz uderzył nieczysto i posłał piłkę wysoko nad bramką.

Chwilę później gospodarze zaliczyli kontratak zakończony uderzeniem Saka. Strzał po ziemi zmiennika Arsenalu trafił jednak prosto w ręce De Gei.

Nelson miał okazję na dobicie Manchesteru United po kontrataku i podaniu od Aubameyanga. Piłkarze pod naporem Lindelofa nie zdołał jednak oddać strzału na bramkę De Gei.

Do końca spotkania Czerwone Diabły nie zdołały już sforsować bramki Leno, pomimo dużo lepszej gry w drugiej połowie tego meczu. Ekipa Solskjaera nowy rok zaczyna od porażki.