Declan Rice 63'
Data: 22.01.2022 r.

Manchester United: De Gea – Dalot, Maguire, Varane, Telles – Fred (Cavani 82'), McTominay, Fernandes – Greenwood (Martial 82'), Ronaldo, Elanga (Rashford 62')

West Ham United: Areola – Coufal (Fredericks 70'), Dawson, Zouma, Cresswell – Rice, Soucek – Bowen, Lanzini, Fornals – Antonio

Manchester United pokonał West Ham United 1:0 (0:0) w meczu 23. kolejki Premier League. Czerwone Diabły zwycięstwo wyrwały w ostatnich sekundach spotkania. Gola na wagę 3 punktów zdobył w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Marcus Rashford!

Ralf Rangnick dokonał zaledwie jednej zmiany w wyjściowym składzie Manchesteru United w porównaniu do starcia z Brentfordem. Miejsce Victora Lindelofa, który z powodu włamania do swojego domu nie znalazł się w kadrze meczowej, zajął Harry Maguire.

Czerwone Diabły nieźle zaczęły mecz z Młotami i już w 4. minucie miały dobrą okazję. Przechwyt na środku boiska, po błędzie Craiga Dawsona, zanotował Bruno Fernandes. Portugalczyk dobrym podaniem uruchomił Masona Greenwooda, lecz ten wdał się w drybling, zamiast oddać strzał z kilkunastu metrów.

Na kolejną groźną akcję pod bramką Alphonse’a Areoli przyszło czekać aż do 20. minuty. Bruno Fernandes wstrzelił piłkę bardzo mocno w pole bramkowe Młotów, a na szóstym metrze minął się z nią Cristiano Ronaldo. Gdyby Portugalczyk dopadł do futbolówki, to mielibyśmy prowadzenie Czerwonych Diabłów.

W pierwszej połowie ani Manchester United, ani West Ham United nie zanotował celnego strzału na bramkę. Młoty najpoważniej zagroziły drużynie Ralfa Rangnicka tuż przed przerwą. Szarżującego w szesnastce Manuela Lanziniego powstrzymał Scott McTominay.

Ralf Rangnick mógł być zadowolony z organizacji gry swojego zespołu i pressingu. W ostatnim sektorze boiska gospodarzom brakowało jednak dokładności, a przede wszystkim strzałów na bramkę.

W 49. minucie obserwowaliśmy w końcu pierwszy celny strzał na bramkę. Bruno Fernandes zagrał prostopadłą piłkę, ta odbiła się od Declana Rice’a i trafiła pod nogi Freda. Brazylijczyk wjechał w pole karne, strzelił bardzo mocno, a dobrą interwencją popisał się Areola. Na Old Trafford coś zaczęło się dziać!

West Ham United odpowiedział groźną akcją w 54. minucie. Młoty miały pierwszy rzut rożny. Piłka trafiła na skraj pola karnego do Jarroda Bowena. Anglik uderzył mocno z prawej nogi, trafił tylko w boczną siatkę. Londyńczycy pokazali, że nie zadowoli ich bezbramkowy remis.

Kilka minut później swoją szansę miał Raphael Varane. Francuz świetnie wyszedł do dobrego dośrodkowania Alexa Tellesa z rzutu rożnego. Defensor Manchesteru United uderzył po długim rogu, a futbolówka tylko nieznacznie minęła poprzeczkę bramki Młotów. W 61. minucie swoją szansę miał Anthony Elanga – Szwed nabiegł na piłkę po dośrodkowaniu Diogo Dalota, strzelił z woleja niecelnie.

W kolejnych minutach oglądaliśmy grę zbliżoną do tej z pierwszej części spotkania. Mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska, a bramkarze obu zespołów nie mieli praktycznie nic do roboty.

W 78. minucie pierwszy celny strzał na bramkę Davida de Gei zanotowali piłkarze Młotów. Michail Antonio przytomnie odwrócił się z piłką w polu karnym Manchesteru United, strzelił prosto w hiszpańskiego bramkarza, a ten pewnie złapał futbolówkę.

Ralf Rangnick w 82. minucie pokazał, że chce grać o pełną pulę w sobotnim spotkaniu – w miejsce Freda i Masona Greenwooda pojawili się na boisku Edinson Cavani i długo niewidziany Anthony Martial. Sygnał był jasny – atak i szukanie zwycięskiego gola.

W 87. minucie bliski otworzenia wyniku spotkania był West Ham. Goście mieli rzut rożny. Dobrą piłkę w pole karne posłał Bowen. W szesnastce Tomas Soucek urwał się spod opieki Raphaela Varane’a, strzelił głową po długim rogu i pomylił się naprawdę nieznacznie. Kilka minut później goście znów mieli niezłą sytuację, piłkę zmierzającą po rykoszecie w krótki róg, wybił De Gea.

W trzech doliczonych minutach napięcie na Old Trafford było spore, a wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej akcji. Czerwone Diabły wyprowadziły szybką akcję, Martial podał pod linię końcową do lepiej ustawionego Edinsona Cavaniego, ten zagrał wzdłuż pola karnego, a piłkę z bliskiej odległości do pustej bramki wpakował Marcus Rashford! Czerwone Diabły zgarnęły pełną pulę!