Data: 14.09.2024 r.
Stadion: St Mary's Stadium

Southampton: Ramsdale – Sugawara, Bednarek, Stephens, Walker-Peters – Downes, Ugochukwu (Cornet 62'), Fernandes (Hardwood-Bellis 81'), Dibling (Lallana 62') – Archer (Stewart 62'), Diaz (Fraser 62')

Manchester United: Onana – Dalot, De Ligt (Casemiro 86'), Martinez (Evans 77'), Mazraoui (Maguire 73') – Mainoo, Eriksen (Ugarte 73') – Rashford (Garnacho 73'), Fernandes, Amad – Zirkzee

Manchester United pokonał Southampton (3:0) w 4. kolejce Premier League. Czerwone Diabły nie zaczęły dobrze meczu na St Mary’s Stadium. Obroniony rzut karny przez Andre Onanę odmienił jednak oblicze spotkania. Gole Matthijsa de Ligta, Marcusa Rashforda i Alejandro Garnacho dały komplet punktów na południu Anglii.

Erik ten Hag dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu do meczu z Liverpoolem. Miejsce Casemiro na środku boiska zajął Christian Eriksen, a na skrzydle Amad Diallo zastąpił Alejandro Garnacho.

Manchester United nie zaczął dobrze spotkania na St Mary’s Stadium i dał się zepchnąć gospodarzom pod własną bramkę. Już w 7. minucie interweniować musiał Andre Onana. Kameruński golkiper powstrzymał w dobrym stylu uderzenie Tylera Diblinga.

Piłkarze Erika ten Haga pierwszy dobry atak przeprowadzili w 15. minucie. Christian Eriksen sprytnym podaniem wypatrzył Joshuę Zirkzee. Holenderski napastnik trącił futbolówkę czubkiem buta, ale nie zaskoczył Aarona Ramsdale’a.

Minuty upływały, ale gra Manchesteru United nie wyglądała dobrze. To Southampton przejawiał większą inicjatywę i był bliższy zdobycia bramki. W 33. minucie gospodarze mieli znakomitą okazję na otworzenie wyniku spotkania. Faul w polu karnym popełnił Diogo Dalot, który zahaczył rozpędzonego Diblinga. Do piłki na jedenastym metrze podszedł Cameron Archer, ale Andre Onana wyczuł jego intencje i w efektownym stylu obronił strzał gracza Southampton.

Obroniona jedenastka podziałała motywująco na Manchester United. W 35. minucie piłkarze Erika ten Haga mieli rzut rożny. Christian Eriksen zagrał krótko do Bruno Fernandesa, Portugalczyk posłał precyzyjne dośrodkowanie w pole bramkowe, a tam skuteczny strzał głową zanotował Matthijs de Ligt. Holender otworzył swoje konto bramkowe w diabelskich barwach!

Manchester United poszedł za ciosem i w 41. minucie podwyższył na 2:0! Sprytnym strzałem zza linii pola karnego popisał się Marcus Rashford. Podkręcona piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki Southampton! Czerwone Diabły źle zaczęły pierwszą połowę, ale zakończyły ją w bardzo efektowny sposób.

Piłkarze Erika ten Haga mogli znakomicie rozpocząć drugą połowę. W 49. minucie Czerwone Diabły przeprowadziły szybki atak. Amad Diallo zagrał na obieg do Noussaira Mazraouiego, ten zdecydował się na sprytny strzał w krótki róg, ale trafił tylko w słupek. W kolejnych minutach niezłe okazje mieli Marcus Rashford oraz Diallo.

Przewaga Manchesteru United po zmianie stron była zdecydowana. W 63. minucie Russell Martin zdecydował się na poczwórną zmianę w szeregach Southampton, aby poszukać impulsu w swoim zespole. Czerwone Diabły mając dwie bramki przewagi kontrolowały jednak mecz.

Spotkanie na St Mary’s Stadium toczyło się w spokojnym tempie. W 73. minucie kibice doczekali się debiutu Manuela Ugarte. Urugwajczyk był jednym z trzech zawodników, których wprowadził Erik ten Hag. Na placu gry zameldowali się jeszcze Alejandro Garnacho i Harry Maguire.

Od 79. minuty Manchester United grał w przewadze jednego zawodnika. Jack Stephens brutalnie zaatakował Alejandro Garnacho i sędzia nie miał żadnych wątpliwości. Od razu odesłał piłkarza Southampton do szatni.

Manchester United w końcówce nie dążył za wszelką cenę do podwyższenia prowadzenia. W szóstej minucie doliczonego czasu gry kropkę nad „i” postawił jednak Alejandro Garnacho. Argentyńczyk dostał dobre podanie od Diogo Dalota spod linii końcowej i strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik na 3:0!