58' Branislav Ivanović
74' Didier Drogba
77' John Terry
82' Ricardo Carvalho
Wayne Rooney 77'
Jonny Evans 82'
Antnio Valencia 88'
Godzina: 17:30
Data: 08.11.2009 r.
Stadion: Stamford Bridge

Chelsea: Cech - Ivanovic, A Cole, Carvalho, Terry - Essien, Lampard, Ballack, Deco (J. Cole 63') - Drogba (Kalou 83'), Anelka (Alex 90')

Man Utd: Van der Sar - Evra, Brown, O'Shea, Evans - Anderso (Owen 85'), Giggs (Obertan 85'), Carrick, Fletcher - Valencia, Rooney

Manchester United przegrał z Chelsea 1:0 (0:0) w szlagierze 12. kolejki Premiership. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił John Terry, uderzeniem głową po dośrodkowaniu Franka Lamparda z rzutu wolnego.

Manchester United zaczął w dość nieoczekiwanym składzie. Owszem można było się spodziewać braku Rio Ferdinanda i Nemanji Vidica, ponieważ obaj są kontuzjowani. Jednak niemałym zaskoczeniem było wystawienie zaledwie jednego napastnika, na mecz w którym trzeba walczyć o zwycięstwo.

Początkowo spotkanie było dość wyrównane. Pierwsza naprawdę ciekawa sytuacja została przeprowadzona w dziesiątej minucie. Evra dograł do Rooneya ten tylko łupnął w boczną siatkę.

Chelsea przeprowadzała wiele prób kontrataków, które głównie rozbijały się o Fletchera, bądź w najgorszym przypadku Brown z Evansem zatrzymywali usilne starania piłkarzy The Blues. W 17. minucie Didier Drogba mógł dać prowadzenie londyńczykom, ale fatalnie spudłował strzałem głową.

Kolejna groźna akcja została przeprowadzona dopiero w dwudziestej siódmej minucie, Nicolas Anelka uderzał zza szesnastki a genialnie obronił ten strzał Edwin van den Sar. Błyskawiczna kontra United, mogło być 1:0, Giggs nie trafił w bramkę.

W 31. minucie po raz kolejny bramce United zagroził Anelka. Francuz znowu próbował zaskoczyć Edwina strzałem z dystansu, jednak golkiper United był bezbłędny. Wspaniałą kontrę przeprowadził Manchester United w 35. minucie. Rooney próbował indywidualnie widząc, że nie ma szans z dwójką obrońców Chelsea zagrał do Giggsa, ten jednak niecelnie do Andersona. Należy dodać, iż United atakowało trójką zawodników a Chelsea broniła się tylko dwoma piłkarzami.

Pierwsza połowa przebiegała w stosunkowo szybkim tempie, ciekawe ataki z obu stron. Mimo wszystko to United miało chyba minimalną przewagę.

Początek drugiej części spotkania, Rooney wykłada piłkę do Giggsa, można zapytać: Dlaczego on nie strzelał? Mimo wszystko ciekawa akcja całej drużyny. Pięćdziesiąta minuta, Drogba spróbował z dystansu, na szczęście niecelnie.

Przez pierwsze 20. minut drugiej połowy przewagę miała Chelsea, częściej atakowali, ich natarcia sukcesywnie przerywane przez świetnie grającą obronę Czerwonych Diabłów. United atakowało sporadycznie, aczkolwiek groźniej niż ich vis a vis.

66. minuta mogła dać prowadzenie Manchesterowi. Rooney zagrał do Valencii, ten z rozmysłem mu odegrał, Wazza uderzył zza szesnastki, centymetry od słupka. Minutę później znowu było niezwykle groźnie, formę Czecha sprawdzał po raz kolejny Wayne.

Niestety w 75. minucie prowadzenie objęła Chelsea Londyn. Wątpliwy rzut wolny, podyktowany za faul Fletchera na Ashleyu Cole'u. Piłkę dorzuca Lampard, głową do siatki trafia Terry. Chelsea - United 1:0.

W 84. minucie genialną szansę z rzutu rożnego zmarnował Valencia. Chwilę później szansę z dośrodkowania z wolnego miał Obertan, niestety nic z tego nie wyszło. W ostatnich minutach rozpaczliwa obrona Chelsea, swoje szanse zmarnowali kolejno Owen i Obertan.