56' Bruno Fernandes [K]
90' Edinson Cavani
Conor Gallagher 77'
Data: 21.11.2020 r.

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Telles – Matić (McTominay 83'), Fred – Mata, Fernandes, Rashford (Van de Beek 79') – Martial (Cavani 62')

West Bromwich: Johnstone – Furlong, Ajayi, Bartley, Ivanović (Krovinović 79'), Townsend – Diangana (Robson-Kanu 62'), Gallagher, Sawyers, Pereira – Grant (Robinson 62')

Manchester United odniósł skromne zwycięstwo 1:0 z zespołem West Bromwich Albion w ramach 9. kolejki Premier League. Jedynego gola w tym spotkaniu z rzutu karnego strzelił Bruno Fernandes. Jest to pierwsze ligowe zwycięstwo Czerwonych Diabłów na Old Trafford w obecnym sezonie.

Pierwszy strzał Czerwone Diabły oddały już w 2. minucie spotkania. Martial trącił piłkę głową tyłem do bramki po wrzutce Juana Maty z rzutu wolnego. Sam Johnstone sparował skutecznie piłkę na rzut rożny.

Manchesteru United zanotował szybki kontratak w 13. minucie, z prawej flanki podawał Anthony Martial, wewnątrz pola karnego znalazł się Rashford, jednak jeden z defensorów WBA skutecznie uniemożliwił mu oddanie strzału z bliskiej odległości.

W 16. minucie Manchester United przeprowadził koronkową akcję, w której Bruno Fernandes pomimo dobrej pozycji strzeleckiej wystawił piłkę Martialowi na 11. metrze. Francuz uderzył z bardzo dogodnego miejsca, ale zbyt czytelnie i Johnstone zablokował uderzenie napastnika Czerwonych Diabłów.

Goście odpowiedzieli atakiem z 20. minuty. Podanie do uciekającego Karlana Granta. Ten po chwili posłał piłkę po ziemi w kierunku długiego słupka. De Gea rzucił się w kierunku piłki, ale ta musnęła piętę Victora Lindelofa i wyszła poza boisko kilkadziesiąt centymetrów obok słupka hiszpańskiego goalkeepera.

Po kilkunastominutowym przestoju w pole karne świetne podanie posłał Bruno Fernandes. Przy długim słupku Juan Mata zgrał piłkę do Anthony’ego Martial przed bramką, ale intencje Hiszpana wyczuł Sam Johnstone i przeciął kluczowe podanie.

Kilka minut przed przerwą zawodnicy West Bromu dwukrotnie zagrozili bramce Manchesteru United. Najpierw po długim rajdzie lewą nogą uderzał Diangana. Po rykoszecie piłka wyleciała poza linię końcową. Po wrzutce z narożnika boiska strzał głowa oddał Barkley. Piłka szczęśliwie spadła na górną siatkę bramki De Gei.

W 45. minucie Bruno Fernandes próbował złapać na wykroku bramkarza WBA i niespodziewanie uderzył z rzutu wolnego. Portugalczyk strzelił niestety niedostatecznie mocno, a bramkarz gości w porę zorientował się z zamiarach rywala i złapał nadlatującą futbolówkę.

Druga odsłona meczu mogła zacząć się bardzo niebezpiecznie dla Manchesteru United. Podczas ataku WBA, Bruno Fernandes uderzył Gallaghera w nogę podczas walki o piłkę wewnątrz pola karnego. Sędzia odgwizdał rzut karny, ale po protestach zawodników United i osobistym sprawdzeniu sytuacji za pomocą VAR arbiter główny zmienił swoją decyzję.

W 50. minucie Marcus Rashford oddał mocny, opadający strzał z granicy pola karnego. Sam Johnstone z trudem sparował futbolówkę poza linię końcową.

Odpowiedzią West Bromu był atak w 52. minucie. Po przerzuceniu piłki z prawej flanki na długim słupku niepilnowany znalazł się Conor Townsend. Piłkarz strzelił mocno prawą nogą z kilku metrów, ale David De Gea zdołał instynktownie obronić nogą.

W 53. minucie Juan Mata próbował zagrać dośrodkowanie na długi słupek, a na linii lotu piłki znalazła się ręką Furlonga. Sędzia bez wahania podyktował na jedenastkę. Do piłki podszedł Fernandez i w swoim stylu uderzył piłkę w swoją prawą stronę. Bramkarz WBA obronił karnego, ale w chwili uderzenia wyszedł z linii bramkowej. Sędzia nakazał powtórzenie jedenastki. Bruno nie pomylił się drugi raz i mocnym strzałem pokonał tym razem goalkeepera gości.

WBA było bliskie wyrównania w 65. minucie spotkania za sprawą zmiennika – Calluma Robinsona. Zawodnika gości dostał podanie na 16. metrze, przyjął, uderzył technicznie prawą nogą w kierunku okienka bramki De Gei i trafił w poprzeczkę.

67. minuta to atak trojką zawodników Manchesteru United. Bruno Fernandes podał do Rashforda na 6. metr, defensor WBA nie opanował piłki i dał czas Marcusowi na spokojne oddanie strzału. Anglik sprytnie próbował podnieść piłkę, ale robił to niedokładnie i futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

Ataki Manchesteru United wzmagały się z minuty na minutę. Po kolejnym rzucie rożnym piłka spadła pod nogi niepilnowanego Maguire’a. Harry przyjął i uderzył mocno z niedużej odległości. Skuteczną interwencję ponownie zaliczył jednak Johnstone, który rozgrywał bardzo dobre zawody.

Pomimo mocnych nacisków do ostatnich minut, Czerwone Diabły nie zdołały już podwyższyć wyniku spotkania, chociaż bliski tego był Anthony Martial w doliczonym czasie gry. Francuz dostał piłkę, którą przepuścił Cavani. Wykonał prosty zwód, przełożył piłkę na lewą nogę i uderzył. Niestety obok bramki Johnstone’a.