3' Dominic Calvert-Lewin
41' Dominic Calvert-Lewin
43' Tom Davies
80' Djibril Sidibé
Stadion: Goodison Park

Everton: Pickford – Coleman (Sidibe 28'), Holgate, Keane, Baines – Davies, Gomes (Kean 82'), Sigurdsson, Walcott (Bernard 63') – Richarlison, Calvert-Lewin

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – Matić, Fred, McTominay (Mata 72') – Fernandes – Greenwood (Ighalo 72'), Martial (Williams 89')

Manchester United zremisował z Evertonem 1:1 (1:1) w 28. kolejce Premier League. Mecz na Goodison Park miał szalony przebieg – były błędy bramkarzy, kontrowersje i czerwona kartka dla Carlo Ancelottiego.

Ole Gunnar Solskjaer nawet w najczarniejszym scenariuszu nie mógł przewidzieć, jak katastrofalnie zacznie się mecz dla jego zawodników. Manchester United musiał gonić wynik w Liverpoolu już od 3. minuty. David de Gea zbyt długo zwlekał z wykopem piłki od własnej bramki, trafił w nogę Dominica Calverta-Lewina i w taki sposób podarował gospodarzom pierwszego gola.

Sytuacja Czerwonych Diabłów ze złej mogła stać się fatalna dwie minuty później. The Toffees wyprowadzili szybki atak. Calvert-Lewin dopadł do dalekiej piłki, wygrał pojedynek z Victorem Lindelofem i strzelił mocno po długim rogu. Tylko dobra interwencja De Gei pozwoliła Czerwonym Diabłom pozostać w grze.

Wraz z upływem czasu gra Manchesteru United wyglądała lepiej. W 7. minucie bliski bramki wyrównującej był Nemanja Matić. Serb potężnie huknął zza pola karnego, trafił natomiast tylko w poprzeczkę. Kilka minut później Matić znów uderzał zza szesnastki, tym razem mocny strzał po ziemi dobrze obronił Jordan Pickford.

Czerwone Diabły kolejną dobrą sytuację miały w 17. minucie. Anthony Martial wygrał pojedynek główkowy i zgrał piłkę na skrzydło do Freda. Ten dośrodkował z lewej strony w pole karne, tam świetnie znalazł się Mason Greenwood i oddał strzał głową. Posłał jednak futbolówkę nad poprzeczką.

W 32. minucie Manchester United wyrównał stan rywalizacji. Akcja zaczęła się od złego wznowienia gry przez Jordana Pickforda. Po chwili Nemanja Matić zagrał dobrą piłkę do Bruno Fernandesa, ten nie zastanawiając się długo uderzył mocno po krótkim rogu zza szesnastki, a z interwencją nie zdążył Pickford. Na Goodison Park zrobiło się 1:1.

W końcówce pierwszej połowy spotkanie się zaostrzyło. Sędzia Chris Kavanagh pokazał po dwie żółte kartki zawodnikom obu zespołów. Przed przerwą dobrą sytuację na zmianę wyniku mieli gracze The Toffees. W doliczonym czasie piłkę w pole karne United wrzucił Leighton Baines. Do podania doszedł Richarlison. Brazylijczyk uderzył głową, ale nie przymierzył dobrze i w efekcie piłka minęła bramkę De Gei.

Drugą połowę Czerwone Diabły rozpoczęły bardziej skoncentrowane, niż pierwszą. Szybko strzałem zza pola karnego znów próbował zaskoczyć Fernandes. Tym razem jego próba była bardzo nieudana.

W 56. minucie kibice Manchesteru United wstrzymali oddech. Lindelof sfaulował przed polem karnym Calverta-Lewina. Do piłki podszedł Gylfi Sigurdsson i technicznym strzałem posłał futbolówkę nad murem. Na szczęście dla Czerwonych Diabłów ta trafiła tylko w słupek bramki De Gei.

Konstruowanie akcji nie przychodziło piłkarzom Solskjaera z łatwością, więc sprawy w swoje ręce próbował brać Bruno Fernandes. W 62. minucie Portugalczyk dwukrotnie uderzał na bramkę Pickforda po indywidualnych próbach. Najpierw został zablokowany przez Toma Daviesa, a następnie strzelił bardzo niecelnie zza pola karnego.

W 69. minucie błąd w ofensywie popełnił Mason Greenwood i na bramkę De Gei ruszyła błyskawiczna kontra. Z piłką pod linię końcową zszedł Calvert-Lewin, strzelił mocno w krótki róg, bramkarz United zanotował dobrą interwencję nogami.

W 72. minucie Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na podwójną zmianę. Miejsce Masona Greenwooda i Scotta McTominaya zajęli Odion Ighalo i Juan Mata. Nigeryjczyk już kilka minut po wejściu na boisko był bliski dościa do fantastycznie zagranej piłki „fałszem” przez Fernandesa. W ostatniej chwili ubiegł go Baines.

W końcówce spotkania to Everton był drużyną aktywniejszą i częściej gościł pod polem karnym przeciwnika. „Piłkę meczową” mieli jednak piłkarze Manchesteru United. W 89. minucie dwukrotnie znakomicie interweniował Pickford. Najpierw Anglik zablokował strzał Fernandesa, a następnie świetnie interweniował przy dobitce Ighalo z pięciu metrów.

Nie był to jednak koniec emocji na Goodison Park! W doliczonym czasie gry piłkę do bramki Manchesteru United skierował Calvert-Lewin. Do akcji wkroczył jednak VAR i uznał, leżący na boisku Sigurdsson przeszkadzał De Gei w interwencji. Chwilę wcześniej hiszpański bramkarz zanotował fenomenalną interwencję po strzale Sigurdssona.

Emocje w Liverpoolu trwały jeszcze po końcowym gwizdku sędziego. Carlo Ancelotti ruszył z pretensjami do sędziego Kavanagha, gdyż twierdził, że gol jego drużyny powinien zostać uznany. Włoch za swoje zachowanie obejrzał czerwoną kartkę.