90' Cristiano Ronaldo Eric Bailly 7' (sam.)
Bernardo Silva 45'
Joao Cancelo 48'
Bernardo Silva 58'
Godzina: 13:30
Data: 06.11.2021 r.

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Bailly (Sancho 46'), Lindelof, Maguire, Shaw (Telles 73') – Fred (Van de Beek 80'), McTomimnay – Fernandes – Ronaldo, Greenwood (Rashford 66')

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Dias, Cancelo – Gundogan, Rodri, Silva – Jesus, De Bruyne, Foden

Manchester United przegrał z Manchesterem City 0:2 (0:1) w 11. kolejce Premier League. Czerwone Diabły w 186. derbach Manchesteru pokazały się z bardzo słabej strony. Wynik samobójczym trafieniem otworzył Eric Bailly, a drugiego gola dołożył Bernardo Silva.

Już pierwsze minuty sobotniego spotkania pokazały, kto będzie rozdawał karty na Old Trafford. Manchester City od początku narzucił swoje warunki gry, a na efekty nie trzeba było długo czekać. The Citizens objęli prowadzenie w 7. minucie. Z lewej strony boiska mocne dośrodkowanie w pole karne posłał Joao Cancelo. Tor lotu futbolówki przeciął Eric Bailly, ale zrobił to tak niefortunnie, że… zaskoczył Davida de Geę.

Manchester United długo nie mógł się otrząsnąć po tym ciosie. Czerwone Diabły składną akcję wyprowadziły dopiero w 26. minucie. Kilka szybko wymienionych podań sprawiło, że piłkę na lewej stronie otrzymał Luke Shaw. Anglik wrzucił futbolówkę na dziesiąty metr do Cristiano Ronaldo, który uderzył z woleja i zmusił Edersona do poważnego wysiłku.

W kolejnych minutach przewaga Manchesteru City była bezdyskusyjna. W bramce Manchesteru United dwoił się i troił David de Gea. W 29. minucie Hiszpan zanotował interwencję, która śmiało może kandydować do miana parady miesiąca. De Gea tylko we wiadomy sobie sposób powstrzymał uderzenie Gabriela Jesusa z bliskiej odległości. Przed przerwą De Gea dwukrotnie bronił jeszcze potężne uderzenia Joao Cancelo.

W 33. minucie bliski wpakowania drugiego samobója był Victor Lindelof. Szwed chciał zablokować dośrodkowanie Phila Fodena, a niewiele brakowało, aby zaskoczył De Geę. Hiszpan odbił piłkę nogą.

Manchester United na przerwę zszedł z dwubramkową stratą. W 45. minucie piłkę do siatki wpakował Bernardo Silva. Portugalczyk zamknął akcję na dalszym słupku po dośrodkowaniu Joao Cancelo. Co w tej sytuacji zrobił jednak Luke Shaw, który całkowicie opuścił krycie Silvy? To wiedział tylko Anglik… Nie popisał się też David de Gea, bo piłka nie powinna przejść pomiędzy Hiszpanem a słupkiem.

Czerwone Diabły na drugą połowę wyszły z jedną zmianą. Jadon Sancho zastąpił Erica Bailly’ego, co oznaczało powrót do ustawienia z dwoma środkowymi defensorami. Zmiana formacji nie przełożyła się na zmianę stylu gry Manchesteru United. Gospodarze nie potrafili zawiązać składnej akcji pod bramką Manchesteru City.

The Citizens kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, Czerwone Diabły nie naciskały, co praktycznie „zabiło” nam spotkanie. Piłkarze Pepa Guardioli długimi momentami pozwalali sobie na grę w „dziadka” z gospodarzami i długo wymieniali podania. Zawodnicy Ole Gunnara Solskjaera byli bezradni.

W 81. minucie Manchester City był blisko podwyższenia na 3:0. De Bruyne zagrał dobrą piłkę do niepilnowanego Fodena na lewe skrzydło. Anglik wpadł w pole karne Czerwonych Diabłów, uderzył po długim rogu, ale trafił futbolówką w słupek.

Do samego końca Manchester United nie stworzył już ani jednej godnej odnotowania akcji. Czerwone Diabły na listopadową przerwę na mecze reprezentacji udadzą się więc w kiepskich nastrojach. Powrócą też głosy nawołujące do zwolnienia Ole Gunnara Solskjaera.