Godzina: 20:30
Data: 04.04.2021 r.

Manchester United: Henderson – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – Fred, Pogba (McTominay 84') – Greenwood, Fernandes, Rashford (James 72') – Cavani (Van de Beek 81')

Brighton: Sanchez – Veltman, White, Dunk, Moder (Zeqiri 87') – Gross, Bissouma, Lallana (Jahanbakhsh 87'), Trossard (Mac Allister 63') – Welbeck, Maupay

Manchester United pokonał Brighton & Hove Albion 2:1 (0:1) w 30. kolejce Premier League i umocnił się na pozycji wicelidera. Czerwone Diabły musiały mocno napracować się na komplet punktów w świąteczną niedzielę. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Marcus Rashford i Mason Greenwood.

Manchester United spotkanie z Brighton zaczął zdecydowanie i wydawało się, że gol dla piłkarzy Czerwonych Diabłów jest tylko kwestią czasu. W 8. minucie bliski otworzenia wyniku meczu był Mason Greenwood. Anglik oddał strzał z około 14 metrów, trafił tylko w słupek.

Brighton przez dziesięć minut wyłącznie się broniło, ale później ruszyło do ataku. W 13. minucie zawodnicy Grahama Pottera objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z prawego skrzydła w szesnastkę Manchesteru United posłał Neal Maupay. Na szóstym metrze Victor Lindelof i Aaron Wan-Bissaka nie upilnowali Danny’ego Welbecka. Anglik oddał strzał głową, a piłkę przed siebie instynktownie odbił Dean Henderson. Przy dobitce bramkarz Czerwonych Diabłów był bez szans.

Kilka minut później goście znów poważnie zagrozili bramce Manchesteru United. Tym razem dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego w szesnastkę posłał Pascal Gross. Na szóstym metrze najwyżej wyskoczył Lewis Dunk, uderzył głową pod poprzeczkę, a dobrą interwencję zanotował Henderson.

Manchester United po straconym golu nie miał pomysłu na rozmontowanie defensywy gości. W grze piłkarzy Ole Gunnara Solskjaera raziła duża niedokładność w rozegraniu akcji w ostatnim sektorze. Efekt był taki, że w pierwszej połowie gospodarze nie zanotowali ani jednego celnego strzału na bramkę Mew. Czerwone Diabły niezłą akcję miały w 38. minucie, ale fatalny strzał z szesnastu metrów zanotował Paul Pogba.

Przed przerwą bliski wpisania się na listę strzelców był Jakub Moder. Po rzucie rożnym dla Brighton mieliśmy spore zamieszanie w szesnastce United, a reprezentant Polski oddał sytuacyjny strzał. Piłka po rykoszecie nieznacznie minęła bramkę Hendersona.

Manchester United pierwszy celny strzał w niedzielnym spotkaniu zanotował dopiero w 52. minucie. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Marcus Rashford. Choć Anglik włożył w nie sporo siły, to piłkę pewnie złapał Robert Sánchez.

Dziesięć minut później Rashford dopiął swego! O piłkę na połowie Brighton powalczył Edinson Cavani, który podał do Bruno Fernandesa. Ten podholował ją pod szesnastkę gości, podał na lewą stronę szesnastki do Rashforda, który strzałem z dziesięciu metrów w długi róg nie dał szans Sanchezowi i doprowadził do remisu.

Zdobyty gol zachęcił Manchester United do odważniejszych prób w ofensywie. Szybko dwie okazje miał Mason Greenwood. Najpierw Anglik uderzył niecelnie w krótki róg z bliskiej odległości, a następnie próbował zaskoczyć bramkarza Mew strzałem z dystansu. Wynik pozostawał jednak bez zmian.

W 76. minucie strzał zza pola karnego Brighton zanotował Fernandes. Piłkę przed siebie wybił Sanchez, a w kierunku Greenwooda zdołał trącić ją wprowadzony chwilę wcześniej Daniel James. Anglik uderzał z trudnej, sytuacyjnej piłki i posłał ją tuż nad poprzeczką pustej bramki.

Manchester United w 83. minucie w końcu objął prowadzenie! Kapitalne podanie w pole karne Brighton posłał Luke Shaw. Na lewej stronie szesnastki doszedł do niego Bruno Fernandes. Portugalczyk przerzucił piłkę na drugą stronę do Paula Pogby, który chciał oddać strzał, skiksował i wyszło z tego świetne dośrodkowanie na szósty metr do Masona Greenwooda. Ten oddał strzał głową, futbolówka odbiła się jeszcze od Bena White’a i wpadła do siatki!

Manchester United nie dał sobie odebrać prowadzenia i zgarnął trzy cenne ligowe punkty, odskakując bezpośrednim rywalom w walce o TOP 4.