24' Darren Fletcher
78' Fraizer Campbell
81' Wes Brown
90' Wayne Rooney
Obafemi Martins 22'
Godzina: 17:00
Data: 17.08.2008 r.

Manchester United: Van der Sar - Brown, Vidic, Ferdinand, Evra - Fletcher, Carrick (O'Shea 25'), Scholes, Giggs (Possebon 63') - Campbell (Da Silva 81'), Rooney

Newcastle United: Given - Beye, Taylor, Coloccini, N'Zogbia - Milner, Butt, Guthrie, Gutierrez - Duff, Martins

Dziesięciokrotny mistrz Premiership rozpoczyna kolejną kampanię. W dziesiejszym spotkaniu pierwszej kolejki nowego sezonu Premiership Czerwone Diabły podejmowały na własnym stadionie Newcastle United. W Mancheterze zabrakło Carlosa Teveza, który w pilnycha sprawach rodzinnych opuścił Manchester i udał się do Argentyny. Wrócił za to Wayne Rooney, któremy partnerował w ataku młody Frazier Campbell. Swoje spotkania wygrały zespoły Arsenalu, Liverpoolu i wysoko, gdyż aż 4-0 Chelsea i tym samym Londyńczycy zajęli fotel lidera. Czy po końcowym gwizdku na Old Trafford sytuacja wyglądał tak samo? Zapraszam na relację ze spotkania Manchesteru United z Newcastle.

Mecz rozpoczął się od ataków United. Już w drugiej minucie dogodną okazję do zdobycia bramki miał z rzutu wolnego Ryan Giggs, ale piłka po strzale Walijczyka trafiła w mur ustawiony z zawodników Newcastle. W 5 minucie pierwszy strzał w kierunku Van der Sara oddał Martins, ale jego strzał był bardzo niecelny. 7 minuta to to kapitalna akcja United - piłkę z lewej strony dośrodkował Rooney, w polu karnym dopadł do niej Campbell, ale jego strzał głową trafił prosto w... głowę Givena.

W 13 minucie ostro uwijał się na linii bramkowej Shay Given - Irlandczyk obronił dwa strzały zawodników United, najpierw Rooney`a a po chwili Scholesa i wynik wciąż brzmiał 0-0. Po kilku minutach Scholes znów przetestował Givena, ale i tym razem golkiper Srok wyszedł z tego pojedynku zwycięsko.

Po 20 minutach goście wyraźnie otrząsnęli się z przewagi United - i to od razu w perfekcyjny sposób. Po doskonałym dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatku Czerwonych Diabłów skierował Martins i tym samym Sroki objęły prowadzenie.

Z tego prowadzenia Newcastle nie cieszyło się długo - po zaledwie dwóch minutach wyrównał Darren Fletcher i mecz rozpoczął się od początku. Jeszcze przed wznowieniem gry Sir Alex Ferguson musiał dokonać zmiany - za kontuzjowanego Carricka wszedł John O`Shea.

Do końca pierwszej połowy przewagą mieli zawodnicy Czerwonych Diabłów, jednak żadna z akcji nie zakończyła się sukcesem i na przerwę obie jedenastki schodziły remisując 1-1.

Pierwszy celny strzał na bramkę oddał w drugiej połowie Martins, jednak to zagranie było bardzo słabe i Van der Sar nie miał najmniejszych problemów z wyłapaniem piłki. Odpowiedź ze strony Manchesteru nadeszła dopierow w 57 minucie, kiedy to celnym i silnym strzałem zza pola karnego popisał się Campbell, jednak jego strzał Given sparował na rzut rożny.

w 62 minucie Martins mógł po raz drugi pokonać Van der Sara i ponownie miałoby to miejsce po rzucie rożnym - po dośrodkowaniu z kornera piłka spadła wprost na głowę zawodnika Srok, jednak strzał okazał się niecelny. Po chwili Frazier Cambpell oddał celny strzał na bramkę Givena i po raz kolejny Irlandczyk wyszedł z tego pojedynku zwycięsko.

W 74 minucie mogła paść druga bramka dla United, ale po strzale głową Vidića piłka trafiła w poprzeczkę. Przy okazji Serb doznał lekkiego urazu i potrzebna była interwencja masażysty. Kontuzja okazał się nie groźna i Vidić pozostał na boisku.

Do końca spotkania trwała walka o zwycięską bramkę, jednak żadna ze stron nie potrafiła strzelić gola i mecz zakończył się remisem 1-1.