Godzina: 16:00
Data: 21.05.2017 r.

Manchester United: J. Pereira, Fosu-Mensah, Bailly, Jones, Mitchell, McTominay, Tuanzebe, Pogba (Carrick 45'), Lingard (Martial 45'), Harrop, Rooney (Gomes 88')

Crystal Palace: Hennessey, Ward, Kelly, Tomkins, Chlipp, Milivojević, Puncheon, McArthur (Sako 61'), Zaha (Campbell 79'), Van Aanholt (Kaikai 67'), Benteke

Manchester United pokonał pewnie 2:0 zespół Crystal Palace w ostatniej, 38. kolejce Premier League sezonu 2016/2017 po bramkach Josha Harropa oraz Paula Pogby. Pełny mecz rozegrali również inni młodzieżowcy - Joel Pereira, Demi Mitchell, Josh Harrop czy Scott McTominay. W ostatnich minutach na murawie pojawił się również Andre Gomes.

W 2. minucie byliśmy świadkami groźnego ataku Crystal Palace. Puncheon zagrał piłkę piętką do Van Aanholta, który miał już oddać strzał z odległości kilku metrów, ale Timothy Fosu-Mensah skutecznie odebrał futbolówkę przeciwnikowi w ostatniej chwili.

Po dwunastu minutach Wayne Rooney miał szansę wpisać się na listę strzelców. Anglik otrzymał świetne podanie od młodego Demiego Mitchella, opanował ją i decydował się na próbę przelobowania bramkarza rywali. Niestety piłka opadła tylko na górną siatkę bramki Crystal Palace. Była to jednak bardzo dobra próba kapitana Manchesteru United.

W 15 minucie Manchester United wyszedł na prowadzenie po przepięknej akcji i trafieniu debiutanta - Josha Harropa. Atak rozpoczął się od niesamowitego podania zewnętrzną częścią stopy od Paula Pogby. Piłkę pod polem karnym przejął Harrop, zwiódł 2 rywali schodząc w kierunku środka pola karnego po czym uderzył mocno prawą nogą w kierunku długiego słupka. Hennessey nie miał szans sięgnąć futbolówki.

Cztery minuty później było już 2:0 dla Manchesteru United. Jesse Lingard przejął piłkę na własnej połowie i ruszył z szybkim kontratakiem. Po przebiegnięciu kilkunastu metrów, podał do wybiegającego Pogby. Joel Ward próbował przeszkadzać Francuzowi, ale zrobił to niezdarnie i Pogba znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, którą z łatwością wykorzystał, posyłając piłkę do siatki pod nogami Hennesseya.

Josh Harrop ponownie dał o sobie znać w 33. minucie po bardzo długiej i dobrej wymianie podań pomiędzy zawodnikami Manchesteru United. Piłkarz United znalazł się przy narożniku pola karnego gości i zdecydował się ponownie spróbować wkręcić piłkę w okolice okienka bramki Crystal Palace. Niestety tym razem piłka minimalnie minęła światło bramki.

Tuż przed przerwą Eric Bailly odważnym wślizgiem powstrzymał rozpędzonego Wilfrieda Zahę tuż przy linii końcowej w polu karnym. Iworyjczyk niestety ucierpiał w starciu z zawodnikiem Crystal Palace. Obrońca jednak po krótkiej interwencji lekarza wrócił do gry.

Niedługo po wznowieniu meczu, bliski pokonania Joela Pereiry był Christian Benteke. Po dośrodkowaniu od Zahy, Benteke wyskoczył wysoko i uderzył mocno głową. Futbolówka na szczęście odbiła się od słupka bramki Manchesteru United, co pozwoliło defensorom Diabłów oddalić zagrożenie.

W 77. minucie Joel Pereira popisał się piękną interwencją. Z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę United uderzał Milivojević. Bramkarz Manchesteru United wyciągnął się jak długi i złapał w locie piłkę, która leciała w światło bramki tuż przy słupku.

Tuż przed końcem meczu dobrą, indywidualną akcją popisał się Phil Jones. Anglik zaatakował odważnie na połowie rywali, przebiegając około 30 metrów, po czym delikatnie podciągnął futbolówkę w kierunku atakującego Josha Harropa. Niestety podanie nie było wystarczająco dokładne.