65' Matt Ritchie Chris Smalling 64'
Antonio Valencia 87'
Godzina: 15:15
Data: 11.02.2018 r.
Stadion: St James' Park

Newcastle United: Dubravka – Dummett, Lascelles, Lejeune, Yedlin – Shelvey, Kenedy (Atsu 84'), Diame, Perez (Hayden 90'), Ritchie – Gayle (Joselu 79')

Manchester United: De Gea – Valencia, Smalling, Jones, Young – Matić (McTominay 77'), Pogba (Carrick 66') – Sanchez, Lingard (Mata 66'), Martial – Lukaku

Manchester United przegrał na wyjeździe spotkanie 27. kolejki Premier League z Newcastle United 0:1 (0:0). Bramkę na wagę kompletu punktów dla Srok zdobył Matt Ritchie. Przewaga Manchesteru City w tabeli ligi angielskiej do drugiego United wzrosła już do 16 oczek.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy zaliczyli dwie niezłe okazje do zaskoczenia przyjezdnej drużyny. W 5. minucie De Gea sparował mocne uderzenie Shelveya, który dobijał bezpańską piłkę po zablokowanym strzale z rzutu wolnego.

Dwie minuty później byliśmy świadkami uderzenia Pereza, który dostał prezent od zawodników United, którzy nie potrafili wybić piłki przy zamieszaniu przed polem karnym De Gei. Futbolówka przeleciała na szczęście tuż obok słupka hiszpańskiego bramkarza.

W 35. minucie Anthony Martial zmarnował stuprocentową sytuację sam na sam po pięknym, prostopadłym podaniu od Nemanji Maticia z drugiej linii. Świetnie zachował się również debiutujący na bramce Srok – Dubravka, który zablokował uderzenie Francuza.

Jeszcze przed przerwą Lukaku uderzał celnie z wewnątrz pola karnego, po zgraniu piłki szczupakiem przez Sancheza. Belg został jednak przyblokowany i futbolówka wyleciał tylko na rzut rożny.

Alexis Sanchez obudził się po przerwie i kilkukrotnie dał o sobie znać W 54. minucie popisał się pięknym rajdem w polu karnym, ale strzał trafił tylko w boczną siatkę. Chilijczyk trzy minuty później wyszedł na sytuację sam na sam, minął bramkarza i miał okazję do oddania strzału na pustą bramkę. Zawodnik United zawahał się, co umożliwiło skuteczny powrót Lejeune, który wślizgiem zablokował piłkę lecącą do bramki Newcastle.

Pierwsza i jedyna bramka w niedzielnym starciu padła w 65. minucie za sprawą Ritchiego. Zawodnik Newcastle United zgarnął piłkę na środku pola karnego United po kiepskiej interwencji Smallinga i bez problemów wpakował ją do siatki De Gei, nie będąc przy tym wcale pilnowanym.

68. minuta to bardzo mocne uderzenie Ashleya Younga, który zbiegał ze skrzydła w kierunku bramki Newcastle. Dubravka skutecznie jednak sparował strzał Anglika.

Anthony Martial ponownie stanął przed okazją do strzelenia bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 77. minucie. Francuz dobijał bezpańską piłkę ze środka pola karnego, ale uderzał bezmyślnie i dwukrotnie trafił w stojącego Gayle’a. Francuz powinien lepiej przymierzyć, miał na to sporo miejsca.

Manchester United do końca meczu napierał i nacierał na połowę rywali. Wszystkie próby jednak były niedokładne i rozpaczliwe, a gdy dochodziło już do celnego strzału, na posterunku stał zawsze Dubravka, jak chociażby w ostatniej minucie doliczonego czasu po strzale z kilku metrów Carricka. Sroki pomimo, że nie były drużyną przeważającą, wygrały w pełni zasłużenie.